Millingen aan de Rijn-West
GelderlandBerg en DalMillingen aan de RijnMillingen aan de Rijn-West

Millingen aan de Rijn-West, Berg en Dal – “Landelijk wonen in r...”

Buurt in Berg en Dal

8.5
Bewoners geven Millingen aan de Rijn-West een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Millingen aan de Rijn-West heeft 2.900 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.321 woningen in Millingen aan de Rijn-WestMomenteel staan er 28 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Millingen aan de Rijn-WestOp basis van geregistreerde woningen

Millingen aan de Rijn-West bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Berg en Dal, in de wijk Millingen aan de Rijn De buurt heeft een totaal oppervlakte van 132 hectare, waarvan 120 hectare land en 12 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19450901. Het postcodegebied is 6566BG-6566ZR.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.5. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Landelijk wonen in rustige wijk'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Millingen aan de Rijn-West telt 2.900 inwoners. Hiervan is 49,5% man en 50,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (33,3%). De overige leeftijden zijn 27,4% voor '65 jaar of ouder', 17,2% voor '25 tot 45 jaar', 11,2% voor '0 tot 15 jaar' en 11,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 37,8% is ongehuwd, 48,4% is gehuwd, 7,1% is gescheiden en 6,9% is verweduwd. 2.455 inwoners komen uit Nederland, 270 komen uit Europa en 170 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.275 huishoudens in Millingen aan de Rijn-West. 30,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,1% huishoudens zonder kinderen en 33,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Millingen aan de Rijn-West zijn er 2.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.600, wat €4.800 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.500, wat €1.300 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Millingen aan de Rijn-West zijn middelbaar opgeleid. 49,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,2% heeft VMBO of MBO 1 en 20,3% heeft HBO of WO.

Van de 2.900 inwoners heeft ongeveer 66% betaald werk, wat neerkomt op 1.914 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Millingen aan de Rijn-West ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 690 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Millingen aan de Rijn-West zijn er 1.321 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €282.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 30% huurwoningen en 70% koopwoningen. Van de woningen is 70% in particulier bezit, 26% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Millingen aan de Rijn-West zijn 1980-1990 (29%) en 1990-2000 (22%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 25 woningen te koop in Millingen aan de Rijn-West. De nieuwste aangeboden woning is Spijkerhofweg 10 door Vermeulen Verzekeringen Vastgoed op Pararius. Afgelopen jaar zijn er 33 woningen verkocht in Millingen aan de Rijn-West. Een woning werd gemiddeld in 73 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Millingen aan de Rijn-West was afgelopen jaar €427.015. Dit is 51% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €282.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.007.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Millingen aan de Rijn-West. Het afgelopen jaar zijn er 3 woningen verhuurd in Millingen aan de Rijn-West. Een aanbod werd gemiddeld in 7 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Millingen aan de Rijn-West.

Energie

In Millingen aan de Rijn-West zijn er 1.320 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (29%), B (24%) en A (21%). Gemiddeld verbruikt een adres in Millingen aan de Rijn-West 2.850 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 8% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.160 m³ per jaar 18% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Straatnamen

  • Heerbaan
  • Hoefblad
  • Distel
  • Mozartstraat
  • Gengske
  • Paardebloem
  • Lincolnstraat
  • Pastoor van Eyckstraat
  • van Lyndenstraat
  • Wagnerstraat
  • Kennedystraat
  • Schoolstraat
  • Boterbloem
  • Klaproos
  • De Kamp
  • Händelstraat
  • Burgemeester van Gilsstraat
  • Spijkerhofweg
  • Brahmsstraat
  • Zalmstraat
  • Pastoor Graatweg
  • De Lange Paol
  • Nonnenkamp
  • Nielingen
  • Wilsonstraat
  • Schaapsveld
  • Paverskamp
  • Pastoor van Astenhof
  • Veulenskampje
  • Spijkerhofdwarsweg
  • Rivierstraat
  • Akkerwinde
  • Meester van de Bergstraat
  • Beethovenstraat
  • Sint Antoniusplein
  • Vivaldistraat
  • Schubertstraat
  • Rijndijk
  • Rooseveltstraat
  • Ravelstraat
  • Crumpsestraat
  • Chopinstraat
  • Klaver
  • Weteringsweide
  • Zeelandsestraat
  • Sint Willibrordstraat
  • Bachstraat
  • Eisenhowerstraat
  • Heerenland

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
17,6 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
16,4 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
13,7 km
Bekijk woningen in Millingen aan de Rijn-West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Millingen aan de Rijn-West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.5
Bewoners geven Millingen aan de Rijn-West een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Millingen aan de Rijn-West

Praat mee
8.5
FK
Gezin · Twee-onder-een-kap
28-11-2024
Landelijk wonen in rustige wijk

Gemoedelijk, vriendelijk en behulpzaam

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
385Eenpersoonshuishoudens
460Huishoudens zonder kinderen
430Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.500 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€32.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Millingen aan de Rijn-West
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Millingen aan de Rijn-West in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Millingen aan de Rijn-West

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€397.438
gemiddeld▲ 2,9%
€354.250
mediaan▼ 3,8%
8 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.422
gemiddeld▲ 18,9%
€4.270
mediaan▲ 26,3%
-26% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
77 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
22
verkopen in afgelopen jaar
114 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-26%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Millingen aan de Rijn-West
1.160
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Millingen aan de Rijn-West
2.850
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Millingen aan de Rijn-West

Wat kost een koopwoning in Millingen aan de Rijn-West?

Een koopwoning in Millingen aan de Rijn-West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €382.432 (€3.802 per m²). Daarmee ligt het 26% onder het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Millingen aan de Rijn-West?

Buurt Millingen aan de Rijn-West telt 2.900 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%).

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Millingen aan de Rijn-West?

Het woningaanbod in Millingen aan de Rijn-West is opvallend zuinig: 51% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.160 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Millingen aan de Rijn-West?

Vanuit Millingen aan de Rijn-West bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 0,7 km, een treinstation op 16,4 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Millingen aan de Rijn-West?

Op dit moment vind je in Millingen aan de Rijn-West 28 koopwoningen. Een koopwoning staat hier gemiddeld 77 dagen te koop — relatief lang voor de huidige markt.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk