Kern Doornenburg
GelderlandLingewaardDoornenburgKern Doornenburg

Kern Doornenburg, Lingewaard

Buurt in Lingewaard

Kern Doornenburg heeft 2.045 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 893 woningen in Kern DoornenburgMomenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Kern DoornenburgOp basis van geregistreerde woningen

Kern Doornenburg bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Lingewaard, in de wijk Doornenburg De buurt heeft een totaal oppervlakte van 63 hectare, waarvan 63 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17050500. Het postcodegebied is 6686AB-6686MG.

Inwoners

Kern Doornenburg telt 2.045 inwoners. Hiervan is 49,1% man en 50,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (32,0%). De overige leeftijden zijn 24,7% voor '65 jaar of ouder', 18,1% voor '25 tot 45 jaar', 13,0% voor '0 tot 15 jaar' en 12,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 41,3% is ongehuwd, 46,2% is gehuwd, 6,8% is gescheiden en 5,9% is verweduwd. 1.820 inwoners komen uit Nederland, 90 komen uit Europa en 135 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 880 huishoudens in Kern Doornenburg. 28,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,8% huishoudens zonder kinderen en 35,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Kern Doornenburg zijn er 1.700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €31.700, wat €5.700 (15%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €26.600, wat €4.200 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Kern Doornenburg zijn middelbaar opgeleid. 49,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,4% heeft VMBO of MBO 1 en 21,3% heeft HBO of WO.

Van de 2.045 inwoners heeft ongeveer 64% betaald werk, wat neerkomt op 1.309 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Kern Doornenburg ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 440 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Kern Doornenburg zijn er 893 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €347.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 27% huurwoningen en 73% koopwoningen. Van de woningen is 73% in particulier bezit, 21% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Kern Doornenburg zijn 1950-1970 (29%) en 1970-1980 (18%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Kern Doornenburg. De nieuwste aangeboden woning is Blauwe Hoek 60C door Moreno Joosten Makelaardij op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Kern Doornenburg.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Kern Doornenburg. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Kern Doornenburg.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Kern Doornenburg.

Energie

In Kern Doornenburg zijn er 831 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (29%), A (18%) en B (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Kern Doornenburg 2.940 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 11% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.240 m³ per jaar 27% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
10,4 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
9,2 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
7,3 km
Bekijk woningen in Kern Doornenburg

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Kern Doornenburg

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Kern Doornenburg heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
250Eenpersoonshuishoudens
315Huishoudens zonder kinderen
315Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€26.600 P.J.gemiddeld per inwoner13% onder landelijk gemiddelde
€31.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger15% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Kern Doornenburg in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Doornenburg

Cijfers van wijk Doornenburg vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€529.000
gemiddeld▼ 20,0%
€675.000
mediaan▼ 8,5%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.541
gemiddeld▼ 33,7%
€3.096
mediaan▼ 19,0%
+22% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
130 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verkopen in afgelopen jaar
187 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+22%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Kern Doornenburg
1.240
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Kern Doornenburg
2.940
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Kern Doornenburg

Welk type woningen overheerst in Kern Doornenburg?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 63% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Hoe duur zijn huizen in Kern Doornenburg?

Een koopwoning in Kern Doornenburg werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €633.250 (€3.544 per m²). Daarmee ligt het 22% boven het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Kern Doornenburg?

Buurt Kern Doornenburg telt 2.045 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (32%). Veel gezinnen: 36% van de huishoudens heeft kinderen.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Kern Doornenburg?

Vanuit Kern Doornenburg bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 9,2 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).