Edelstenenbuurt
ZeelandMiddelburgDauwendaeleEdelstenenbuurt

Edelstenenbuurt, Middelburg

Buurt in Middelburg

Edelstenenbuurt heeft 1.415 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 807 woningen in EdelstenenbuurtMomenteel staan er 1 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in EdelstenenbuurtOp basis van geregistreerde woningen

Edelstenenbuurt bevindt zich in de provincie Zeeland, in de gemeente Middelburg, in de wijk Dauwendaele De buurt heeft een totaal oppervlakte van 33 hectare, waarvan 30 hectare land en 3 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU06873171. Het postcodegebied is 4337EH-4338PZ.

Inwoners

Edelstenenbuurt telt 1.415 inwoners. Hiervan is 47,3% man en 52,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (23,7%). De overige leeftijden zijn 21,9% voor '45 tot 65 jaar', 21,2% voor '65 jaar of ouder', 20,5% voor '15 tot 25 jaar' en 12,4% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 57,6% is ongehuwd, 24,4% is gehuwd, 12,0% is gescheiden en 5,7% is verweduwd. 820 inwoners komen uit Nederland, 220 komen uit Europa en 370 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 775 huishoudens in Edelstenenbuurt. 56,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 23,2% huishoudens zonder kinderen en 20,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Edelstenenbuurt zijn er 1.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €26.600, wat €10.800 (29%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €21.400, wat €9.400 (31%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Edelstenenbuurt zijn middelbaar opgeleid. 46,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 32,4% heeft VMBO of MBO 1 en 21,3% heeft HBO of WO.

Van de 1.415 inwoners heeft ongeveer 55% betaald werk, wat neerkomt op 778 mensen. Dit is 10% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (91%), terwijl 9% als zelfstandige actief is. In Edelstenenbuurt ontvangt 33% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 270 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Edelstenenbuurt zijn er 807 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €158.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 74% huurwoningen en 26% koopwoningen. Van de woningen is 26% in particulier bezit, 68% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Edelstenenbuurt zijn 1980-1990 (49%) en 1970-1980 (29%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Edelstenenbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Obsidiaan 2 door Dingemanse makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 7 woningen verkocht in Edelstenenbuurt. Een woning werd gemiddeld in 90 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Edelstenenbuurt was afgelopen jaar €277.000. Dit is 75% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €158.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.978.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Edelstenenbuurt. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Edelstenenbuurt.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Edelstenenbuurt.

Energie

In Edelstenenbuurt zijn er 823 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (32%), A (18%) en D (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Edelstenenbuurt 2.010 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 24% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 870 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 11% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
0,6 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
1,4 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
0,6 km
Bekijk woningen in Edelstenenbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Edelstenenbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Edelstenenbuurt heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
435Eenpersoonshuishoudens
180Huishoudens zonder kinderen
160Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€21.400 P.J.gemiddeld per inwoner30% onder landelijk gemiddelde
€26.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger29% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Edelstenenbuurt in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Dauwendaele

Cijfers van wijk Dauwendaele vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
47 dagen ▲ 22,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
41
verkopen in afgelopen jaar
117 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-41%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Edelstenenbuurt
870
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Edelstenenbuurt
2.010
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Edelstenenbuurt

Welk type woningen overheerst in Edelstenenbuurt?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 96% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (53%).

Hoe duur zijn huizen in Edelstenenbuurt?

Een koopwoning in Edelstenenbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €308.256 (€2.646 per m²). Daarmee ligt het 41% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Edelstenenbuurt samengesteld?

Buurt Edelstenenbuurt telt 1.415 inwoners. Opvallend: 56% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Edelstenenbuurt?

Vanuit Edelstenenbuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 1,4 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk