Meteren - Kalenberg
Gelderland›West Betuwe›Meteren›Meteren - Kalenberg

Meteren - Kalenberg, West Betuwe – “Trots dat ik hier ma...”

Buurt in West Betuwe

8.2
Bewoners geven Meteren - Kalenberg een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Meteren - Kalenberg heeft 2.360 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 928 woningen in Meteren - KalenbergMomenteel staan er 2 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Meteren - KalenbergOp basis van geregistreerde woningen

Meteren - Kalenberg bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente West Betuwe, in de wijk Meteren De buurt heeft een totaal oppervlakte van 43 hectare, waarvan 43 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19600401. Het postcodegebied is 4191NT-4194WT.

Twee bewoners beoordelen de buurt als zeer goed met een score van 8.2. Ze beschrijven het als 'Trots dat ik hier mag wonen!' en 'Ruimtelijk en rustig'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Meteren - Kalenberg telt 2.360 inwoners. Hiervan is 51,3% man en 48,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (33,7%). De overige leeftijden zijn 22,7% voor '25 tot 45 jaar', 16,3% voor '0 tot 15 jaar', 15,0% voor '15 tot 25 jaar' en 12,1% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 47,0% is ongehuwd, 42,6% is gehuwd, 7,6% is gescheiden en 2,8% is verweduwd. 2.080 inwoners komen uit Nederland, 115 komen uit Europa en 160 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 925 huishoudens in Meteren - Kalenberg. 24,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,1% huishoudens zonder kinderen en 47,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Meteren - Kalenberg zijn er 1.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €43.700, wat €1.500 (4%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €35.700, wat €800 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Meteren - Kalenberg zijn middelbaar opgeleid. 43,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 35,7% heeft HBO of WO en 21,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.360 inwoners heeft ongeveer 81% betaald werk, wat neerkomt op 1.912 mensen. Dit is 9% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Meteren - Kalenberg ontvangt 15% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 260 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Meteren - Kalenberg zijn er 928 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €468.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 17% huurwoningen en 83% koopwoningen. Van de woningen is 83% in particulier bezit, 16% in handen van woningcorporaties en 1% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Meteren - Kalenberg zijn 2000-2010 (58%) en 1990-2000 (41%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 2 woningen te koop in Meteren - Kalenberg. De nieuwste aangeboden woning is J. van Zantenstraat 70 door Dolron Rivierenland Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 95 woningen verkocht in Meteren - Kalenberg. Een woning werd gemiddeld in 19 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Meteren - Kalenberg was afgelopen jaar €884.779. Dit is 89% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €468.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €6.754.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Meteren - Kalenberg. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Meteren - Kalenberg.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Meteren - Kalenberg.

Energie

In Meteren - Kalenberg zijn er 550 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (66%), B (27%) en A+ (3%). Gemiddeld verbruikt een adres in Meteren - Kalenberg 2.950 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 16% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 780 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 3% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • C. van Holthestraat
  • Laan 1940-1945
  • J. van Zeestraat
  • Bredestraat
  • A.H.H. Tolhuisenstraat
  • Koeriersterslaantje
  • Verlengde Bredestraat
  • G.H.C.F. Siebrandsstraat
  • Rijksstraatweg
  • J.H. Lievense-van Herwaardenstraat
  • Bouwing
  • J.A.L.J. van Meertenstraat
  • S. Abrahamsestraat
  • J. van Zantenstraat
  • H.J. Ganzemanstraat
  • F.A. Wonninkstraat
  • W.J. van der Hooftstraat
  • L. Wildschutstraat
  • J.H. Derksenstraat

Voorzieningen

Huisarts
1,3 km
Apotheek
1,3 km
Ziekenhuis
12,2 km
Supermarkt
1,1 km
Treinstation
2,9 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
2,2 km
Bekijk woningen in Meteren - Kalenberg

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Meteren - Kalenberg

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.2
Bewoners geven Meteren - Kalenberg een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Meteren - Kalenberg

Praat mee
8.1
Esther Kerkmeester
Gezin · vrijstaand huis
19-11-2023
Trots dat ik hier mag wonen!

Ik vind het een gezellige knusse buurt waar we ook snel connecties met elkaar maken! Mooie scholen en leuke speeltuintjes voor de kids! Daarnaast is de supermarkt een tijdje geleden verbouwd wat er echt op vooruit gegaan is!:) ik moet wel zeggen dat het jammer is dat sommige mensen uit de buurt het zo belangrijk vinden om met elkaar te bemoeien en klagen en hierdoor de sfeer onderling verminderen!

8.3
Marije
Samenwonend · twee-onder-een-kap
31-10-2023
Ruimtelijk en rustig

De wijk is erg ruim opgezet met veel groen. Hierdoor wel weinig faciliteiten in Meteren hiervoor moet je naar geldermalsen. We veel gevaarlijk auto/fiets kruispunten

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
230Eenpersoonshuishoudens
260Huishoudens zonder kinderen
435Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€35.700 P.J.gemiddeld per inwoner2% boven landelijk gemiddelde
€43.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger4% boven landelijk gemiddelde
88%van de werkenden is in loondienst
12%van de werkenden is zelfstandig
81%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Meteren - Kalenberg
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Meteren - Kalenberg

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q4 '25 – Q3 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
17 dagen ▼ 56,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
96
verkopen in afgelopen jaar
222 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+71%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Meteren - Kalenberg
780
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Meteren - Kalenberg
2.950
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Meteren - Kalenberg

Hoe ziet de woningvoorraad in Meteren - Kalenberg eruit?

De woningvoorraad is relatief jong — 97% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (49%).

Wat kost een koopwoning in Meteren - Kalenberg?

Een koopwoning in Meteren - Kalenberg werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €903.333 (€4.061 per m²). Daarmee ligt het 71% boven het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Meteren - Kalenberg?

Buurt Meteren - Kalenberg telt 2.360 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (34%). Veel gezinnen: 47% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Meteren - Kalenberg?

Het woningaanbod in Meteren - Kalenberg is opvallend zuinig: 97% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 780 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Meteren - Kalenberg?

Vanuit Meteren - Kalenberg bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,1 km, een huisarts op 1,3 km, een treinstation op 2,9 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen