Haarkamp

Haarkamp, Barneveld

Buurt in Barneveld

Haarkamp heeft 625 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 286 woningen in HaarkampMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in HaarkampOp basis van geregistreerde woningen

Haarkamp bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Barneveld, in de wijk Voorthuizen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 13 hectare, waarvan 13 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02035532. Het postcodegebied is 3781BE-3781VB.

Inwoners

Haarkamp telt 625 inwoners. Hiervan is 48,0% man en 52,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (29,6%). De overige leeftijden zijn 28,8% voor '45 tot 65 jaar', 17,6% voor '25 tot 45 jaar', 14,4% voor '0 tot 15 jaar' en 9,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 35,2% is ongehuwd, 51,2% is gehuwd, 5,6% is gescheiden en 8,0% is verweduwd. 585 inwoners komen uit Nederland, 25 komen uit Europa en 20 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 285 huishoudens in Haarkamp. 33,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,8% huishoudens zonder kinderen en 29,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Haarkamp zijn er 500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.300, wat €8.900 (21%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.200, wat €6.700 (19%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Haarkamp zijn middelbaar opgeleid. 53,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,3% heeft VMBO of MBO 1 en 13,3% heeft HBO of WO.

Van de 625 inwoners heeft ongeveer 70% betaald werk, wat neerkomt op 438 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Haarkamp ontvangt 34% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 160 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Haarkamp zijn er 286 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €431.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. In Haarkamp zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 46% huurwoningen en 54% koopwoningen. Van de woningen is 55% in particulier bezit, 43% in handen van woningcorporaties en 2% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Haarkamp zijn 1950-1970 (59%) en 2000-2010 (12%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Haarkamp. De nieuwste aangeboden woning is Apeldoornsestraat 24 door Midden Nederland Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 19 woningen verkocht in Haarkamp. Een woning werd gemiddeld in 59 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Haarkamp was afgelopen jaar €619.684. Dit is 44% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €431.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.582.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Haarkamp. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Haarkamp.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Haarkamp.

Energie

In Haarkamp zijn er 201 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (38%), A (21%) en B (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Haarkamp 2.750 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 8% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 950 m³ per jaar 19% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Kamphuisstraat
  • Veldkampstraat
  • Harremaatweg
  • Hoekstraat
  • Jan de Jagerweg
  • Kievitsstraat
  • Jagerskamp
  • Haarkampstraat
  • Budkestraat
  • Nieuwe Kampstraat
  • Hamburgerstraat
  • Molenpark

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
1,1 km
Ziekenhuis
7,4 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
4,2 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
6,6 km
Bekijk woningen in Haarkamp

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Haarkamp

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Haarkamp heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
95Eenpersoonshuishoudens
105Huishoudens zonder kinderen
85Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.200 P.J.gemiddeld per inwoner19% onder landelijk gemiddelde
€33.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger21% onder landelijk gemiddelde
83%van de werkenden is in loondienst
17%van de werkenden is zelfstandig
70%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Haarkamp
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Voorthuizen

Cijfers van wijk Voorthuizen vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
57 dagen ▼ 24,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
306
verkopen in afgelopen jaar
128 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+3%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
68 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
33
verhuringen in afgelopen jaar
107 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-31%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Haarkamp
950
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Haarkamp
2.750
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Haarkamp

Welk type woningen overheerst in Haarkamp?

De woningvoorraad is relatief jong — 63% is van na 1990.

Hoe duur zijn huizen in Haarkamp?

Een koopwoning in Haarkamp werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €542.242 (€4.213 per m²).

Wat is de huurprijs in Haarkamp?

Een huurwoning in Haarkamp kostte gemiddeld €1.484 per maand (€19 per m²). Dat is 31% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Haarkamp samengesteld?

Buurt Haarkamp telt 625 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (30%).

Wat zijn de energielabels in Haarkamp?

Het woningaanbod in Haarkamp is opvallend zuinig: 65% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 950 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Haarkamp?

Vanuit Haarkamp bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 4,2 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen