Hoog Soeren

Hoog Soeren, Apeldoorn

Buurt in Apeldoorn

Hoog Soeren heeft 200 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 107 woningen in Hoog SoerenMomenteel staan er 2 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Hoog SoerenOp basis van geregistreerde woningen

Hoog Soeren bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Apeldoorn, in de wijk Hoog Soeren en Radio Kootwijk De buurt heeft een totaal oppervlakte van 41 hectare, waarvan 41 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02001102. Het postcodegebied is 7346AB-7346AJ.

Inwoners

Hoog Soeren telt 200 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 52,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (40,0%). De overige leeftijden zijn 30,0% voor '45 tot 65 jaar', 10,0% voor '0 tot 15 jaar', 10,0% voor '25 tot 45 jaar' en 7,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 32,5% is ongehuwd, 50,0% is gehuwd, 10,0% is gescheiden en 7,5% is verweduwd. 180 inwoners komen uit Nederland, 5 komen uit Europa en 10 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 100 huishoudens in Hoog Soeren. 30,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 50,0% huishoudens zonder kinderen en 20,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Hoog Soeren zijn er 200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €57.400, wat €15.200 (36%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €50.400, wat €15.500 (44%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900.

In Hoog Soeren ontvangt 40% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 80 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Hoog Soeren zijn er 107 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €815.000. Hiervan is ongeveer 88% bewoond en 12% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 23% huurwoningen en 77% koopwoningen. Van de woningen is 77% in particulier bezit, 14% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Hoog Soeren zijn 1925-1950 (28%) en 1900-1925 (21%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 2 woningen te koop in Hoog Soeren. De nieuwste aangeboden woning is Hoog Soeren 18B door Van Vliet Makelaardij O.G.. Afgelopen jaar zijn er 5 woningen verkocht in Hoog Soeren. Een woning werd gemiddeld in 174 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Hoog Soeren was afgelopen jaar €1.809.000. Dit is 122% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €815.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €13.301.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Hoog Soeren. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Hoog Soeren.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Hoog Soeren.

Energie

In Hoog Soeren zijn er 60 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (27%), B (17%) en D (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Hoog Soeren 3.730 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 46% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.580 m³ per jaar 98% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Hoog Soeren
  • Pomphulweg

Voorzieningen

Huisarts
4,7 km
Apotheek
5,0 km
Ziekenhuis
4,7 km
Supermarkt
5,2 km
Treinstation
7,6 km
Dagverblijf
4,8 km
Basisschool
4,0 km
Middelbare school
4,7 km
Bekijk woningen in Hoog Soeren

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Hoog Soeren

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Hoog Soeren heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
30Eenpersoonshuishoudens
50Huishoudens zonder kinderen
20Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€50.400 P.J.gemiddeld per inwoner44% boven landelijk gemiddelde
€57.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger36% boven landelijk gemiddelde
0%van de werkenden is in loondienst
0%van de werkenden is zelfstandig
0%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Hoog Soeren
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Apeldoorn

Cijfers van gemeente Apeldoorn vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
47 dagen ▲ 13,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
3.960
verkopen in afgelopen jaar
135 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-4%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
49 dagen ▲ 42,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
220
verhuringen in afgelopen jaar
121 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-35%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Hoog Soeren
1.580
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Hoog Soeren
3.730
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Hoog Soeren

Welk type woningen overheerst in Hoog Soeren?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 53% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (79%).

Hoe duur zijn huizen in Hoog Soeren?

Een koopwoning in Hoog Soeren werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €506.099 (€4.105 per m²).

Wat is de huurprijs in Hoog Soeren?

Een huurwoning in Hoog Soeren kostte gemiddeld €1.397 per maand (€15 per m²). Dat is 35% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Hoog Soeren samengesteld?

Buurt Hoog Soeren telt 200 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (40%).

Wat zijn de energielabels in Hoog Soeren?

Het woningaanbod in Hoog Soeren is opvallend zuinig: 52% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.580 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Hoog Soeren?

Vanuit Hoog Soeren bereik je gemiddeld een supermarkt op 5,2 km, een huisarts op 4,7 km, een treinstation op 7,6 km, een basisschool op 4,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen