Oostenburg

Oostenburg, Amsterdam

Buurt in Amsterdam

Oostenburg heeft 3.675 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.250 woningen in OostenburgMomenteel staan er 29 te koop en 32 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in OostenburgOp basis van geregistreerde woningen

Oostenburg bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam, in de wijk Oostelijke Eilanden/Kadijken De buurt heeft een totaal oppervlakte van 25 hectare, waarvan 20 hectare land en 5 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU0363AK04. Het postcodegebied is 1018CA-1018PP.

Inwoners

Oostenburg telt 3.675 inwoners. Hiervan is 50,2% man en 49,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (60,0%). De overige leeftijden zijn 15,2% voor '45 tot 65 jaar', 10,1% voor '15 tot 25 jaar', 8,7% voor '65 jaar of ouder' en 6,0% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 77,8% is ongehuwd, 15,5% is gehuwd, 5,4% is gescheiden en 1,2% is verweduwd. 1.665 inwoners komen uit Nederland, 715 komen uit Europa en 1.290 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.425 huishoudens in Oostenburg. 62,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,2% huishoudens zonder kinderen en 10,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Oostenburg zijn er 1.700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.700, wat €1.300 (3%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.500, wat €2.700 (9%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Oostenburg zijn hoogopgeleid. 64,8% heeft HBO of WO, 22,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 13,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 3.675 inwoners heeft ongeveer 68% betaald werk, wat neerkomt op 2.499 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Oostenburg ontvangt 14% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 260 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Oostenburg zijn er 1.250 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €492.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 78% huurwoningen en 22% koopwoningen. Van de woningen is 22% in particulier bezit, 56% in handen van woningcorporaties en 22% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Oostenburg zijn 2020 en later (63%) en 1980-1990 (19%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 12 woningen te koop in Oostenburg. De nieuwste aangeboden woning is Touwbaan 2 door II DAM B.V.. Afgelopen jaar zijn er 31 woningen verkocht in Oostenburg. Een woning werd gemiddeld in 49 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Oostenburg was afgelopen jaar €489.903. Dit is 0% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €492.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €8.303.

Huurwoningen

Er zijn 31 woningen te huur in Oostenburg. De meest recentelijke woning is Willem Parelstraat 382 aangeboden door Amsterdam Wonen op Pararius. Het afgelopen jaar zijn er 241 woningen verhuurd in Oostenburg. Een aanbod werd gemiddeld in 21 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Oostenburg was afgelopen jaar €2.144 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €31 per maand.

Energie

In Oostenburg zijn er 2.544 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A+++ (29%), A (18%) en C (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Oostenburg 1.730 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 34% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 550 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 44% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,5 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
2,2 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
1,6 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
1,5 km
Bekijk woningen in Oostenburg

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 29 koopwoningen Bekijk 32 huurwoningen
Beoordeel Oostenburg

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Oostenburg heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
1.520Eenpersoonshuishoudens
660Huishoudens zonder kinderen
245Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.500 P.J.gemiddeld per inwoner9% boven landelijk gemiddelde
€38.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger4% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Oostenburg in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Oostenburg

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€545.455
gemiddeld▲ 7,9%
€525.000
mediaan▲ 23,5%
11 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€8.762
gemiddeld▼ 2,1%
€8.462
mediaan▼ 6,9%
-6% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€2.349
gemiddeld▲ 12,1%
€2.400
mediaan▲ 20,3%
32 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€32,9
gemiddeld▲ 1,5%
€30,0
mediaan▼ 1,6%
0% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
44 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
48
verkopen in afgelopen jaar
53 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-6%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
30 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
196
verhuringen in afgelopen jaar
68 m²
gemiddelde woonoppervlakte
0%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Oostenburg
550
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Oostenburg
1.730
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Oostenburg

Wat voor woningen staan er in Oostenburg?

De woningvoorraad is relatief jong — 90% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (99%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Oostenburg?

Een koopwoning in Oostenburg werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €488.027 (€9.434 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 8%.