De Bilt West
De Bilt West

De Bilt West, De Bilt

Buurt in De Bilt

De Bilt West heeft 6.060 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 2.786 woningen in De Bilt WestMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in De Bilt WestOp basis van geregistreerde woningen

De Bilt West bevindt zich De buurt heeft een totaal oppervlakte van 247 hectare, waarvan 245 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als WK031009. Het postcodegebied is 3731AC-3732VH.

Inwoners

De Bilt West telt 6.060 inwoners. Hiervan is 48,1% man en 51,9% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,3%). De overige leeftijden zijn 23,3% voor '65 jaar of ouder', 20,9% voor '25 tot 45 jaar', 17,9% voor '0 tot 15 jaar' en 10,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 50,6% is ongehuwd, 36,7% is gehuwd, 7,3% is gescheiden en 5,4% is verweduwd. 4.825 inwoners komen uit Nederland, 430 komen uit Europa en 805 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.760 huishoudens in De Bilt West. 39,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 26,4% huishoudens zonder kinderen en 34,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In De Bilt West zijn er 4.800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €45.700, wat €8.300 (22%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €36.600, wat €5.800 (19%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van De Bilt West zijn hoogopgeleid. 48,1% heeft HBO of WO, 35,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 16,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 6.060 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 4.060 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (80%), terwijl 20% als zelfstandige actief is. In De Bilt West ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.260 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In De Bilt West zijn er 2.786 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €524.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 34% huurwoningen en 66% koopwoningen. Van de woningen is 66% in particulier bezit, 25% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in De Bilt West zijn 1950-1970 (33%) en 1925-1950 (19%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in De Bilt West. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in De Bilt West.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in De Bilt West. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in De Bilt West.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor De Bilt West.

Energie

In De Bilt West zijn er 2.961 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (20%), C (18%) en G (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in De Bilt West 2.720 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 3% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.140 m³ per jaar 16% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,2 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
3,1 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
3,8 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
3,5 km
Bekijk woningen in De Bilt West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel De Bilt West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
De Bilt West heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
1.080Eenpersoonshuishoudens
730Huishoudens zonder kinderen
950Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€36.600 P.J.gemiddeld per inwoner19% boven landelijk gemiddelde
€45.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger23% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over De Bilt West in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in De Bilt West

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€603.429
gemiddeld▲ 17,7%
€365.000
mediaan▼ 22,7%
7 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.817
gemiddeld▼ 10,6%
€4.702
mediaan▼ 1,5%
-2% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
45 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
42
verkopen in afgelopen jaar
103 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-2%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
De Bilt West
1.140
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
De Bilt West
2.720
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over De Bilt West

Wat voor woningen staan er in De Bilt West?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 57% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in De Bilt West?

Een koopwoning in De Bilt West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €510.381 (€5.233 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 18%.

Wat zijn de energielabels in De Bilt West?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in De Bilt West is minder zuinig: 27% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.140 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit De Bilt West?

Vanuit De Bilt West bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 1,2 km, een treinstation op 3,8 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).