Buurtschap Vilsteren
OverijsselOmmenVilsterenBuurtschap Vilsteren

Buurtschap Vilsteren, Ommen – “Gezamelijk”

Buurt in Ommen

8.1
Bewoners geven Buurtschap Vilsteren een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Buurtschap Vilsteren heeft 180 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 77 woningen in Buurtschap VilsterenMomenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Buurtschap VilsterenOp basis van geregistreerde woningen

Buurtschap Vilsteren bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Ommen, in de wijk Vilsteren De buurt heeft een totaal oppervlakte van 1.094 hectare, waarvan 1.066 hectare land en 29 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01750902. Het postcodegebied is 7734PA-7734PL.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.1. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Gezamelijk'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Buurtschap Vilsteren telt 180 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 50,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (36,1%). De overige leeftijden zijn 30,6% voor '65 jaar of ouder', 13,9% voor '25 tot 45 jaar', 11,1% voor '0 tot 15 jaar' en 11,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 36,1% is ongehuwd, 41,7% is gehuwd, 13,9% is gescheiden en 8,3% is verweduwd. 170 inwoners komen uit Nederland, 5 komen uit Europa en 5 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 90 huishoudens in Buurtschap Vilsteren. 44,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,3% huishoudens zonder kinderen en 22,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen.

In Buurtschap Vilsteren zijn er 100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €30.100, wat €5.700 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €35.800. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €25.200, wat €4.000 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €29.200. De meeste inwoners van Buurtschap Vilsteren zijn middelbaar opgeleid. 50,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 41,7% heeft HBO of WO en 8,3% heeft VMBO of MBO 1.

In Buurtschap Vilsteren ontvangt 28% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 50 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Buurtschap Vilsteren zijn er 77 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €292.000. Hiervan is ongeveer 84% bewoond en 16% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 13% huurwoningen en 87% koopwoningen. Van de woningen is 87% in particulier bezit en 13% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Buurtschap Vilsteren zijn 1950-1970 (85%) en 1970-1980 (5%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 7 woningen te koop in Buurtschap Vilsteren. De nieuwste aangeboden woning is Oude Hammerweg 12A door Jeanette Visscher Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 7 woningen verkocht in Buurtschap Vilsteren. Een woning werd gemiddeld in 117 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Buurtschap Vilsteren was afgelopen jaar €287.500. Dit is 2% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €292.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.159.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Buurtschap Vilsteren. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Buurtschap Vilsteren.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Buurtschap Vilsteren.

Energie

In Buurtschap Vilsteren zijn er 59 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn D (25%), C (20%) en F (19%). Gemiddeld verbruikt een adres in Buurtschap Vilsteren 3.410 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 21% boven het landelijke gemiddelde van 2.810 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.600 m³ per jaar 25% boven het landelijke gemiddelde van 1.280 m³.

Straatnamen

  • Vilsterse Allee
  • Oude Hammerweg
  • Stuwepad
  • Borrinkdijk
  • Vilsterseweg
  • Achterveldsweg
  • Deventerweg

Voorzieningen

Huisarts
4,8 km
Apotheek
4,8 km
Ziekenhuis
6,1 km
Supermarkt
4,7 km
Treinstation
5,4 km
Dagverblijf
3,7 km
Basisschool
5,0 km
Middelbare school
5,9 km
Bekijk woningen in Buurtschap Vilsteren

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Buurtschap Vilsteren

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.1
Bewoners geven Buurtschap Vilsteren een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Buurtschap Vilsteren

Praat mee
8.1
Kristy Bloo
28-06-2023
Gezamelijk

Iedereen wil iedereen helpen. Zie je ook met carnaval, waar een klein dorp groot in kan zijn. We doen het allemaal samen!

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
40Eenpersoonshuishoudens
30Huishoudens zonder kinderen
20Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€25.200 P.J.gemiddeld per inwoner18% onder landelijk gemiddelde
€30.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger19% onder landelijk gemiddelde
0%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
0%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Buurtschap Vilsteren
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Buurtschap Vilsteren in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Ommen

Cijfers van gemeente Ommen vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
74 dagen ▼ 8,6%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
172
verkopen in afgelopen jaar
128 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€120.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
27 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
9
verhuringen in afgelopen jaar
113 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€765
laagste huurprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Buurtschap Vilsteren
1.600
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Buurtschap Vilsteren
3.410
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Buurtschap Vilsteren

Welk type woningen overheerst in Buurtschap Vilsteren?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 58% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (88%).

Hoe duur zijn huizen in Buurtschap Vilsteren?

Een koopwoning in Buurtschap Vilsteren werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €493.134 (€4.066 per m²).

Wat voor mensen wonen er in Buurtschap Vilsteren?

Buurt Buurtschap Vilsteren telt 180 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (36%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Buurtschap Vilsteren?

Het woningaanbod in Buurtschap Vilsteren is opvallend zuinig: 61% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.600 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Buurtschap Vilsteren?

Vanuit Buurtschap Vilsteren bereik je gemiddeld een supermarkt op 4,7 km, een huisarts op 4,8 km, een treinstation op 5,4 km, een basisschool op 5,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen