Hapert Zuid-West
Noord-Brabant›Bladel›Hapert›Hapert Zuid-West

Hapert Zuid-West, Bladel – “Prima voor een Neder...”

Buurt in Bladel

7.6
Bewoners geven Hapert Zuid-West een goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Hapert Zuid-West heeft 1.800 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 780 woningen in Hapert Zuid-WestMomenteel staan er 9 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Hapert Zuid-WestOp basis van geregistreerde woningen

Hapert Zuid-West bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Bladel, in de wijk Hapert De buurt heeft een totaal oppervlakte van 58 hectare, waarvan 58 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17280204. Het postcodegebied is 5527BN-5527JZ.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als goed met een score van 7.6. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Prima voor een Nederlander'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Hapert Zuid-West telt 1.800 inwoners. Hiervan is 51,4% man en 48,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (26,1%). De overige leeftijden zijn 24,4% voor '65 jaar of ouder', 23,1% voor '25 tot 45 jaar', 15,0% voor '0 tot 15 jaar' en 11,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 42,5% is ongehuwd, 46,1% is gehuwd, 5,8% is gescheiden en 5,6% is verweduwd. 1.665 inwoners komen uit Nederland, 100 komen uit Europa en 40 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 745 huishoudens in Hapert Zuid-West. 26,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,9% huishoudens zonder kinderen en 36,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Hapert Zuid-West zijn er 1.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.300, wat €3.900 (9%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.100, wat €2.800 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Hapert Zuid-West zijn middelbaar opgeleid. 50,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 25,8% heeft HBO of WO en 24,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.800 inwoners heeft ongeveer 79% betaald werk, wat neerkomt op 1.422 mensen. Dit is 7% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Hapert Zuid-West ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 410 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Hapert Zuid-West zijn er 780 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €443.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 17% huurwoningen en 83% koopwoningen. Van de woningen is 82% in particulier bezit, 13% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Hapert Zuid-West zijn 1950-1970 (37%) en 1970-1980 (24%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 9 woningen te koop in Hapert Zuid-West. De nieuwste aangeboden woning is Molenstraat 22 door Roijmans Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er 60 woningen verkocht in Hapert Zuid-West. Een woning werd gemiddeld in 71 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Hapert Zuid-West was afgelopen jaar €566.258. Dit is 28% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €443.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.236.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Hapert Zuid-West. De meest recentelijke woning is Roede 25 aangeboden door www.wooniezie.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Hapert Zuid-West.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Hapert Zuid-West.

Energie

In Hapert Zuid-West zijn er 414 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (30%), C (27%) en B (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Hapert Zuid-West 3.070 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 20% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 980 m³ per jaar 23% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Korte Schoor
  • Van Gerwenstraat
  • Roede
  • De Tienden
  • Ganzestraat
  • De Voren
  • Het Erf
  • Joseph van Dingenenstraat
  • Kerkstraat
  • Kruiwerk
  • Kerkepad
  • Lijsterstraat
  • Schoolstraat
  • Van den Elsenstraat
  • De Ploeg
  • De Mulder
  • Lange Schoor
  • Lindenstraat
  • Venweg
  • Dalweg
  • De Vliegert
  • Nieuwstraat
  • De Vang
  • Antoon Schildersstraat
  • Molenvelden
  • Leeuweriklaan
  • De Rotten
  • Korenveldstraat
  • Het Kaar
  • Kapelweg
  • De Wiek
  • Oude Provincialeweg
  • Merelstraat
  • De Bonkelaar
  • Beerzedal
  • Dalem
  • Het Ronsel
  • De Pan
  • Molenstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
14,2 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
20,0 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
1,1 km
Middelbare school
2,3 km
Bekijk woningen in Hapert Zuid-West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Hapert Zuid-West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.6
Bewoners geven Hapert Zuid-West een goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Hapert Zuid-West

Praat mee
7.6
NS
Gezin · Twee-onder-één-kap
28-02-2025
Prima voor een Nederlander

Ik heb niet veel ervaring met de buurt.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
195Eenpersoonshuishoudens
275Huishoudens zonder kinderen
275Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.100 P.J.gemiddeld per inwoner8% onder landelijk gemiddelde
€38.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger9% onder landelijk gemiddelde
86%van de werkenden is in loondienst
14%van de werkenden is zelfstandig
79%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Hapert Zuid-West
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Hapert Zuid-West

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
70 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
58
verkopen in afgelopen jaar
156 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+7%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Hapert Zuid-West
980
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Hapert Zuid-West
3.070
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Hapert Zuid-West

Wat voor woningen staan er in Hapert Zuid-West?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 75% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in Hapert Zuid-West?

Een koopwoning in Hapert Zuid-West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €564.836 (€3.710 per m²).

Hoe is de bevolking van Hapert Zuid-West samengesteld?

Buurt Hapert Zuid-West telt 1.800 inwoners. Veel gezinnen: 37% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Hapert Zuid-West?

Vanuit Hapert Zuid-West bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,7 km, een treinstation op 20,0 km, een basisschool op 1,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen