Centrum

Centrum, Drechterland

Buurt in Drechterland

Centrum heeft 1.235 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 626 woningen in CentrumMomenteel staan er 13 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in CentrumOp basis van geregistreerde woningen

Centrum bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Drechterland, in de wijk Hoogkarspel De buurt heeft een totaal oppervlakte van 54 hectare, waarvan 53 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU04980005. Het postcodegebied is 1616AA-1616TL.

Inwoners

Centrum telt 1.235 inwoners. Hiervan is 48,2% man en 51,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (33,2%). De overige leeftijden zijn 25,1% voor '45 tot 65 jaar', 19,0% voor '25 tot 45 jaar', 10,9% voor '0 tot 15 jaar' en 10,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 42,5% is ongehuwd, 38,9% is gehuwd, 6,9% is gescheiden en 10,9% is verweduwd. 1.135 inwoners komen uit Nederland, 60 komen uit Europa en 40 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 525 huishoudens in Centrum. 37,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,3% huishoudens zonder kinderen en 29,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Centrum zijn er 1.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.900, wat €4.500 (12%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.800, wat €2.000 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Centrum zijn middelbaar opgeleid. 40,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 39,5% heeft VMBO of MBO 1 en 19,8% heeft HBO of WO.

Van de 1.235 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 827 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (78%), terwijl 22% als zelfstandige actief is. In Centrum ontvangt 38% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 380 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Centrum zijn er 626 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €367.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 38% huurwoningen en 62% koopwoningen. Van de woningen is 62% in particulier bezit, 22% in handen van woningcorporaties en 16% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Centrum zijn 1990-2000 (17%) en 2000-2010 (15%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Centrum. De nieuwste aangeboden woning is De Landbouw 9 door CMK Makelaars, daar voel je je thuis!. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Centrum.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Centrum. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Centrum.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Centrum.

Energie

In Centrum zijn er 670 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (34%), G (24%) en C (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Centrum 2.670 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 1% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.070 m³ per jaar 9% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
7,6 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
1,2 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
3,1 km
Bekijk woningen in Centrum

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Centrum

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Centrum heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
195Eenpersoonshuishoudens
175Huishoudens zonder kinderen
155Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.800 P.J.gemiddeld per inwoner6% onder landelijk gemiddelde
€32.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger12% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Centrum in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Hoogkarspel

Cijfers van wijk Hoogkarspel vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€493.000
gemiddeld▼ 10,4%
€445.000
mediaan▼ 18,9%
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.995
gemiddeld▼ 13,9%
€3.578
mediaan▼ 27,7%
-5% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
57 dagen ▼ 45,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
97
verkopen in afgelopen jaar
140 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-5%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Centrum
1.070
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Centrum
2.670
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Centrum

Wat voor woningen staan er in Centrum?

Het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (47%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Centrum?

Een koopwoning in Centrum werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €491.500 (€3.669 per m²). Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 10%.

Hoe is de bevolking van Centrum samengesteld?

Buurt Centrum telt 1.235 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (33%).

Wat zijn de energielabels in Centrum?

Het woningaanbod in Centrum is opvallend zuinig: 58% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.070 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Centrum?

Vanuit Centrum bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,7 km, een treinstation op 1,2 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).