Oosterwolde-Biezenkamp
Friesland›Ooststellingwerf›Oosterwolde›Oosterwolde-Biezenkamp

Oosterwolde-Biezenkamp, Ooststellingwerf

Buurt in Ooststellingwerf

Oosterwolde-Biezenkamp heeft 300 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 120 woningen in Oosterwolde-BiezenkampMomenteel staan er 4 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Oosterwolde-BiezenkampOp basis van geregistreerde woningen

Oosterwolde-Biezenkamp bevindt zich in de provincie Friesland, in de gemeente Ooststellingwerf, in de wijk Oosterwolde De buurt heeft een totaal oppervlakte van 15 hectare, waarvan 15 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU00851102. Het postcodegebied is 8431PR-8431VP.

Inwoners

Oosterwolde-Biezenkamp telt 300 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 50,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (35,0%). De overige leeftijden zijn 18,3% voor '65 jaar of ouder', 16,7% voor '25 tot 45 jaar', 15,0% voor '15 tot 25 jaar' en 13,3% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 38,3% is ongehuwd, 50,0% is gehuwd, 6,7% is gescheiden en 5,0% is verweduwd. 285 inwoners komen uit Nederland, 5 komen uit Europa en 10 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 125 huishoudens in Oosterwolde-Biezenkamp. 16,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 40,0% huishoudens zonder kinderen en 44,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Oosterwolde-Biezenkamp zijn er 300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €44.300, wat €2.100 (5%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €37.500, wat €2.600 (7%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Oosterwolde-Biezenkamp zijn hoogopgeleid. 48,0% heeft HBO of WO, 40,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 12,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 300 inwoners heeft ongeveer 78% betaald werk, wat neerkomt op 234 mensen. Dit is 6% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (78%), terwijl 22% als zelfstandige actief is. In Oosterwolde-Biezenkamp ontvangt 20% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 50 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Oosterwolde-Biezenkamp zijn er 120 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €439.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 8% huurwoningen en 92% koopwoningen. Van de woningen is 91% in particulier bezit, 7% in handen van woningcorporaties en 2% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Oosterwolde-Biezenkamp zijn 2000-2010 (52%) en 1990-2000 (45%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 4 woningen te koop in Oosterwolde-Biezenkamp. De nieuwste aangeboden woning is Boskamp 17 door Lamberink. Afgelopen jaar zijn er 6 woningen verkocht in Oosterwolde-Biezenkamp. Een woning werd gemiddeld in 55 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Oosterwolde-Biezenkamp was afgelopen jaar €639.833. Dit is 46% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €439.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.106.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Oosterwolde-Biezenkamp. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Oosterwolde-Biezenkamp.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Oosterwolde-Biezenkamp.

Energie

In Oosterwolde-Biezenkamp zijn er 75 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (72%), B (15%) en A+ (7%). Gemiddeld verbruikt een adres in Oosterwolde-Biezenkamp 3.470 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 36% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 950 m³ per jaar 19% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Boskamp
  • Biezenkamp
  • Langekamp
  • Prandinga

Voorzieningen

Huisarts
1,5 km
Apotheek
1,5 km
Ziekenhuis
20,3 km
Supermarkt
1,5 km
Treinstation
24,1 km
Dagverblijf
1,3 km
Basisschool
1,3 km
Middelbare school
1,1 km
Bekijk woningen in Oosterwolde-Biezenkamp

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Oosterwolde-Biezenkamp

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Oosterwolde-Biezenkamp heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
20Eenpersoonshuishoudens
50Huishoudens zonder kinderen
55Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€37.500 P.J.gemiddeld per inwoner7% boven landelijk gemiddelde
€44.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger5% boven landelijk gemiddelde
78%van de werkenden is in loondienst
22%van de werkenden is zelfstandig
78%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Oosterwolde-Biezenkamp
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Oosterwolde

Cijfers van wijk Oosterwolde vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q4 2026
€648.800
gemiddeld
€698.000
mediaan
5 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.684
gemiddeld
€3.773
mediaan
-21% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
48 dagen ▲ 25,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
153
verkopen in afgelopen jaar
122 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-21%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Oosterwolde-Biezenkamp
950
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Oosterwolde-Biezenkamp
3.470
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Oosterwolde-Biezenkamp

Welk type woningen overheerst in Oosterwolde-Biezenkamp?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 59% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (61%).

Hoe duur zijn huizen in Oosterwolde-Biezenkamp?

Een koopwoning in Oosterwolde-Biezenkamp werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €417.081 (€3.624 per m²). Daarmee ligt het 21% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Oosterwolde-Biezenkamp?

Buurt Oosterwolde-Biezenkamp telt 300 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (35%). Veel gezinnen: 44% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Oosterwolde-Biezenkamp?

Het woningaanbod in Oosterwolde-Biezenkamp is opvallend zuinig: 57% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 950 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Oosterwolde-Biezenkamp?

Vanuit Oosterwolde-Biezenkamp bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,5 km, een huisarts op 1,5 km, een treinstation op 24,1 km, een basisschool op 1,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen