Eltabuurt

Eltabuurt, Velsen

Buurt in Velsen

Eltabuurt heeft 290 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 162 woningen in EltabuurtMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in EltabuurtOp basis van geregistreerde woningen

Eltabuurt bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Velsen, in de wijk Santpoort-Zuid De buurt heeft een totaal oppervlakte van 70 hectare, waarvan 68 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU04530703. Het postcodegebied is 2082AC-2082XN.

Inwoners

Eltabuurt telt 290 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 50,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (31,0%). De overige leeftijden zijn 27,6% voor '45 tot 65 jaar', 17,2% voor '0 tot 15 jaar', 17,2% voor '65 jaar of ouder' en 8,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 60,3% is ongehuwd, 22,4% is gehuwd, 13,8% is gescheiden en 3,4% is verweduwd. 210 inwoners komen uit Nederland, 10 komen uit Europa en 65 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 170 huishoudens in Eltabuurt. 55,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 17,6% huishoudens zonder kinderen en 26,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Eltabuurt zijn er 200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.200, wat €0 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.800, wat €100 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900.

Van de 290 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 200 mensen. Dit is 3% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (80%), terwijl 20% als zelfstandige actief is. In Eltabuurt ontvangt 31% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 50 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Eltabuurt zijn er 162 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €429.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 78% huurwoningen en 22% koopwoningen. Van de woningen is 22% in particulier bezit, 74% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Eltabuurt zijn 1950-1970 (64%) en 2000-2010 (14%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Eltabuurt. De nieuwste aangeboden woning is Wüstelaan 50 door VAN WAALWIJK VAN DOORN MAKELAARS. Afgelopen jaar zijn er 3 woningen verkocht in Eltabuurt. Een woning werd gemiddeld in 49 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Eltabuurt was afgelopen jaar €583.000. Dit is 36% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €429.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.450.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Eltabuurt. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Eltabuurt.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Eltabuurt.

Energie

In Eltabuurt zijn er 125 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (32%), B (31%) en D (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Eltabuurt 1.860 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 27% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 740 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 8% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • De Veenen
  • Van den Bergh van Eysingaplantsoen
  • Sportlaan
  • Schoterkerkpad

Voorzieningen

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
2,2 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
0,5 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
2,4 km
Bekijk woningen in Eltabuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Eltabuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Eltabuurt heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
95Eenpersoonshuishoudens
30Huishoudens zonder kinderen
45Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.800 P.J.gemiddeld per inwoner0% boven landelijk gemiddelde
€42.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger0% boven landelijk gemiddelde
80%van de werkenden is in loondienst
20%van de werkenden is zelfstandig
69%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Eltabuurt
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Santpoort-Zuid

Cijfers van wijk Santpoort-Zuid vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
37 dagen ▼ 80,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
60
verkopen in afgelopen jaar
133 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+80%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
21 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
9
verhuringen in afgelopen jaar
109 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+24%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Eltabuurt
740
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Eltabuurt
1.860
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Eltabuurt

Welk type woningen overheerst in Eltabuurt?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 67% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (62%).

Hoe duur zijn huizen in Eltabuurt?

Een koopwoning in Eltabuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €953.117 (€7.157 per m²). Daarmee ligt het 80% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Eltabuurt?

Buurt Eltabuurt telt 290 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (31%). Opvallend: 56% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Eltabuurt?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Eltabuurt is minder zuinig: 38% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 740 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Eltabuurt?

Vanuit Eltabuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 0,5 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen