Hoogcasteren en omgeving
Noord-Brabant›Bladel›Hoogeloon›Hoogcasteren en omgeving

Hoogcasteren en omgeving, Bladel

Buurt in Bladel

Hoogcasteren en omgeving heeft 260 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 98 woningen in Hoogcasteren en omgevingMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Hoogcasteren en omgevingOp basis van geregistreerde woningen

Hoogcasteren en omgeving bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Bladel, in de wijk Hoogeloon De buurt heeft een totaal oppervlakte van 383 hectare, waarvan 383 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17280301. Het postcodegebied is 5528AE-5528SC.

Inwoners

Hoogcasteren en omgeving telt 260 inwoners. Hiervan is 57,7% man en 44,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (34,6%). De overige leeftijden zijn 21,2% voor '25 tot 45 jaar', 19,2% voor '65 jaar of ouder', 15,4% voor '15 tot 25 jaar' en 13,5% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 48,1% is ongehuwd, 42,3% is gehuwd, 5,8% is gescheiden en 3,8% is verweduwd. 240 inwoners komen uit Nederland, 15 komen uit Europa en 10 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 100 huishoudens in Hoogcasteren en omgeving. 25,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,0% huishoudens zonder kinderen en 45,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Hoogcasteren en omgeving zijn er 200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.000, wat €200 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.600, wat €300 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Hoogcasteren en omgeving zijn middelbaar opgeleid. 61,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 23,8% heeft HBO of WO en 14,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 260 inwoners heeft ongeveer 80% betaald werk, wat neerkomt op 208 mensen. Dit is 8% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (62%), terwijl 38% als zelfstandige actief is. In Hoogcasteren en omgeving ontvangt 19% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 40 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Hoogcasteren en omgeving zijn er 98 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €636.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 9% huurwoningen en 91% koopwoningen. Van de woningen is 91% in particulier bezit en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Hoogcasteren en omgeving zijn 1950-1970 (35%) en 1970-1980 (16%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Hoogcasteren en omgeving. De nieuwste aangeboden woning is Heuvel 5 door Jos Claassen Taxatie & Advies op Funda. Afgelopen jaar zijn er 6 woningen verkocht in Hoogcasteren en omgeving. Een woning werd gemiddeld in 256 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Hoogcasteren en omgeving was afgelopen jaar €850.833. Dit is 34% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €636.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.833.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Hoogcasteren en omgeving. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Hoogcasteren en omgeving.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Hoogcasteren en omgeving.

Energie

In Hoogcasteren en omgeving zijn er 43 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (23%), C (23%) en B (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Hoogcasteren en omgeving 4.530 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 78% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.440 m³ per jaar 80% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • De Horstenbleek
  • Hoogcasteren
  • De Fluiter
  • Molenweg
  • De Korstbroeken
  • Heuvel
  • Hoogcasterseweg
  • Broekenseind
  • Grootakker
  • De Busvelden
  • Heikant

Voorzieningen

Huisarts
3,1 km
Apotheek
3,1 km
Ziekenhuis
10,0 km
Supermarkt
3,3 km
Treinstation
14,5 km
Dagverblijf
1,9 km
Basisschool
2,1 km
Middelbare school
5,8 km
Bekijk woningen in Hoogcasteren en omgeving

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Hoogcasteren en omgeving

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Hoogcasteren en omgeving heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
25Eenpersoonshuishoudens
30Huishoudens zonder kinderen
45Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.600 P.J.gemiddeld per inwoner1% onder landelijk gemiddelde
€42.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger0% boven landelijk gemiddelde
62%van de werkenden is in loondienst
38%van de werkenden is zelfstandig
80%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Hoogcasteren en omgeving
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Hoogeloon

Cijfers van wijk Hoogeloon vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
96 dagen ▲ 174,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
51
verkopen in afgelopen jaar
215 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+26%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Hoogcasteren en omgeving
1.440
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Hoogcasteren en omgeving
4.530
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Hoogcasteren en omgeving

Wat voor woningen staan er in Hoogcasteren en omgeving?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 53% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (73%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Hoogcasteren en omgeving?

Een koopwoning in Hoogcasteren en omgeving werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €665.588 (€3.648 per m²). Daarmee ligt het 26% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Hoogcasteren en omgeving samengesteld?

Buurt Hoogcasteren en omgeving telt 260 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (35%). Veel gezinnen: 45% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Hoogcasteren en omgeving?

Het woningaanbod in Hoogcasteren en omgeving is opvallend zuinig: 54% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.440 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Hoogcasteren en omgeving?

Vanuit Hoogcasteren en omgeving bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,3 km, een huisarts op 3,1 km, een treinstation op 14,5 km, een basisschool op 2,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen