Oolder Veste
LimburgRoermondHertenOolder Veste

Oolder Veste, Roermond

Buurt in Roermond

Oolder Veste heeft 2.635 inwonersDe meeste zijn 0 tot 15 jaar oud
Er zijn 853 woningen in Oolder VesteMomenteel staan er 6 te koop en 2 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Oolder VesteOp basis van geregistreerde woningen

Oolder Veste bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Roermond, in de wijk Herten De buurt heeft een totaal oppervlakte van 68 hectare, waarvan 68 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU09570703. Het postcodegebied is 6049CK-6049ML.

Inwoners

Oolder Veste telt 2.635 inwoners. Hiervan is 48,4% man en 51,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 0 tot 15 jaar (27,9%). De overige leeftijden zijn 27,9% voor '25 tot 45 jaar', 25,0% voor '45 tot 65 jaar', 12,0% voor '65 jaar of ouder' en 7,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 54,8% is ongehuwd, 35,5% is gehuwd, 5,7% is gescheiden en 4,0% is verweduwd. 2.170 inwoners komen uit Nederland, 265 komen uit Europa en 200 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 890 huishoudens in Oolder Veste. 15,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,5% huishoudens zonder kinderen en 56,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Oolder Veste zijn er 1.600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €54.500, wat €17.100 (46%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €37.200, wat €6.400 (21%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Oolder Veste zijn hoogopgeleid. 63,7% heeft HBO of WO, 26,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 10,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.635 inwoners heeft ongeveer 78% betaald werk, wat neerkomt op 2.055 mensen. Dit is 13% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Oolder Veste ontvangt 14% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 300 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Oolder Veste zijn er 853 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €490.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 13% huurwoningen en 87% koopwoningen. Van de woningen is 86% in particulier bezit, 5% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Oolder Veste zijn 2000-2010 (47%) en 2010-2020 (30%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 8 woningen te koop in Oolder Veste. De nieuwste aangeboden woning is Drususberg 15 door Van Cromvoirt Makelaardij en Advies | NVM & Qualis op Funda. Afgelopen jaar zijn er 21 woningen verkocht in Oolder Veste. Een woning werd gemiddeld in 105 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Oolder Veste was afgelopen jaar €573.262. Dit is 17% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €490.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.049.

Huurwoningen

Er zijn 2 woningen te huur in Oolder Veste. De meest recentelijke woning is Koppelweide 7 aangeboden door Huisportaal. Het afgelopen jaar zijn er 5 woningen verhuurd in Oolder Veste. Een aanbod werd gemiddeld in 13 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Oolder Veste was afgelopen jaar €2.280 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €13 per maand.

Energie

In Oolder Veste zijn er 877 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (83%), A+++ (6%) en A++++ (3%). Gemiddeld verbruikt een adres in Oolder Veste 3.580 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 36% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 950 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 3% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,9 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
4,3 km
Supermarkt
1,0 km