Langeland

Langeland, Krimpen aan den IJssel – “Gezellig en erg goed...”

Buurt in Krimpen aan den IJssel

9.4
Bewoners geven Langeland een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Langeland heeft 7.055 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 2.845 woningen in LangelandMomenteel staan er 19 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in LangelandOp basis van geregistreerde woningen

Langeland bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Krimpen aan den IJssel, in de wijk Krimpen aan den IJssel De buurt heeft een totaal oppervlakte van 234 hectare, waarvan 220 hectare land en 14 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU05420004. Het postcodegebied is 2924LA-2925XH.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als uitstekend met een score van 9.4. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Gezellig en erg goed bereikbaar'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Langeland telt 7.055 inwoners. Hiervan is 48,0% man en 52,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (25,2%). De overige leeftijden zijn 24,2% voor '65 jaar of ouder', 19,6% voor '25 tot 45 jaar', 18,3% voor '0 tot 15 jaar' en 12,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 42,7% is ongehuwd, 45,6% is gehuwd, 6,3% is gescheiden en 5,5% is verweduwd. 5.660 inwoners komen uit Nederland, 350 komen uit Europa en 1.045 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.850 huishoudens in Langeland. 24,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 31,9% huishoudens zonder kinderen en 43,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Langeland zijn er 5.600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.500, wat €100 (0%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.700, wat €1.100 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Langeland zijn middelbaar opgeleid. 45,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 27,4% heeft VMBO of MBO 1 en 27,0% heeft HBO of WO.

Van de 7.055 inwoners heeft ongeveer 66% betaald werk, wat neerkomt op 4.656 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Langeland ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.550 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Langeland zijn er 2.845 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €377.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 38% huurwoningen en 62% koopwoningen. Van de woningen is 62% in particulier bezit, 37% in handen van woningcorporaties en 1% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Langeland zijn 1970-1980 (64%) en 1950-1970 (16%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Langeland. De nieuwste aangeboden woning is Fuga 58 door Padmos Makelaardij op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Langeland.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Langeland. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Langeland.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Langeland.

Energie

In Langeland zijn er 2.864 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (52%), B (17%) en A (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Langeland 2.720 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 3% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.110 m³ per jaar 13% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,9 km
Apotheek
1,2 km
Ziekenhuis
1,9 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
8,5 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
2,1 km
Bekijk woningen in Langeland

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Langeland

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
9.4
Bewoners geven Langeland een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
9.4
Alicia de Raad
Gezin · Tussenwoning
11-05-2025
Gezellig en erg goed bereikbaar

Ik woon hier al sinds mijn vijfde en naar mijn mening is dit een super gezellige buurt met bijna alleen maar hele vriendelijke mensen die je echt betrekken bij de gemeenschap. Ook is alles te voet op nog makkelijker met de fiets bereikbaar wat erg fijn is als je de auro minder wilt gebruiken of geen auto hebt. Er zijn bij feestdagen altijd leuke activiteiten georganiseerd wat de gemeenschap samen brengt. Qua onderwijs is er veel aanbod met meerder basischolen in de buurt en de middelbare school heet krimpenerwaardcollege maaar ook zou je naar 2 andere middelbarescholen kunnen gaan die op fietsafstand liggen. Er zijn meerder parken in de buurt en een groot weiland dus als je van natuur houd is dat super fijn. Al met al is het een erg goede buurt en zou ik deze aan iedereen aanraden om als je op zoek bent naar een huis hier een kijkje te nemen.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
710Eenpersoonshuishoudens
910Huishoudens zonder kinderen
1.230Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.700 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€37.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Langeland in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Langeland

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€498.615
gemiddeld▼ 2,1%
€445.000
mediaan▲ 1,3%
13 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.521
gemiddeld▼ 14,1%
€3.405
mediaan▼ 17,5%
+1% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
53 dagen ▼ 36,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
57
verkopen in afgelopen jaar
135 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+1%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Langeland
1.110
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Langeland
2.720
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Langeland

Uit wat voor huizen bestaat Langeland?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 86% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (57%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Langeland?

Een koopwoning in Langeland werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €524.096 (€3.887 per m²).

Hoe is de bevolking van Langeland samengesteld?

Buurt Langeland telt 7.055 inwoners. Veel gezinnen: 43% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Langeland?

Vanuit Langeland bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 1,9 km, een treinstation op 8,5 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Langeland?

Op dit moment vind je in Langeland 19 koopwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk