Homeruskwartier Midden
FlevolandAlmereHomeruskwartierHomeruskwartier Midden

Homeruskwartier Midden, Almere

Buurt in Almere

Homeruskwartier Midden heeft 2.640 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.075 woningen in Homeruskwartier MiddenMomenteel staan er 24 te koop en 11 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Homeruskwartier MiddenOp basis van geregistreerde woningen

Homeruskwartier Midden bevindt zich in de provincie Flevoland, in de gemeente Almere, in de wijk Homeruskwartier De buurt heeft een totaal oppervlakte van 39 hectare, waarvan 38 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU00346302. Het postcodegebied is 1363SB-1363ZZ.

Inwoners

Homeruskwartier Midden telt 2.640 inwoners. Hiervan is 50,6% man en 49,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (41,9%). De overige leeftijden zijn 25,6% voor '0 tot 15 jaar', 18,0% voor '45 tot 65 jaar', 10,8% voor '15 tot 25 jaar' en 3,8% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 65,0% is ongehuwd, 29,4% is gehuwd, 5,1% is gescheiden en 0,6% is verweduwd. 955 inwoners komen uit Nederland, 275 komen uit Europa en 1.405 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.105 huishoudens in Homeruskwartier Midden. 37,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 17,6% huishoudens zonder kinderen en 44,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen.

In Homeruskwartier Midden zijn er 1.600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €44.200, wat €8.400 (23%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €35.800. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.400, wat €1.200 (4%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €29.200. De meeste inwoners van Homeruskwartier Midden zijn hoogopgeleid. 43,8% heeft HBO of WO, 41,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 14,8% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.640 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 1.927 mensen. Dit is 8% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Homeruskwartier Midden ontvangt 8% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een arbeidsongeschiktheidsuitkering. 80 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Homeruskwartier Midden zijn er 1.075 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €472.000. Hiervan is ongeveer 91% bewoond en 9% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 34% huurwoningen en 66% koopwoningen. Van de woningen is 66% in particulier bezit, 13% in handen van woningcorporaties en 21% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Homeruskwartier Midden zijn 2010-2020 (61%) en 2020 en later (29%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 19 woningen te koop in Homeruskwartier Midden. De nieuwste aangeboden woning is Trojestraat 37 door Van de Steege Makelaarsgroep Almere. Afgelopen jaar zijn er 69 woningen verkocht in Homeruskwartier Midden. Een woning werd gemiddeld in 67 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Homeruskwartier Midden was afgelopen jaar €506.210. Dit is 7% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €472.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.864.

Huurwoningen

Er zijn 13 woningen te huur in Homeruskwartier Midden. De meest recentelijke woning is Agamemnonsingel 58 aangeboden door HouseHunting 't Gooi op Pararius. Het afgelopen jaar zijn er 52 woningen verhuurd in Homeruskwartier Midden. Een aanbod werd gemiddeld in 28 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Homeruskwartier Midden was afgelopen jaar €1.923 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €22 per maand.

Energie

In Homeruskwartier Midden zijn er 1.104 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (80%), A+ (9%) en A++ (8%). Gemiddeld verbruikt een adres in Homeruskwartier Midden 3.150 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 12% boven het landelijke gemiddelde van 2.810 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 30 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 98% onder het landelijke gemiddelde van 1.280 m³.

Straatnamen

  • Hermesstraat
  • Achillesstraat
  • Sinonstraat
  • Jupitersingel
  • Vulcanuspad
  • Thoasstraat
  • Odysseestraat
  • Bacchusstraat
  • Aurorastraat
  • Hectorsingel
  • Aeolushof
  • Homerushof
  • Najadenstraat
  • Minervasingel
  • Aurorahof
  • Pygmalionstraat
  • Icarusstraat
  • Tellusstraat
  • Zeussingel
  • Nestorstraat
  • Fortunastraat
  • Aresstraat
  • Nemesisstraat
  • Nikestraat
  • Aquilostraat
  • Aphroditestraat
  • Alseïdenstraat
  • Homerusplein
  • Homeruspad
  • Mercuriusstraat
  • Pygmalionhof
  • Amorstraat
  • Agamemnonsingel
  • Dianastraat
  • Vulcanusstraat
  • Remusstraat
  • Helenusstraat
  • Menelaosstraat
  • Antigonestraat
  • Trojestraat
  • Justitiastraat
  • Pomonastraat
  • Venusstraat
  • Libertasstraat
  • Juventastraat
  • Dionysusstraat
  • Homerusstraat
  • Tantalusstraat
  • Laviniastraat
  • Notoshof
  • Justitiahof
  • Homeruslaan
  • Priamusstraat
  • Cupidohof
  • Nimfenplein
  • Pygmalionpad
  • Diomedesstraat
  • Boreasplein
  • Polluxstraat
  • Romulusstraat
  • Marsstraat
  • Castorstraat
  • Romulusbrug
  • Vestastraat
  • Herculesstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
1,2 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
2,8 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
1,3 km
Bekijk woningen in Homeruskwartier Midden

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 24 koopwoningen Bekijk 11 huurwoningen
Beoordeel Homeruskwartier Midden

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Homeruskwartier Midden heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
415Eenpersoonshuishoudens
195Huishoudens zonder kinderen
495Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.400 P.J.gemiddeld per inwoner1% onder landelijk gemiddelde
€44.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger18% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Homeruskwartier Midden
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Homeruskwartier Midden in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Homeruskwartier Midden

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€474.083
gemiddeld▲ 7,3%
€450.000
mediaan▲ 3,4%
12 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.419
gemiddeld▼ 11,9%
€4.791
mediaan▼ 11,6%

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
84 dagen ▲ 200,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
44
verkopen in afgelopen jaar
99 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€187.500
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
30 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
29
verhuringen in afgelopen jaar
95 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€1.300
laagste huurprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Homeruskwartier Midden
30
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Homeruskwartier Midden
3.150
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Homeruskwartier Midden

Welk type woningen overheerst in Homeruskwartier Midden?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (47%).

Hoe duur zijn huizen in Homeruskwartier Midden?

Een koopwoning in Homeruskwartier Midden werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €487.602 (€5.492 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 7%.

Wat is de huurprijs in Homeruskwartier Midden?

Een huurwoning in Homeruskwartier Midden kostte gemiddeld €1.921 per maand (€21 per m²).

Wat voor mensen wonen er in Homeruskwartier Midden?

Buurt Homeruskwartier Midden telt 2.640 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (42%). Veel gezinnen: 45% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Homeruskwartier Midden?

Het woningaanbod in Homeruskwartier Midden is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 30 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Homeruskwartier Midden?

Vanuit Homeruskwartier Midden bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 2,8 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Homeruskwartier Midden?

Op dit moment vind je in Homeruskwartier Midden 24 koopwoningen en 11 huurwoningen. Een koopwoning staat hier gemiddeld 84 dagen te koop — relatief lang voor de huidige markt.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen