De Laar
Gelderland›Ede›Bennekom›De Laar

De Laar, Ede – “Saaie buurt met veel...”

Buurt in Ede

8.3
Bewoners geven De Laar een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 3 reacties
Bekijk
De Laar heeft 3.905 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 1.713 woningen in De LaarMomenteel staan er 5 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in De LaarOp basis van geregistreerde woningen

De Laar bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Ede, in de wijk Bennekom De buurt heeft een totaal oppervlakte van 98 hectare, waarvan 98 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02283001. Het postcodegebied is 6721AA-6721PR.

Drie bewoners beoordelen de buurt als zeer goed met een score van 8.3. Ze beschrijven het als 'Saaie buurt met veel oude mensen, maar ook wel gezellig met alles wat je nodig hebt in de buurt', 'Rustig en fijn wonen, in oase van rust en toch centraal, vlakbij voorzieningen' en 'Simpel, maar prima'. Details als veiligheid, bereikbaarheid, groen worden goed beoordeeld in deze buurt, terwijl hygiëne en gemeenschap minder goed scoren.

Inwoners

De Laar telt 3.905 inwoners. Hiervan is 48,1% man en 51,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (28,2%). De overige leeftijden zijn 27,5% voor '45 tot 65 jaar', 19,0% voor '25 tot 45 jaar', 14,5% voor '0 tot 15 jaar' en 10,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 41,1% is ongehuwd, 45,7% is gehuwd, 7,0% is gescheiden en 6,3% is verweduwd. 3.370 inwoners komen uit Nederland, 185 komen uit Europa en 350 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.735 huishoudens in De Laar. 34,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,3% huishoudens zonder kinderen en 30,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In De Laar zijn er 3.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €44.500, wat €2.300 (5%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €36.900, wat €2.000 (6%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van De Laar zijn hoogopgeleid. 40,0% heeft HBO of WO, 35,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 24,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 3.905 inwoners heeft ongeveer 72% betaald werk, wat neerkomt op 2.812 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In De Laar ontvangt 31% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 980 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In De Laar zijn er 1.713 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €501.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 38% huurwoningen en 62% koopwoningen. Van de woningen is 61% in particulier bezit, 33% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in De Laar zijn 1950-1970 (31%) en 2010-2020 (25%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in De Laar. De nieuwste aangeboden woning is Korenlaan 30 door BMV Makelaars Ede op Funda. Afgelopen jaar zijn er 68 woningen verkocht in De Laar. Een woning werd gemiddeld in 43 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in De Laar was afgelopen jaar €591.515. Dit is 18% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €501.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €5.329.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in De Laar. De meest recentelijke woning is Oost-Breukelderweg 72 aangeboden door vb&t Verhuurmakelaars op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 7 woningen verhuurd in De Laar. Een aanbod werd gemiddeld in 27 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor De Laar.

Energie

In De Laar zijn er 1.226 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (41%), C (18%) en B (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in De Laar 2.670 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 5% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 890 m³ per jaar 11% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Ramaerlaan
  • Fred Bantinglaan
  • Korenlaan
  • Florence Nightingalelaan
  • Selterskampweg
  • Pasteurlaan
  • Platanenweg
  • Olifier van Welylaan
  • Robert Kochlaan
  • Schoolstraat
  • Eikenlaan
  • Cederlaan
  • Berkenlaan
  • Molenkamp
  • Hessel van Lawicklaan
  • Strooijweg
  • Dunantlaan
  • Lijsterbeslaan
  • Alexander Fleminglaan
  • Randolf de Jagerlaan
  • Laarweg
  • Heidelaan
  • Edeseweg
  • Esdoornlaan
  • Barones van Lyndenlaan
  • Gravin van Bylandtlaan
  • Johan van Hoekelumlaan
  • Hendrik van Poelwijcklaan
  • West Breukelderweg
  • Boerenbond
  • Swammerdamlaan
  • Weerkruislaan
  • Freule van Wassenaerlaan
  • Meidoornlaan
  • Albert Schweitzerlaan
  • Acacialaan
  • Seltershof
  • De Vlier
  • Dikkenbergweg
  • Oost-Breukelderweg
  • F.C. Dondersstraat
  • Vossenweg
  • Mendellaan
  • De Waag
  • Boerhaavelaan

Voorzieningen

Huisarts
0,8 km
Apotheek
1,7 km
Ziekenhuis
4,2 km
Supermarkt
1,3 km
Treinstation
2,9 km
Dagverblijf
1,1 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
2,2 km
Bekijk woningen in De Laar

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel De Laar

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.3
Bewoners geven De Laar een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 3 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van De Laar

Praat mee
7.3
S.
Gezin · Twee-onder-één-kap
26-03-2025
Saaie buurt met veel oude mensen, maar ook wel gezellig met alles wat je nodig hebt in de buurt

Het is op zich een gezellige buurt. Er zijn veel voorzieningen zoals leuke speeltuinen, voetbalveldjes, basisscholen, winkels en nog meer. Op deze plekken is het altijd gezellig, maar er wonen wel veel oudere mensen die goed kunnen klagen. Er is niet iets van een buurthuis ofzo om mensen bij elkaar te brengen, dus veel omgang heb je niet echt.

9.5
C.i.
Gezin · Vrijstaand huis
08-12-2024
Rustig en fijn wonen, in oase van rust en toch centraal, vlakbij voorzieningen

Vriendelijke buren, goed contact zonder de deur plat te lopen. Dichtbij winkels, supermarkten, scholen. Fietsafstand naar station en naar grotere steden als Wageningen en Ede. Wandelafstand naar prachtig bos!

8.0
Bas
Gezin · Twee-onder-één-kap
25-06-2024
Simpel, maar prima

Het is soms best saai, maar er zijn veel dingen als bossen, speeltuinen, voetbalveldje etc. Aardige mensen, maar wel veel ouderen. Het is veilig en de meeste mensen kennen elkaar. Het is redelijk schoon overal, er staan veel vuilnisbakken in de wijk. Er zijn hier 3 basisscholen, maar geen middelbare scholen of universiteitsn. Het is goed bereikbaar aangezien het vlak bij een snelweg ligt.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
605Eenpersoonshuishoudens
595Huishoudens zonder kinderen
535Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€36.900 P.J.gemiddeld per inwoner6% boven landelijk gemiddelde
€44.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger5% boven landelijk gemiddelde
84%van de werkenden is in loondienst
16%van de werkenden is zelfstandig
72%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
De Laar
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in De Laar

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€486.000
gemiddeld▼ 14,6%
€500.000
mediaan▼ 9,0%
5 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€4.490
gemiddeld▼ 10,0%
€4.854
mediaanstabiel
+13% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
43 dagen ▲ 33,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
65
verkopen in afgelopen jaar
128 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+13%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
30 dagen ▼ 1,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
6
verhuringen in afgelopen jaar
81 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-42%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
De Laar
890
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
De Laar
2.670
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over De Laar

Welk type woningen overheerst in De Laar?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 56% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Hoe duur zijn huizen in De Laar?

Een koopwoning in De Laar werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €596.731 (€4.752 per m²). Daarmee ligt het 13% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 15%.

Is De Laar een fijne plek om te wonen?

Bewoners geven De Laar een 8,3 uit 10 op basis van 3 reviews. Vooral op veiligheid (9,0) wordt goed gescoord; gemeenschap (6,3) krijgt de laagste beoordeling.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van De Laar?

Vanuit De Laar bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,3 km, een huisarts op 0,8 km, een treinstation op 2,9 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen