Mariënheem Kern
Overijssel›Raalte›Mariënheem›Mariënheem Kern

Mariënheem Kern, Raalte

Buurt in Raalte

Mariënheem Kern heeft 785 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 322 woningen in Mariënheem KernMomenteel staan er 5 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Mariënheem KernOp basis van geregistreerde woningen

Mariënheem Kern bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Raalte, in de wijk Mariënheem De buurt heeft een totaal oppervlakte van 43 hectare, waarvan 43 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01770301. Het postcodegebied is 8106AA-8106PP.

Inwoners

Mariënheem Kern telt 785 inwoners. Hiervan is 51,0% man en 49,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (25,5%). De overige leeftijden zijn 23,6% voor '25 tot 45 jaar', 22,9% voor '65 jaar of ouder', 17,8% voor '0 tot 15 jaar' en 10,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 45,2% is ongehuwd, 47,8% is gehuwd, 2,5% is gescheiden en 4,5% is verweduwd. 755 inwoners komen uit Nederland, 15 komen uit Europa en 15 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 325 huishoudens in Mariënheem Kern. 24,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,9% huishoudens zonder kinderen en 38,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Mariënheem Kern zijn er 700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.300, wat €5.900 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.200, wat €4.700 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Mariënheem Kern zijn middelbaar opgeleid. 48,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 25,9% heeft HBO of WO en 25,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 785 inwoners heeft ongeveer 77% betaald werk, wat neerkomt op 604 mensen. Dit is 5% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Mariënheem Kern ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 160 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Mariënheem Kern zijn er 322 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €405.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 20% huurwoningen en 80% koopwoningen. Van de woningen is 80% in particulier bezit, 16% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Mariënheem Kern zijn 1980-1990 (26%) en 1990-2000 (20%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Mariënheem Kern. De nieuwste aangeboden woning is Keizerskamp 4 door Hannink Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 13 woningen verkocht in Mariënheem Kern. Een woning werd gemiddeld in 47 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Mariënheem Kern was afgelopen jaar €503.731. Dit is 24% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €405.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.239.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Mariënheem Kern. De meest recentelijke woning is de Essenbree 51 aangeboden door www.dewoningzoeker.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Mariënheem Kern.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Mariënheem Kern.

Energie

In Mariënheem Kern zijn er 157 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (41%), B (25%) en C (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Mariënheem Kern 3.060 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 20% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 940 m³ per jaar 18% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Sleutelbloem
  • het Fiester
  • de Jongstraat
  • Veldbies
  • Meester Sjaakplein
  • Keizerskamp
  • Krusestraat
  • de Essenbree
  • het Hobers
  • de Heemen
  • Sluizenmoat
  • Wissinkweg
  • Akkerwinde
  • Hellendoornseweg
  • de Hagebelt
  • de Veenhorst
  • de Veenen
  • Klaver
  • Nijverdalseweg
  • Wildbaan

Voorzieningen

Huisarts
3,9 km
Apotheek
3,9 km
Ziekenhuis
5,3 km
Supermarkt
3,9 km
Treinstation
4,4 km
Dagverblijf
2,8 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
5,0 km
Bekijk woningen in Mariënheem Kern

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Mariënheem Kern

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Mariënheem Kern heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
80Eenpersoonshuishoudens
120Huishoudens zonder kinderen
125Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.200 P.J.gemiddeld per inwoner13% onder landelijk gemiddelde
€36.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger14% onder landelijk gemiddelde
88%van de werkenden is in loondienst
12%van de werkenden is zelfstandig
77%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Mariënheem Kern
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Mariënheem

Cijfers van wijk Mariënheem vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
63 dagen ▲ 803,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
23
verkopen in afgelopen jaar
189 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+13%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Mariënheem Kern
940
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Mariënheem Kern
3.060
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Mariënheem Kern

Hoe duur zijn huizen in Mariënheem Kern?

Een koopwoning in Mariënheem Kern werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €594.935 (€3.363 per m²). Daarmee ligt het 13% boven het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Mariënheem Kern?

Buurt Mariënheem Kern telt 785 inwoners. Veel gezinnen: 38% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Mariënheem Kern?

Het woningaanbod in Mariënheem Kern is opvallend zuinig: 59% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 940 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Mariënheem Kern?

Vanuit Mariënheem Kern bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,9 km, een huisarts op 3,9 km, een treinstation op 4,4 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen