Goutum
Goutum

Goutum, Leeuwarden

Buurt in Leeuwarden

Goutum heeft 3.355 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.297 woningen in GoutumMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in GoutumOp basis van geregistreerde woningen

Goutum bevindt zich De buurt heeft een totaal oppervlakte van 152 hectare, waarvan 141 hectare land en 11 hectare water is. De buurt is gecodeerd als WK008071. Het postcodegebied is 9084AA-9084ES.

Inwoners

Goutum telt 3.355 inwoners. Hiervan is 49,2% man en 50,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,0%). De overige leeftijden zijn 22,7% voor '65 jaar of ouder', 20,7% voor '0 tot 15 jaar', 20,4% voor '25 tot 45 jaar' en 9,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,4% is ongehuwd, 45,3% is gehuwd, 6,0% is gescheiden en 4,2% is verweduwd. 3.015 inwoners komen uit Nederland, 125 komen uit Europa en 210 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.270 huishoudens in Goutum. 20,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,6% huishoudens zonder kinderen en 42,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Goutum zijn er 2.600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.200, wat €4.800 (13%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.700, wat €1.900 (6%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Goutum zijn hoogopgeleid. 48,3% heeft HBO of WO, 38,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 13,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 3.355 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 2.315 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Goutum ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 680 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Goutum zijn er 1.297 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €408.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 8% huurwoningen en 92% koopwoningen. Van de woningen is 92% in particulier bezit, 5% in handen van woningcorporaties en 3% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Goutum zijn 1990-2000 (30%) en 1970-1980 (28%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Goutum. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Goutum.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Goutum. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Goutum.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Goutum.

Energie

In Goutum zijn er 1.284 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (33%), B (30%) en C (20%). Gemiddeld verbruikt een adres in Goutum 2.830 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 7% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.080 m³ per jaar 10% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
2,8 km
Apotheek
2,0 km
Ziekenhuis
2,9 km
Supermarkt
1,2 km
Treinstation
3,4 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
2,2 km
Bekijk woningen in Goutum

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Goutum

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Goutum heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
265Eenpersoonshuishoudens
465Huishoudens zonder kinderen
540Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.700 P.J.gemiddeld per inwoner7% boven landelijk gemiddelde
€42.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Goutum in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Goutum

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€442.438
gemiddeld▲ 8,9%
€434.000
mediaan▲ 8,8%
8 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.351
gemiddeld▲ 3,1%
€3.527
mediaan▲ 3,1%
-9% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
41 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
23
verkopen in afgelopen jaar
140 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-9%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Goutum
1.080
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Goutum
2.830
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Goutum

Hoe ziet de woningvoorraad in Goutum eruit?

De woningvoorraad is relatief jong — 52% is van na 1990.

Wat kost een koopwoning in Goutum?

Een koopwoning in Goutum werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €472.130 (€3.364 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 9%.

Wat voor mensen wonen er in Goutum?

Wijk Goutum telt 3.355 inwoners. Veel gezinnen: 43% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Goutum?

Het woningaanbod in Goutum is opvallend zuinig: 63% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.080 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Goutum?

Vanuit Goutum bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,2 km, een huisarts op 2,8 km, een treinstation op 3,4 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk