Componistenwijk
Gelderland›Barneveld›Voorthuizen›Componistenwijk

Componistenwijk, Barneveld

Buurt in Barneveld

Componistenwijk heeft 1.090 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 540 woningen in ComponistenwijkMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ComponistenwijkOp basis van geregistreerde woningen

Componistenwijk bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Barneveld, in de wijk Voorthuizen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 21 hectare, waarvan 21 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02035538. Het postcodegebied is 3781AL-3781TP.

Inwoners

Componistenwijk telt 1.090 inwoners. Hiervan is 47,2% man en 53,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (34,4%). De overige leeftijden zijn 24,3% voor '45 tot 65 jaar', 18,8% voor '25 tot 45 jaar', 15,1% voor '0 tot 15 jaar' en 7,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 33,0% is ongehuwd, 49,1% is gehuwd, 6,4% is gescheiden en 11,5% is verweduwd. 945 inwoners komen uit Nederland, 40 komen uit Europa en 100 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 420 huishoudens in Componistenwijk. 26,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 40,5% huishoudens zonder kinderen en 33,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Componistenwijk zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.600, wat €5.600 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.900, wat €5.000 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Componistenwijk zijn middelbaar opgeleid. 41,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,3% heeft VMBO of MBO 1 en 25,0% heeft HBO of WO.

Van de 1.090 inwoners heeft ongeveer 72% betaald werk, wat neerkomt op 785 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (80%), terwijl 20% als zelfstandige actief is. In Componistenwijk ontvangt 38% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 350 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Componistenwijk zijn er 540 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €394.000. Hiervan is ongeveer 94% bewoond en 6% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 44% huurwoningen en 56% koopwoningen. Van de woningen is 57% in particulier bezit, 42% in handen van woningcorporaties en 1% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Componistenwijk zijn 1980-1990 (34%) en 1970-1980 (32%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Componistenwijk. De nieuwste aangeboden woning is Bachlaan 25 door Midden Nederland Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 7 woningen verkocht in Componistenwijk. Een woning werd gemiddeld in 51 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Componistenwijk was afgelopen jaar €584.000. Dit is 48% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €394.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.720.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Componistenwijk. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Componistenwijk.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Componistenwijk.

Energie

In Componistenwijk zijn er 389 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (48%), C (32%) en A (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Componistenwijk 2.500 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 2% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 870 m³ per jaar 9% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Strausslaan
  • Bachlaan
  • Mozartlaan
  • Chopinlaan
  • Wikselaarseweg
  • Verdilaan
  • Brahmslaan
  • Van den Berglaan
  • Beethovenlaan
  • Schoonengweg
  • Mendelssohnlaan
  • Händellaan

Voorzieningen

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
6,3 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
3,2 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
5,6 km
Bekijk woningen in Componistenwijk

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Componistenwijk

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Componistenwijk heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
110Eenpersoonshuishoudens
170Huishoudens zonder kinderen
140Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.900 P.J.gemiddeld per inwoner14% onder landelijk gemiddelde
€36.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% onder landelijk gemiddelde
80%van de werkenden is in loondienst
20%van de werkenden is zelfstandig
72%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Componistenwijk
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Voorthuizen

Cijfers van wijk Voorthuizen vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
57 dagen ▼ 24,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
306
verkopen in afgelopen jaar
128 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+3%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
68 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
33
verhuringen in afgelopen jaar
107 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-31%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Componistenwijk
870
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Componistenwijk
2.500
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Componistenwijk

Wat voor woningen staan er in Componistenwijk?

De woningvoorraad is relatief jong — 63% is van na 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in Componistenwijk?

Een koopwoning in Componistenwijk werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €542.242 (€4.213 per m²).

Wat betaal je voor een huurwoning in Componistenwijk?

Een huurwoning in Componistenwijk kostte gemiddeld €1.484 per maand (€19 per m²). Dat is 31% onder het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Componistenwijk?

Buurt Componistenwijk telt 1.090 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (34%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Componistenwijk?

Het woningaanbod in Componistenwijk is opvallend zuinig: 65% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 870 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Componistenwijk?

Vanuit Componistenwijk bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 3,2 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen