Hillegom Zuid
Zuid-HollandHillegomHillegom Zuid

Hillegom Zuid, Hillegom

Wijk in Hillegom

8.3
Bewoners geven Hillegom Zuid een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Hillegom Zuid heeft 7.735 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 3.349 woningen in Hillegom ZuidMomenteel staan er 37 te koop en 6 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Hillegom ZuidOp basis van geregistreerde woningen

Hillegom Zuid bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Hillegom De wijk heeft een totaal oppervlakte van 107 hectare, waarvan 105 hectare land en 2 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK053403. Het postcodegebied is 2181BW-2182ZW.

Inwoners

Hillegom Zuid telt 7.735 inwoners. Hiervan is 49,3% man en 50,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (26,2%). De overige leeftijden zijn 25,5% voor '45 tot 65 jaar', 21,3% voor '65 jaar of ouder', 16,9% voor '0 tot 15 jaar' en 10,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,4% is ongehuwd, 40,5% is gehuwd, 7,4% is gescheiden en 5,8% is verweduwd. 6.245 inwoners komen uit Nederland, 705 komen uit Europa en 790 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 3.340 huishoudens in Hillegom Zuid. 32,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,5% huishoudens zonder kinderen en 37,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Hillegom Zuid zijn er 6.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.000, wat €600 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.200, wat €400 (1%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Hillegom Zuid zijn middelbaar opgeleid. 43,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,2% heeft HBO of WO en 23,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 7.735 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 5.337 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Hillegom Zuid ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.480 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Hillegom Zuid zijn er 3.349 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €391.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 29% huurwoningen en 71% koopwoningen. Van de woningen is 71% in particulier bezit, 21% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Hillegom Zuid zijn 1970-1980 (27%) en 1980-1990 (20%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Hillegom Zuid. De nieuwste aangeboden woning is Arthur van Schendelplein 4 door Hofzicht Makelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Hillegom Zuid.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Hillegom Zuid. De meest recentelijke woning is Jacqueline van der Waalsheem 37 aangeboden door Lighthouse Property Services B.V.. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Hillegom Zuid.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Hillegom Zuid.

Energie

In Hillegom Zuid zijn er 3.431 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (41%), A (23%) en B (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Hillegom Zuid 2.590 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 2% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 910 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 7% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
0,7 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
3,1 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
2,2 km
Bekijk woningen in Hillegom Zuid

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Hillegom Zuid

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Hillegom Zuid

Kaart van Wendes
8.3WendesBuurt
SchilderskwartierBuurt
8.3
Bewoners geven Hillegom Zuid een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
7.8
Mooyekind
Samenwonend · Tussenwoning
Wendes01-04-2025
Leuke buurt

Mooie nette vriendelijke buurt Mooie omgeving Veilige buurt er wordt weinig ingebroken Buren letten op elkaar Jonge mensen met kinderen en oudere wonen er, dus een gemixte buurt Verkeersluwe buurt Er is voldoende groen in de buurt Er zijn grote parken op loopafstand Wel een parkeer probleem

8.8
Kaluna
Gezin · tussenwoning
Wendes17-10-2023
Gezellige nette buurt.

Plus: gezellige buurt iedereen maakt een praatje met elkaar. Word goed schoongehouden in de buurt vanuit de gemeente. Alles zit dicht bij (supermarkt, school, dokter etc) Ik vind de buurt er mooi uit zien. Er is genoeg groen/ speeltuintjes.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.080Eenpersoonshuishoudens
1.020Huishoudens zonder kinderen
1.240Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.200 P.J.gemiddeld per inwoner2% boven landelijk gemiddelde
€38.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Hillegom Zuid in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Hillegom Zuid

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€470.432
gemiddeld▼ 3,7%
€467.500
mediaan▲ 1,6%
22 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.952
gemiddeld▲ 4,9%
€5.185
mediaan▲ 7,6%
-5% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
20 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
46
verkopen in afgelopen jaar
107 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-5%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
5 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
41
verhuringen in afgelopen jaar
80 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-38%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Hillegom Zuid
910
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Hillegom Zuid
2.590
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Hillegom Zuid

Uit wat voor huizen bestaat Hillegom Zuid?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 54% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (46%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Hillegom Zuid?

Een koopwoning in Hillegom Zuid werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €492.120 (€4.771 per m²).

Hoeveel kost huren in Hillegom Zuid?

Een huurwoning in Hillegom Zuid kostte gemiddeld €1.299 per maand (€17 per m²). Dat is 38% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Hillegom Zuid samengesteld?