Deltabuurt

Deltabuurt, Deventer

Buurt in Deventer

Deltabuurt heeft 3.090 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.405 woningen in DeltabuurtMomenteel staan er 6 te koop en 7 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in DeltabuurtOp basis van geregistreerde woningen

Deltabuurt bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Deventer, in de wijk Rivierenwijk en Bergweide De buurt heeft een totaal oppervlakte van 45 hectare, waarvan 44 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01500702. Het postcodegebied is 7417AG-7417WW.

Inwoners

Deltabuurt telt 3.090 inwoners. Hiervan is 52,8% man en 47,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (40,5%). De overige leeftijden zijn 22,0% voor '45 tot 65 jaar', 16,5% voor '0 tot 15 jaar', 14,4% voor '15 tot 25 jaar' en 6,6% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 63,8% is ongehuwd, 25,6% is gehuwd, 8,6% is gescheiden en 2,3% is verweduwd. 1.175 inwoners komen uit Nederland, 520 komen uit Europa en 1.395 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.605 huishoudens in Deltabuurt. 51,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 20,6% huishoudens zonder kinderen en 28,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Deltabuurt zijn er 2.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €25.700, wat €11.700 (31%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €22.100, wat €8.700 (28%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Deltabuurt zijn middelbaar opgeleid. 41,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 38,5% heeft VMBO of MBO 1 en 19,8% heeft HBO of WO.

Van de 3.090 inwoners heeft ongeveer 63% betaald werk, wat neerkomt op 1.947 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (90%), terwijl 10% als zelfstandige actief is. In Deltabuurt ontvangt 19% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een arbeidsongeschiktheidsuitkering. 220 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Deltabuurt zijn er 1.405 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €208.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 65% huurwoningen en 35% koopwoningen. Van de woningen is 35% in particulier bezit, 27% in handen van woningcorporaties en 38% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Deltabuurt zijn 1950-1970 (69%) en 2010-2020 (16%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 7 woningen te koop in Deltabuurt. De nieuwste aangeboden woning is Geleenstraat 5 door Helder Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 27 woningen verkocht in Deltabuurt. Een woning werd gemiddeld in 44 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Deltabuurt was afgelopen jaar €250.778. Dit is 21% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €208.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.300.

Huurwoningen

Er zijn 6 woningen te huur in Deltabuurt. De meest recentelijke woning is Zaanstraat 158 aangeboden door MVG Vastgoedbeheer B.V.. Het afgelopen jaar zijn er 20 woningen verhuurd in Deltabuurt. Een aanbod werd gemiddeld in 32 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Deltabuurt was afgelopen jaar €1.245 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €13 per maand.

Energie

In Deltabuurt zijn er 1.443 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn E (34%), A (18%) en C (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Deltabuurt 2.550 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 3% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 410 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 58% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,5 km
Apotheek
2,3 km
Ziekenhuis
2,7 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
2,3 km
Dagverblijf
1,2 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,1 km
Bekijk woningen in Deltabuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Deltabuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Deltabuurt heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
825Eenpersoonshuishoudens
330Huishoudens zonder kinderen
450Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€22.100 P.J.gemiddeld per inwoner28% onder landelijk gemiddelde
€25.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger31% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Deltabuurt in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Deltabuurt

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€227.750
gemiddeld▼ 5,5%
€222.500
mediaan▼ 5,3%
12 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.180
gemiddeldstabiel
€3.182
mediaanstabiel
-51% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
44 dagen ▼ 43,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
26
verkopen in afgelopen jaar
80 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-51%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
22 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
8
verhuringen in afgelopen jaar
90 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-36%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Deltabuurt
410
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Deltabuurt
2.550
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Deltabuurt

Hoe ziet de woningvoorraad in Deltabuurt eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 61% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (67%).

Wat kost een koopwoning in Deltabuurt?

Een koopwoning in Deltabuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €253.154 (€3.157 per m²). Daarmee ligt het 51% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 5%.

Wat voor mensen wonen er in Deltabuurt?

Buurt Deltabuurt telt 3.090 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (40%). Opvallend: 51% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Wat ligt er op loopafstand in Deltabuurt?

Vanuit Deltabuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,3 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 2,3 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Deltabuurt?

Op dit moment vind je in Deltabuurt 6 koopwoningen en 7 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk