Nachtegaalbuurt
Noord-HollandHaarlemVogelenwijkNachtegaalbuurt

Nachtegaalbuurt, Haarlem – “Goed”

Buurt in Haarlem

7.5
Bewoners geven Nachtegaalbuurt een goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Nachtegaalbuurt heeft 2.410 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.035 woningen in NachtegaalbuurtMomenteel staan er 16 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in NachtegaalbuurtOp basis van geregistreerde woningen

Nachtegaalbuurt bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Haarlem, in de wijk Vogelenwijk De buurt heeft een totaal oppervlakte van 16 hectare, waarvan 16 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03921401. Het postcodegebied is 2025AJ-2026XP.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als goed met een score van 7.5. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Goed'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Nachtegaalbuurt telt 2.410 inwoners. Hiervan is 50,6% man en 49,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (33,4%). De overige leeftijden zijn 26,3% voor '45 tot 65 jaar', 20,3% voor '0 tot 15 jaar', 10,2% voor '65 jaar of ouder' en 10,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 59,1% is ongehuwd, 31,5% is gehuwd, 7,1% is gescheiden en 2,1% is verweduwd. 1.820 inwoners komen uit Nederland, 265 komen uit Europa en 325 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.050 huishoudens in Nachtegaalbuurt. 33,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 23,3% huishoudens zonder kinderen en 42,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Nachtegaalbuurt zijn er 1.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.800, wat €400 (1%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.800, wat €1.000 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Nachtegaalbuurt zijn hoogopgeleid. 44,8% heeft HBO of WO, 39,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 16,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.410 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 1.783 mensen. Dit is 9% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Nachtegaalbuurt ontvangt 14% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 210 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Nachtegaalbuurt zijn er 1.035 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €427.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 24% huurwoningen en 76% koopwoningen. Van de woningen is 76% in particulier bezit, 14% in handen van woningcorporaties en 10% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Nachtegaalbuurt zijn 1925-1950 (58%) en 1950-1970 (27%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Nachtegaalbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Vinkenstraat 36 door PUUR* Makelaars Haarlem-Noord. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Nachtegaalbuurt.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Nachtegaalbuurt. De meest recentelijke woning is Reigerstraat 144 aangeboden door Lokaal Makelaardij op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Nachtegaalbuurt.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Nachtegaalbuurt.

Energie

In Nachtegaalbuurt zijn er 1.043 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn F (31%), D (19%) en E (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Nachtegaalbuurt 2.310 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 13% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.030 m³ per jaar 5% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
1,3 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
3,1 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
0,9 km
Bekijk woningen in Nachtegaalbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Nachtegaalbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.5
Bewoners geven Nachtegaalbuurt een goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
7.5
Niels
Gezin · Twee-onder-een-kap
17-04-2025
Goed

Geen problemen mee!

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
355Eenpersoonshuishoudens
245Huishoudens zonder kinderen
450Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.800 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€37.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Nachtegaalbuurt in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Vogelenwijk

Cijfers van wijk Vogelenwijk vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€499.286
gemiddeld▲ 17,1%
€450.000
mediaan▲ 12,5%
7 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.658
gemiddeld▲ 7,6%
€5.972
mediaan▲ 8,0%
+6% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
24 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
32
verkopen in afgelopen jaar
103 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+6%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
32 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
13
verhuringen in afgelopen jaar
82 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+9%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Nachtegaalbuurt
1.030
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Nachtegaalbuurt
2.310
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Nachtegaalbuurt

Hoe ziet de woningvoorraad in Nachtegaalbuurt eruit?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 78% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (62%).

Wat kost een koopwoning in Nachtegaalbuurt?

Een koopwoning in Nachtegaalbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €550.000 (€5.397 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 17%.

Wat is de gemiddelde huur in Nachtegaalbuurt?

Een huurwoning in Nachtegaalbuurt kostte gemiddeld €2.290 per maand (€28 per m²).

Hoe is de bevolking van Nachtegaalbuurt samengesteld?