De Stoof

De Stoof, Land van Cuijk

Buurt in Land van Cuijk

De Stoof heeft 875 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 344 woningen in De StoofMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in De StoofOp basis van geregistreerde woningen

De Stoof bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Land van Cuijk, in de wijk Grave De buurt heeft een totaal oppervlakte van 42 hectare, waarvan 41 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19820211. Het postcodegebied is 5361HZ-5361PN.

Inwoners

De Stoof telt 875 inwoners. Hiervan is 53,1% man en 47,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (33,1%). De overige leeftijden zijn 25,1% voor '65 jaar of ouder', 18,3% voor '25 tot 45 jaar', 13,1% voor '15 tot 25 jaar' en 10,3% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 41,1% is ongehuwd, 44,0% is gehuwd, 8,0% is gescheiden en 6,9% is verweduwd. 765 inwoners komen uit Nederland, 40 komen uit Europa en 65 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 340 huishoudens in De Stoof. 25,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 39,7% huishoudens zonder kinderen en 35,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In De Stoof zijn er 700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €44.400, wat €2.200 (5%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €37.900, wat €3.000 (9%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van De Stoof zijn middelbaar opgeleid. 46,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 34,3% heeft HBO of WO en 19,4% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 875 inwoners heeft ongeveer 71% betaald werk, wat neerkomt op 621 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In De Stoof ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 200 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In De Stoof zijn er 344 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €434.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 8% huurwoningen en 92% koopwoningen. Van de woningen is 92% in particulier bezit, 6% in handen van woningcorporaties en 2% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in De Stoof zijn 1990-2000 (87%) en 2000-2010 (10%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in De Stoof. De nieuwste aangeboden woning is Andoornweg 37 door Th. van Casteren Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er 17 woningen verkocht in De Stoof. Een woning werd gemiddeld in 30 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in De Stoof was afgelopen jaar €503.000. Dit is 16% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €434.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.124.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in De Stoof. De meest recentelijke woning is Andoornweg 75 aangeboden door www.thuispoort.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in De Stoof.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor De Stoof.

Energie

In De Stoof zijn er 178 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (48%), B (38%) en C (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in De Stoof 2.910 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 14% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 870 m³ per jaar 9% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Winde
  • Violier
  • Helmkruid
  • Tijmlaan
  • Stoofweg
  • Muntlaan
  • Hoplaan
  • Knoopkruid
  • Elftweg
  • Vroegeling
  • Scheerling
  • Wederik
  • Hoornbloem
  • Monseigneur Borretweg
  • Hengel
  • Wolfskers
  • Molenbloem
  • Andoornweg

Voorzieningen

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
13,8 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
8,7 km
Dagverblijf
1,0 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
0,4 km
Bekijk woningen in De Stoof

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel De Stoof

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
De Stoof heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
85Eenpersoonshuishoudens
135Huishoudens zonder kinderen
120Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€37.900 P.J.gemiddeld per inwoner9% boven landelijk gemiddelde
€44.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger5% boven landelijk gemiddelde
88%van de werkenden is in loondienst
12%van de werkenden is zelfstandig
71%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
De Stoof
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Grave

Cijfers van wijk Grave vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
55 dagen ▲ 58,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
225
verkopen in afgelopen jaar
123 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-19%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
36 dagen ▼ 25,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
16
verhuringen in afgelopen jaar
67 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-35%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
De Stoof
870
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
De Stoof
2.910
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over De Stoof

Wat voor woningen staan er in De Stoof?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 71% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in De Stoof?

Een koopwoning in De Stoof werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €429.247 (€3.619 per m²). Daarmee ligt het 19% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat betaal je voor een huurwoning in De Stoof?

Een huurwoning in De Stoof kostte gemiddeld €1.408 per maand (€22 per m²). Dat is 35% onder het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in De Stoof?

Buurt De Stoof telt 875 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%). Veel gezinnen: 35% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in De Stoof?

Het woningaanbod in De Stoof is opvallend zuinig: 50% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 870 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in De Stoof?

Vanuit De Stoof bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,9 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 8,7 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen