Hoornseveld

Hoornseveld, Zaanstad – “Goed”

Buurt in Zaanstad

6.9
Bewoners geven Hoornseveld een voldoende beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Hoornseveld heeft 3.545 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 1.615 woningen in HoornseveldMomenteel staan er 13 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in HoornseveldOp basis van geregistreerde woningen

Hoornseveld bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Zaanstad, in de wijk Pelders- en Hoornseveld De buurt is gecodeerd als BU04791321. Het postcodegebied is 1502DZ-1508DX.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als ruim voldoende met een score van 6.9. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Goed'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Hoornseveld telt 3.545 inwoners. Hiervan is 48,9% man en 51,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (33,6%). De overige leeftijden zijn 22,8% voor '45 tot 65 jaar', 21,2% voor '25 tot 45 jaar', 13,8% voor '0 tot 15 jaar' en 8,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 40,6% is ongehuwd, 40,6% is gehuwd, 10,2% is gescheiden en 8,5% is verweduwd. 2.290 inwoners komen uit Nederland, 290 komen uit Europa en 970 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.635 huishoudens in Hoornseveld. 42,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,7% huishoudens zonder kinderen en 28,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Hoornseveld zijn er 2.736 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.400, wat €5.000 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €26.100, wat €4.700 (15%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Hoornseveld zijn middelbaar opgeleid. 44,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,8% heeft VMBO of MBO 1 en 25,3% heeft HBO of WO.

Van de 3.545 inwoners heeft ongeveer 56% betaald werk, wat neerkomt op 1.985 mensen. Dit is 9% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Hoornseveld ontvangt 36% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 866 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Hoornseveld zijn er 1.615 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €342.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 59% huurwoningen en 41% koopwoningen. Van de woningen is 41% in particulier bezit, 49% in handen van woningcorporaties en 10% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Hoornseveld zijn 1950-1970 (58%) en 1970-1980 (24%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Hoornseveld. De nieuwste aangeboden woning is Treilerstraat 35 door Bert van Vulpen makelaars + hypotheken Krommenie. Afgelopen jaar zijn er 13 woningen verkocht in Hoornseveld. Een woning werd gemiddeld in 42 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Hoornseveld was afgelopen jaar €451.385. Dit is 32% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €342.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.559.

Huurwoningen

Er zijn 3 woningen te huur in Hoornseveld. De meest recentelijke woning is Sloepstraat 31 aangeboden door Vesteda. Het afgelopen jaar zijn er 6 woningen verhuurd in Hoornseveld. Een aanbod werd gemiddeld in 27 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Hoornseveld was afgelopen jaar €1.713 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €15 per maand.

Energie

In Hoornseveld zijn er 1.671 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (49%), D (26%) en A (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Hoornseveld 2.260 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 14% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 940 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 4% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
2,3 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
2,8 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,9 km
Middelbare school
0,8 km
Bekijk woningen in Hoornseveld

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.