Emmen-Centrum
Emmen-Centrum

Emmen-Centrum, Emmen

Buurt in Emmen

Emmen-Centrum heeft 4.660 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 2.995 woningen in Emmen-CentrumMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Emmen-CentrumOp basis van geregistreerde woningen

Emmen-Centrum bevindt zich De buurt heeft een totaal oppervlakte van 124 hectare, waarvan 124 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als WK011440. Het postcodegebied is 7811AB-7815SM.

Inwoners

Emmen-Centrum telt 4.660 inwoners. Hiervan is 46,9% man en 53,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (50,3%). De overige leeftijden zijn 18,3% voor '25 tot 45 jaar', 17,9% voor '45 tot 65 jaar', 10,4% voor '15 tot 25 jaar' en 3,2% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 35,8% is ongehuwd, 37,7% is gehuwd, 10,6% is gescheiden en 15,8% is verweduwd. 3.805 inwoners komen uit Nederland, 475 komen uit Europa en 380 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.990 huishoudens in Emmen-Centrum. 61,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,9% huishoudens zonder kinderen en 7,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Emmen-Centrum zijn er 3.800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €29.700, wat €7.700 (21%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.300, wat €2.500 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Emmen-Centrum zijn middelbaar opgeleid. 46,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 28,2% heeft VMBO of MBO 1 en 25,0% heeft HBO of WO.

Van de 4.660 inwoners heeft ongeveer 48% betaald werk, wat neerkomt op 2.237 mensen. Dit is 17% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (82%), terwijl 18% als zelfstandige actief is. In Emmen-Centrum ontvangt 57% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.220 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Emmen-Centrum zijn er 2.995 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €222.000. Hiervan is ongeveer 92% bewoond en 8% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 58% huurwoningen en 42% koopwoningen. Van de woningen is 42% in particulier bezit, 35% in handen van woningcorporaties en 24% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Emmen-Centrum zijn 1990-2000 (21%) en 2000-2010 (19%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Emmen-Centrum. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Emmen-Centrum.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Emmen-Centrum. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Emmen-Centrum.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Emmen-Centrum.

Energie

In Emmen-Centrum zijn er 3.377 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (34%), C (24%) en B (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Emmen-Centrum 2.030 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 23% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 810 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 17% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,3 km
Apotheek
0,5 km
Ziekenhuis
1,7 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
1,3 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
0,8 km
Bekijk woningen in Emmen-Centrum

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Emmen-Centrum

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Emmen-Centrum heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
1.830Eenpersoonshuishoudens
925Huishoudens zonder kinderen
235Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.300 P.J.gemiddeld per inwoner8% onder landelijk gemiddelde
€29.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger20% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
0%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Emmen-Centrum in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Emmen-Centrum

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€333.350
gemiddeldstabiel
€342.250
mediaan▲ 5,3%
10 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.479
gemiddeld▼ 2,2%
€3.484
mediaan▼ 2,6%
-31% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
55 dagen ▲ 10,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
40
verkopen in afgelopen jaar
99 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-31%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
21 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
22
verhuringen in afgelopen jaar
76 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-46%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Emmen-Centrum
810
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Emmen-Centrum
2.030
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Emmen-Centrum

Wat voor woningen staan er in Emmen-Centrum?

De woningvoorraad is relatief jong — 61% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (86%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Emmen-Centrum?

Een koopwoning in Emmen-Centrum werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €359.935 (€3.647 per m²). Daarmee ligt het 31% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat betaal je voor een huurwoning in Emmen-Centrum?

Een huurwoning in Emmen-Centrum kostte gemiddeld €1.140 per maand (€16 per m²). Dat is 46% onder het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Emmen-Centrum?

Wijk Emmen-Centrum telt 4.660 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (50%). Opvallend: 61% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Emmen-Centrum?

Het woningaanbod in Emmen-Centrum is opvallend zuinig: 73% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 810 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Emmen-Centrum?

Vanuit Emmen-Centrum bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,3 km, een huisarts op 1,3 km, een treinstation op 1,3 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk