Olympiakwartier
Zuid-HollandHillegomHillegom ZuidOlympiakwartier

Olympiakwartier, Hillegom

Buurt in Hillegom

Olympiakwartier heeft 1.155 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 674 woningen in OlympiakwartierMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in OlympiakwartierOp basis van geregistreerde woningen

Olympiakwartier bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Hillegom, in de wijk Hillegom Zuid De buurt heeft een totaal oppervlakte van 12 hectare, waarvan 12 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU05340302. Het postcodegebied is 2182LA-2182VD.

Inwoners

Olympiakwartier telt 1.155 inwoners. Hiervan is 46,3% man en 53,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (42,0%). De overige leeftijden zijn 24,2% voor '45 tot 65 jaar', 19,0% voor '25 tot 45 jaar', 8,7% voor '0 tot 15 jaar' en 6,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 36,4% is ongehuwd, 35,5% is gehuwd, 10,0% is gescheiden en 18,6% is verweduwd. 950 inwoners komen uit Nederland, 85 komen uit Europa en 115 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 575 huishoudens in Olympiakwartier. 51,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,8% huishoudens zonder kinderen en 20,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Olympiakwartier zijn er 900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €29.700, wat €7.700 (21%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €26.500, wat €4.300 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Olympiakwartier zijn middelbaar opgeleid. 47,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 26,0% heeft HBO of WO en 26,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.155 inwoners heeft ongeveer 63% betaald werk, wat neerkomt op 728 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Olympiakwartier ontvangt 47% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 450 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Olympiakwartier zijn er 674 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €317.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. In Olympiakwartier zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 54% huurwoningen en 46% koopwoningen. Van de woningen is 46% in particulier bezit, 51% in handen van woningcorporaties en 3% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Olympiakwartier zijn 1950-1970 (30%) en 2000-2010 (28%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Olympiakwartier. De nieuwste aangeboden woning is Maronia 38 door Koppers Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er 2 woningen verkocht in Olympiakwartier. Een woning werd gemiddeld in 6 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Olympiakwartier was afgelopen jaar €357.000. Dit is 13% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €317.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €1.653.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Olympiakwartier. De meest recentelijke woning is Himera 26 aangeboden door www.hureninhollandrijnland.nl. Het afgelopen jaar zijn er 6 woningen verhuurd in Olympiakwartier. Een aanbod werd gemiddeld in 26 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Olympiakwartier.

Energie

In Olympiakwartier zijn er 678 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (48%), B (16%) en E (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Olympiakwartier 2.160 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 18% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 760 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 22% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,3 km
Ziekenhuis
0,3 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
2,9 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
1,9 km
Bekijk woningen in Olympiakwartier

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Olympiakwartier

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Olympiakwartier heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
295Eenpersoonshuishoudens
160Huishoudens zonder kinderen
120Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€26.500 P.J.gemiddeld per inwoner14% onder landelijk gemiddelde
€29.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger20% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Olympiakwartier in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Hillegom Zuid

Cijfers van wijk Hillegom Zuid vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€551.400
gemiddeld
€539.000
mediaan
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.954
gemiddeld
€5.233
mediaan
-5% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
20 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
46
verkopen in afgelopen jaar
107 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-5%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
5 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
41
verhuringen in afgelopen jaar
80 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-38%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Olympiakwartier
760
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Olympiakwartier
2.160
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Olympiakwartier

Uit wat voor huizen bestaat Olympiakwartier?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 54% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (69%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Olympiakwartier?

Een koopwoning in Olympiakwartier werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €492.120 (€4.771 per m²).

Hoeveel kost huren in Olympiakwartier?

Een huurwoning in Olympiakwartier kostte gemiddeld €1.299 per maand (€17 per m²). Dat is 38% onder het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Olympiakwartier?