Mijnsheerenland Buitengebied
Zuid-Holland›Hoeksche Waard›Mijnsheerenland›Mijnsheerenland Buitengebied

Mijnsheerenland Buitengebied, Hoeksche Waard – “Het is fijn wonen , ...”

Buurt in Hoeksche Waard

6.1
Bewoners geven Mijnsheerenland Buitengebied een voldoende beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Mijnsheerenland Buitengebied heeft 630 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 263 woningen in Mijnsheerenland BuitengebiedMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Mijnsheerenland BuitengebiedOp basis van geregistreerde woningen

Mijnsheerenland Buitengebied bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Hoeksche Waard, in de wijk Mijnsheerenland De buurt heeft een totaal oppervlakte van 1.426 hectare, waarvan 1.385 hectare land en 40 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19630299. Het postcodegebied is 3271KB-3274LB.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als ruim voldoende met een score van 6.1. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Het is fijn wonen , maar het wordt steeds drukker.'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Mijnsheerenland Buitengebied telt 630 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 50,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (35,7%). De overige leeftijden zijn 23,0% voor '65 jaar of ouder', 15,1% voor '25 tot 45 jaar', 14,3% voor '15 tot 25 jaar' en 11,9% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 39,7% is ongehuwd, 52,4% is gehuwd, 4,8% is gescheiden en 2,4% is verweduwd. 565 inwoners komen uit Nederland, 35 komen uit Europa en 30 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 245 huishoudens in Mijnsheerenland Buitengebied. 20,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 42,9% huishoudens zonder kinderen en 36,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Mijnsheerenland Buitengebied zijn er 500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €46.800, wat €4.600 (11%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €39.000, wat €4.100 (12%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Mijnsheerenland Buitengebied zijn middelbaar opgeleid. 40,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,6% heeft HBO of WO en 28,6% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 630 inwoners heeft ongeveer 79% betaald werk, wat neerkomt op 498 mensen. Dit is 7% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (67%), terwijl 33% als zelfstandige actief is. In Mijnsheerenland Buitengebied ontvangt 22% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 130 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Mijnsheerenland Buitengebied zijn er 263 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €496.000. Hiervan is ongeveer 92% bewoond en 8% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 11% huurwoningen en 89% koopwoningen. Van de woningen is 88% in particulier bezit, 2% in handen van woningcorporaties en 10% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Mijnsheerenland Buitengebied zijn 1925-1950 (23%) en 1950-1970 (22%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Mijnsheerenland Buitengebied. De nieuwste aangeboden woning is Blaaksedijk 204 door Makelaardij De Jong B.V.. Afgelopen jaar zijn er 13 woningen verkocht in Mijnsheerenland Buitengebied. Een woning werd gemiddeld in 70 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Mijnsheerenland Buitengebied was afgelopen jaar €690.538. Dit is 39% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €496.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.110.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Mijnsheerenland Buitengebied. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Mijnsheerenland Buitengebied.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Mijnsheerenland Buitengebied.

Energie

In Mijnsheerenland Buitengebied zijn er 105 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (21%), G (15%) en D (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Mijnsheerenland Buitengebied 3.840 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 51% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.240 m³ per jaar 55% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Maasweg
  • Groeneweg
  • Boomgaardstraat
  • Buijensweg
  • Blauwesteenweg
  • Wintersweg
  • Doesburgerweg
  • Blaaksedijk
  • Molenweg
  • Kristalweg
  • Blaakseweg
  • Achterweg
  • Polderweg
  • Papeweg
  • Provincialeweg
  • Romeinseweg
  • Stougjesdijk
  • Vrouwehuisjesweg
  • Maasdijk
  • Brabersweg
  • Westdijk
  • Reedijk

Voorzieningen

Huisarts
2,3 km
Apotheek
3,0 km
Ziekenhuis
6,8 km
Supermarkt
1,7 km
Treinstation
12,8 km
Dagverblijf
1,5 km
Basisschool
1,7 km
Middelbare school
4,3 km
Bekijk woningen in Mijnsheerenland Buitengebied

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Mijnsheerenland Buitengebied

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
6.1
Bewoners geven Mijnsheerenland Buitengebied een ruime voldoende
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Mijnsheerenland Buitengebied

Praat mee
6.1
Van Dam
Gezin · Vrijstaand huis
15-08-2024
Het is fijn wonen , maar het wordt steeds drukker.

Ik zie dat nog steeds veel mensen makkelijk vuil weggooien op straat. Dat ruim ik zelf op in onze omgeving. Er is nu helaas twee maal ingebroken. Ik woon ruim 40 jaar aan de Blauwe Steenweg, en de drukte van het verkeer is verschrikkelijk. Er wordt veel te hard gereden. Niemand maakt erom. Geen controle.verdet blijft het natuurlijk in een vrij huis fijn wonen. Je let wat meer op.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
50Eenpersoonshuishoudens
105Huishoudens zonder kinderen
90Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€39.000 P.J.gemiddeld per inwoner12% boven landelijk gemiddelde
€46.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger11% boven landelijk gemiddelde
67%van de werkenden is in loondienst
33%van de werkenden is zelfstandig
79%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Mijnsheerenland Buitengebied
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Mijnsheerenland

Cijfers van wijk Mijnsheerenland vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q4 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
67 dagen ▼ 25,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
114
verkopen in afgelopen jaar
182 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+30%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Mijnsheerenland Buitengebied
1.240
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Mijnsheerenland Buitengebied
3.840
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Mijnsheerenland Buitengebied

Welk type woningen overheerst in Mijnsheerenland Buitengebied?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 60% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (78%).

Hoe duur zijn huizen in Mijnsheerenland Buitengebied?

Een koopwoning in Mijnsheerenland Buitengebied werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €689.588 (€3.922 per m²). Daarmee ligt het 30% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Mijnsheerenland Buitengebied samengesteld?

Buurt Mijnsheerenland Buitengebied telt 630 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (36%). Veel gezinnen: 37% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Mijnsheerenland Buitengebied?

Vanuit Mijnsheerenland Buitengebied bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,7 km, een huisarts op 2,3 km, een treinstation op 12,8 km, een basisschool op 1,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen