Haarweg

Haarweg, Wageningen

Buurt in Wageningen

Haarweg heeft 1.395 inwonersDe meeste zijn 15 tot 25 jaar oud
Er zijn 664 woningen in HaarwegMomenteel staan er 0 te koop en 6 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in HaarwegOp basis van geregistreerde woningen

Haarweg bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Wageningen, in de wijk Kortenoord De buurt heeft een totaal oppervlakte van 8 hectare, waarvan 8 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02890503. Het postcodegebied is 6709PH-6709RZ.

Inwoners

Haarweg telt 1.395 inwoners. Hiervan is 44,8% man en 55,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 15 tot 25 jaar (64,2%). De overige leeftijden zijn 35,5% voor '25 tot 45 jaar'. Van de inwoners is 98,9% is ongehuwd en 1,1% is gehuwd. 775 inwoners komen uit Nederland, 305 komen uit Europa en 320 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.305 huishoudens in Haarweg. 95,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 4,2% huishoudens zonder kinderen en 0,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Haarweg zijn er 1.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €10.800, wat €31.400 (74%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €10.100, wat €24.800 (71%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900.

Van de 1.395 inwoners heeft ongeveer 43% betaald werk, wat neerkomt op 600 mensen. Dit is 29% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (90%), terwijl 10% als zelfstandige actief is. In Haarweg ontvangt 1% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een arbeidsongeschiktheidsuitkering. 10 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Haarweg zijn er 664 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €75.000. Hiervan is ongeveer 72% bewoond en 28% onbewoond. Alle woningen in Haarweg zijn huurwoningen. Dit komt neer op 100% huurwoningen en 0% koopwoningen. Van de woningen is 48% in handen van woningcorporaties en 52% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Haarweg zijn 2010-2020 (56%) en 1980-1990 (44%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Haarweg. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Haarweg.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Haarweg. De meest recentelijke woning is Haarweg 99-403 aangeboden door Roommatch. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Haarweg.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Haarweg.

Energie

In Haarweg zijn er 600 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (57%), C (27%) en B (8%). Gemiddeld verbruikt een adres in Haarweg 1.840 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 28% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 520 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 35% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Marijkeweg
  • Haarweg

Voorzieningen

Huisarts
1,3 km
Apotheek
1,3 km
Ziekenhuis
1,3 km
Supermarkt
1,0 km
Treinstation
5,8 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
0,7 km
Bekijk woningen in Haarweg

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Haarweg

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Haarweg heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.245Eenpersoonshuishoudens
55Huishoudens zonder kinderen
5Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€10.100 P.J.gemiddeld per inwoner71% onder landelijk gemiddelde
€10.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger74% onder landelijk gemiddelde
90%van de werkenden is in loondienst
10%van de werkenden is zelfstandig
43%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Haarweg
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kortenoord

Cijfers van wijk Kortenoord vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
39 dagen ▼ 54,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
30
verkopen in afgelopen jaar
153 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+34%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
23 dagen ▲ 38,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
5
verhuringen in afgelopen jaar
120 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-26%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Haarweg
520
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Haarweg
1.840
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Haarweg

Uit wat voor huizen bestaat Haarweg?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 70% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (100%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Haarweg?

Een koopwoning in Haarweg werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €707.500 (€4.717 per m²). Daarmee ligt het 34% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Haarweg?

Buurt Haarweg telt 1.395 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 15 tot 25 jaar (64%). Opvallend: 95% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Haarweg?

Het woningaanbod in Haarweg is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 520 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Haarweg?

Vanuit Haarweg bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,0 km, een huisarts op 1,3 km, een treinstation op 5,8 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen