Burgemeester Doornplein en omgeving
Zuid-HollandZwijndrechtCentrumBurgemeester Doornplein en omgeving

Burgemeester Doornplein en omgeving, Zwijndrecht

Buurt in Zwijndrecht

Burgemeester Doornplein en omgeving heeft 530 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 229 woningen in Burgemeester Doornplein en omgevingMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Burgemeester Doornplein en omgevingOp basis van geregistreerde woningen

Burgemeester Doornplein en omgeving bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Zwijndrecht, in de wijk Centrum De buurt heeft een totaal oppervlakte van 8 hectare, waarvan 8 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU06420207. Het postcodegebied is 3331AC-3331CH.

Inwoners

Burgemeester Doornplein en omgeving telt 530 inwoners. Hiervan is 50,9% man en 49,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (30,2%). De overige leeftijden zijn 27,4% voor '45 tot 65 jaar', 18,9% voor '0 tot 15 jaar', 13,2% voor '15 tot 25 jaar' en 10,4% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 51,9% is ongehuwd, 38,7% is gehuwd, 7,5% is gescheiden en 1,9% is verweduwd. 435 inwoners komen uit Nederland, 15 komen uit Europa en 80 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 205 huishoudens in Burgemeester Doornplein en omgeving. 26,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 26,8% huishoudens zonder kinderen en 46,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Burgemeester Doornplein en omgeving zijn er 400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.800, wat €400 (1%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.400, wat €2.400 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Burgemeester Doornplein en omgeving zijn middelbaar opgeleid. 47,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 31,0% heeft VMBO of MBO 1 en 21,4% heeft HBO of WO.

Van de 530 inwoners heeft ongeveer 70% betaald werk, wat neerkomt op 371 mensen. Dit is 5% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Burgemeester Doornplein en omgeving ontvangt 17% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 50 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Burgemeester Doornplein en omgeving zijn er 229 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €302.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 27% huurwoningen en 73% koopwoningen. Van de woningen is 73% in particulier bezit, 23% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Burgemeester Doornplein en omgeving zijn 1925-1950 (57%) en 1900-1925 (18%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Burgemeester Doornplein en omgeving. De nieuwste aangeboden woning is Adolph van Nassaustraat 40 door Maarten Makelaardij & Hypotheken Drechtsteden op Vastgoed Nederland. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Burgemeester Doornplein en omgeving.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Burgemeester Doornplein en omgeving. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Burgemeester Doornplein en omgeving.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Burgemeester Doornplein en omgeving.

Energie

In Burgemeester Doornplein en omgeving zijn er 233 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn F (28%), G (24%) en E (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Burgemeester Doornplein en omgeving 2.880 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 9% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.160 m³ per jaar 18% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,9 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
1,9 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
0,8 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
0,8 km
Bekijk woningen in Burgemeester Doornplein en omgeving

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Burgemeester Doornplein en omgeving

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Burgemeester Doornplein en omgeving heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
55Eenpersoonshuishoudens
55Huishoudens zonder kinderen
95Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.400 P.J.gemiddeld per inwoner7% onder landelijk gemiddelde
€37.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Burgemeester Doornplein en omgeving in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Centrum

Cijfers van wijk Centrum vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
60 dagen ▲ 13,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
57
verkopen in afgelopen jaar
111 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-13%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Burgemeester Doornplein en omgeving
1.160
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Burgemeester Doornplein en omgeving
2.880
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Burgemeester Doornplein en omgeving

Wat voor woningen staan er in Burgemeester Doornplein en omgeving?

Het meest voorkomende type is tussenwoningen (53%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Burgemeester Doornplein en omgeving?

Een koopwoning in Burgemeester Doornplein en omgeving werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €453.982 (€4.076 per m²). Daarmee ligt het 13% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Burgemeester Doornplein en omgeving?

Buurt Burgemeester Doornplein en omgeving telt 530 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (30%). Veel gezinnen: 46% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Burgemeester Doornplein en omgeving?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Burgemeester Doornplein en omgeving is minder zuinig: 26% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.160 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Burgemeester Doornplein en omgeving?

Vanuit Burgemeester Doornplein en omgeving bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 0,8 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk