Geertruidenberg-West
Noord-Brabant›Geertruidenberg›Geertruidenberg›Geertruidenberg-West

Geertruidenberg-West, Geertruidenberg – “Gezellig”

Buurt in Geertruidenberg

8.5
Bewoners geven Geertruidenberg-West een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 3 reacties
Bekijk
Geertruidenberg-West heeft 2.415 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.234 woningen in Geertruidenberg-WestMomenteel staan er 5 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Geertruidenberg-WestOp basis van geregistreerde woningen

Geertruidenberg-West bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Geertruidenberg, in de wijk Geertruidenberg De buurt heeft een totaal oppervlakte van 61 hectare, waarvan 56 hectare land en 5 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU07790201. Het postcodegebied is 4931CA-4931XA.

Drie bewoners beoordelen de buurt als zeer goed met een score van 8.5. Ze beschrijven het als 'Gezellig' en 'Gezellig en niet te groot'. Bewoners zijn positief over de buurt: vrijwel alle aspecten scoren goed. Vooral veiligheid, hygiëne, onderwijs worden als sterke punten gezien.

Inwoners

Geertruidenberg-West telt 2.415 inwoners. Hiervan is 49,9% man en 50,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (26,7%). De overige leeftijden zijn 26,1% voor '45 tot 65 jaar', 24,0% voor '65 jaar of ouder', 13,5% voor '0 tot 15 jaar' en 9,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,9% is ongehuwd, 39,3% is gehuwd, 8,5% is gescheiden en 7,2% is verweduwd. 2.015 inwoners komen uit Nederland, 185 komen uit Europa en 220 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.160 huishoudens in Geertruidenberg-West. 39,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 29,7% huishoudens zonder kinderen en 31,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Geertruidenberg-West zijn er 2.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.000, wat €7.200 (17%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.300, wat €5.600 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Geertruidenberg-West zijn middelbaar opgeleid. 47,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,5% heeft VMBO of MBO 1 en 18,8% heeft HBO of WO.

Van de 2.415 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 1.763 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Geertruidenberg-West ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 520 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Geertruidenberg-West zijn er 1.234 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €291.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 41% huurwoningen en 59% koopwoningen. Van de woningen is 59% in particulier bezit, 38% in handen van woningcorporaties en 3% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Geertruidenberg-West zijn 1950-1970 (63%) en 1970-1980 (23%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Geertruidenberg-West. De nieuwste aangeboden woning is Stadsweg 28 door Verbrugge Makelaardij Raamsdonksveer op Funda. Afgelopen jaar zijn er 55 woningen verkocht in Geertruidenberg-West. Een woning werd gemiddeld in 60 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Geertruidenberg-West was afgelopen jaar €393.773. Dit is 35% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €291.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.516.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Geertruidenberg-West. De meest recentelijke woning is de Lannoystraat 30 aangeboden door www.klikvoorwonen.nl. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in Geertruidenberg-West. Een aanbod werd gemiddeld in 19 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Geertruidenberg-West.

Energie

In Geertruidenberg-West zijn er 841 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (26%), C (22%) en D (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Geertruidenberg-West 2.460 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 4% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 620 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 23% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Fort Nassau
  • Noordenbos
  • Oude Stadsweg
  • Pinksterbloemstraat
  • Boucquetstraat
  • Strijenlaan
  • Ravelijn
  • Rijakkers
  • de Lannoystraat
  • Mauritsweg
  • Dulderpark
  • Vollevensstraat
  • Stadsweg
  • Burggravenlaan
  • van Nuyssenburgstraat
  • Sint Amandusstraat
  • Vonderweg
  • Burgemeester Bianchiweg
  • van Galenstraat
  • van Duivenvoordelaan
  • Graaf Floris V straat
  • Graaf Willem I straat
  • van der Waalstraat
  • Buitenvest
  • Schansweg
  • Schonckplein
  • Schuttersveld
  • Graaf Janstraat
  • Graaf Albrechtstraat
  • Emiliastraat
  • Karel V Laan
  • van Beverenlaan
  • Ad van Onzenoorthof
  • Ingenieur de Voogtstraat
  • Burgemeester Allardstraat

Voorzieningen

Huisarts
1,6 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
8,4 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
17,1 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
1,0 km
Middelbare school
2,5 km
Bekijk woningen in Geertruidenberg-West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Geertruidenberg-West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.5
Bewoners geven Geertruidenberg-West een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 3 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Geertruidenberg-West

Praat mee
8.6
Loek
Gezin · Twee-onder-één-kap
14-07-2025
Gezellig

Leuke mensen maar ook veel contact met elkaar

8.1
Loek
Gezin · Twee-onder-één-kap
14-07-2025
Gezellig en niet te groot

Gezellige mensen maar door veel vrijstaand helaas weinig contact

8.8
Loek
Gezin · Twee-onder-één-kap
22-05-2025
Gezellig

Veilige buurt met weinig druk verkeer

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
455Eenpersoonshuishoudens
345Huishoudens zonder kinderen
360Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.300 P.J.gemiddeld per inwoner16% onder landelijk gemiddelde
€35.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger17% onder landelijk gemiddelde
89%van de werkenden is in loondienst
11%van de werkenden is zelfstandig
73%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Geertruidenberg-West
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Geertruidenberg-West

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
60 dagen ▲ 46,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
55
verkopen in afgelopen jaar
113 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-25%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Geertruidenberg-West
620
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Geertruidenberg-West
2.460
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Geertruidenberg-West

Welk type woningen overheerst in Geertruidenberg-West?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 98% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (45%).

Hoe duur zijn huizen in Geertruidenberg-West?

Een koopwoning in Geertruidenberg-West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €393.773 (€3.498 per m²). Daarmee ligt het 25% onder het Nederlands gemiddelde.

Is Geertruidenberg-West een fijne plek om te wonen?

Bewoners geven Geertruidenberg-West een 8,5 uit 10 op basis van 3 reviews. Het sterkst scoort veiligheid (9,7), het zwakst bereikbaarheid (7,3).

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Geertruidenberg-West?

Vanuit Geertruidenberg-West bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,3 km, een huisarts op 1,6 km, een treinstation op 17,1 km, een basisschool op 1,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen