Geef feedback Meld een probleem
Buurt in TynaarloDonderen
Drenthe›Tynaarlo›Donderen›Donderen

Buurt Donderen

Gemeente Tynaarlo

Donderen heeft 370 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 158 woningen in DonderenMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in DonderenOp basis van geregistreerde woningen

Donderen bevindt zich in de provincie Drenthe, in de gemeente Tynaarlo, in de wijk Donderen. De buurt heeft een totale oppervlakte van 73 hectare, waarvan 73 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17301000. Het postcodegebied is 9497PA-9497PW.

Inwoners

Donderen telt 370 inwoners. Hiervan is 47,3% man en 52,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (35,1%). De overige leeftijden zijn 25,7% voor '65 jaar of ouder', 14,9% voor '0 tot 15 jaar', 14,9% voor '25 tot 45 jaar' en 10,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 40,5% is ongehuwd, 47,3% is gehuwd, 6,8% is gescheiden en 5,4% is verweduwd. 340 inwoners komen uit Nederland, 15 komen uit Europa en 10 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 165 huishoudens in Donderen. 24,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 42,4% huishoudens zonder kinderen en 33,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Donderen zijn er 300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.200, wat €1.000 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.500, wat €400 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Donderen zijn hoogopgeleid. 42,9% heeft HBO of WO, 42,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 14,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 370 inwoners heeft ongeveer 78% betaald werk, wat neerkomt op 289 mensen. Dit is 6% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (82%), terwijl 18% als zelfstandige actief is. In Donderen ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 80 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Donderen zijn er 158 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €466.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 6% huurwoningen en 94% koopwoningen. Van de woningen is 94% in particulier bezit, 5% in handen van woningcorporaties en 1% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Donderen zijn 1970-1980 (21%) en 1925-1950 (18%).

Huizen te koop in Donderen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Donderen. De nieuwste aangeboden woning is Zuideinde 1 door ALFRED+ | Groningen-Amsterdam | Quality Realtors. Afgelopen jaar zijn er 7 woningen verkocht in Donderen. Een woning werd gemiddeld in 58 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Donderen was afgelopen jaar €817.286. Dit is 75% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €466.000. De gemiddelde vraagprijs per m² woonoppervlak is €3.360.

Huurwoningen in Donderen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Donderen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Donderen.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Donderen.

Energie

In Donderen zijn er 74 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (23%), C (23%) en D (20%). Gemiddeld verbruikt een adres in Donderen 3.720 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 46% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.400 m³ per jaar 75% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Hullenweg
  • Zuideinde
  • Middenweg
  • Norgerweg
  • Kort Nijland
  • Noordenveldweg
  • Vriezerweg
  • Noorderes
  • Dorpsweg
  • De Waard
  • Oosterstraat
  • Meulenkampsweg
  • Bijkersweg

Voorzieningen

Huisarts
3,4 km
Apotheek
3,6 km
Ziekenhuis
11,8 km
Supermarkt
3,2 km
Treinstation
13,2 km
Dagverblijf
3,1 km
Basisschool
3,2 km
Middelbare school
6,8 km
Beoordeel Donderen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Donderen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
40Eenpersoonshuishoudens
70Huishoudens zonder kinderen
55Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.500 P.J.gemiddeld per inwoner1% onder landelijk gemiddelde
€41.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% onder landelijk gemiddelde
82%van de werkenden is in loondienst
18%van de werkenden is zelfstandig
78%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Donderen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Tynaarlo

Cijfers van gemeente Tynaarlo vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q1 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
54 dagen ▼ 15,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
389
verkopen in afgelopen jaar
164 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+12%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
46 dagen ▲ 1,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
26
verhuringen in afgelopen jaar
109 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-29%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Donderen
1.400
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Donderen
3.720
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Donderen

Welk type woningen overheerst in Donderen?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 57% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (66%).

Hoe duur zijn huizen in Donderen?

Een koopwoning in Donderen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €582.724 (€3.706 per m²). Daarmee ligt het 12% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de huurprijs in Donderen?

Een huurwoning in Donderen kostte gemiddeld €1.324 per maand (€14 per m²). Dat is 29% onder het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Donderen?

Buurt Donderen telt 370 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (35%).

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Donderen?

Het woningaanbod in Donderen is opvallend zuinig: 56% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.400 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Donderen?

Vanuit Donderen bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,2 km, een huisarts op 3,4 km, een treinstation op 13,2 km, een basisschool op 3,2 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Woningen Beoordeel jouw buurt
Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen