Klinkerkwartier
Limburg›Landgraaf›Schaesberg›Klinkerkwartier

Klinkerkwartier, Landgraaf – “Woon hier sinds 2018...”

Buurt in Landgraaf

9.9
Bewoners geven Klinkerkwartier een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Klinkerkwartier heeft 910 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 411 woningen in KlinkerkwartierMomenteel staan er 2 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in KlinkerkwartierOp basis van geregistreerde woningen

Klinkerkwartier bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Landgraaf, in de wijk Schaesberg De buurt heeft een totaal oppervlakte van 21 hectare, waarvan 21 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU08820005. Het postcodegebied is 6372AA-6372GR.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als uitstekend met een score van 9.9. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Woon hier sinds 2018 en had nooit gedacht dat het zo goed zou bevallen. Mooie lieve mensen, eigenlijk veel beter kan men het zich niet bedenken. Zeer dankbaar hiervoor'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Klinkerkwartier telt 910 inwoners. Hiervan is 49,5% man en 50,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (32,4%). De overige leeftijden zijn 28,0% voor '45 tot 65 jaar', 19,8% voor '25 tot 45 jaar', 11,5% voor '0 tot 15 jaar' en 8,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 34,1% is ongehuwd, 53,8% is gehuwd, 8,2% is gescheiden en 3,8% is verweduwd. 735 inwoners komen uit Nederland, 120 komen uit Europa en 50 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 425 huishoudens in Klinkerkwartier. 27,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 43,5% huishoudens zonder kinderen en 29,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Klinkerkwartier zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.900, wat €5.300 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.700, wat €3.200 (9%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Klinkerkwartier zijn hoogopgeleid. 40,5% heeft HBO of WO, 40,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 18,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 910 inwoners heeft ongeveer 59% betaald werk, wat neerkomt op 537 mensen. Dit is 13% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (92%), terwijl 8% als zelfstandige actief is. In Klinkerkwartier ontvangt 36% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 250 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Klinkerkwartier zijn er 411 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €268.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 10% huurwoningen en 90% koopwoningen. Van de woningen is 91% in particulier bezit, 6% in handen van woningcorporaties en 3% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Klinkerkwartier zijn 1980-1990 (55%) en 1970-1980 (34%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 2 woningen te koop in Klinkerkwartier. De nieuwste aangeboden woning is Dr. Calsstraat 48 door Dichtbij Vastgoed op Funda. Afgelopen jaar zijn er 32 woningen verkocht in Klinkerkwartier. Een woning werd gemiddeld in 76 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Klinkerkwartier was afgelopen jaar €324.375. Dit is 21% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €268.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.253.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Klinkerkwartier. De meest recentelijke woning is Stationsplein 62 aangeboden door www.thuisinlimburg.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Klinkerkwartier.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Klinkerkwartier.

Energie

In Klinkerkwartier zijn er 163 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (48%), A (25%) en B (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Klinkerkwartier 2.930 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 15% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 930 m³ per jaar 16% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Handvorm
  • Schwartzemiggerweg
  • Brikkebekker
  • Tasveld
  • Vlamovenpad
  • Leemkoel
  • Keramiek
  • Veldbrand
  • Einsteinstraat
  • Doctor Calsstraat
  • Kleirasp
  • Ringoven
  • Stationsstraat
  • Stationsplein
  • Schakelpad

Voorzieningen

Huisarts
1,0 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
5,8 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
0,4 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
1,1 km
Middelbare school
1,8 km
Bekijk woningen in Klinkerkwartier

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Klinkerkwartier

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
9.9
Bewoners geven Klinkerkwartier een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Klinkerkwartier

Praat mee
9.9
Angel
13-08-2023
Woon hier sinds 2018 en had nooit gedacht dat het zo goed zou bevallen. Mooie lieve mensen, eigenlijk veel beter kan men het zich niet bedenken. Zeer dankbaar hiervoor

Perfecte uitvalswegen. Veel winkels tevoet bereikbaar Mooi groene omgeving bos ligt ertegenover. Openbaar vervoer in de buurt. Kindersperltuin in de buurt. Sorry....maar minpunten mensen mogen hun hondenpoep vaker opruimen..

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
115Eenpersoonshuishoudens
185Huishoudens zonder kinderen
125Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.700 P.J.gemiddeld per inwoner9% onder landelijk gemiddelde
€36.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% onder landelijk gemiddelde
92%van de werkenden is in loondienst
8%van de werkenden is zelfstandig
59%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Klinkerkwartier
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Klinkerkwartier

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€341.400
gemiddeld▲ 13,8%
€319.000
mediaan▲ 6,7%
5 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€2.417
gemiddeld▲ 35,4%
€2.409
mediaan▲ 6,8%
-39% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
76 dagen stabiel
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
32
verkopen in afgelopen jaar
163 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-39%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Klinkerkwartier
930
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Klinkerkwartier
2.930
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Klinkerkwartier

Wat voor woningen staan er in Klinkerkwartier?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 86% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (51%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Klinkerkwartier?

Een koopwoning in Klinkerkwartier werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €324.375 (€2.124 per m²). Daarmee ligt het 39% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 14%.

Hoe is de bevolking van Klinkerkwartier samengesteld?

Buurt Klinkerkwartier telt 910 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (32%).

Wat zijn de energielabels in Klinkerkwartier?

Het woningaanbod in Klinkerkwartier is opvallend zuinig: 54% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 930 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Klinkerkwartier?

Vanuit Klinkerkwartier bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,9 km, een huisarts op 1,0 km, een treinstation op 0,4 km, een basisschool op 1,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen