Opende-West
Groningen›Westerkwartier›Opende›Opende-West

Opende-West, Westerkwartier – “Levendig en rustig”

Buurt in Westerkwartier

8.0
Bewoners geven Opende-West een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Opende-West heeft 1.115 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 502 woningen in Opende-WestMomenteel staan er 2 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Opende-WestOp basis van geregistreerde woningen

Opende-West bevindt zich in de provincie Groningen, in de gemeente Westerkwartier, in de wijk Opende De buurt heeft een totaal oppervlakte van 144 hectare, waarvan 144 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19690200. Het postcodegebied is 9865AA-9865XC.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.0. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Levendig en rustig'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Opende-West telt 1.115 inwoners. Hiervan is 49,8% man en 49,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (29,6%). De overige leeftijden zijn 23,3% voor '25 tot 45 jaar', 18,8% voor '65 jaar of ouder', 16,6% voor '0 tot 15 jaar' en 11,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 48,4% is ongehuwd, 39,9% is gehuwd, 6,3% is gescheiden en 5,4% is verweduwd. 1.015 inwoners komen uit Nederland, 55 komen uit Europa en 45 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 485 huishoudens in Opende-West. 35,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 26,8% huishoudens zonder kinderen en 38,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Opende-West zijn er 900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.000, wat €8.200 (19%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €27.900, wat €7.000 (20%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Opende-West zijn middelbaar opgeleid. 46,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 35,0% heeft VMBO of MBO 1 en 18,8% heeft HBO of WO.

Van de 1.115 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 847 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Opende-West ontvangt 22% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 180 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Opende-West zijn er 502 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €307.000. Hiervan is ongeveer 94% bewoond en 6% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 30% huurwoningen en 70% koopwoningen. Van de woningen is 70% in particulier bezit, 23% in handen van woningcorporaties en 7% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Opende-West zijn 1970-1980 (27%) en 1990-2000 (22%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 2 woningen te koop in Opende-West. De nieuwste aangeboden woning is Provincialeweg 79 door Van der Velde & Hoen makelaardij o.z.. Afgelopen jaar zijn er 23 woningen verkocht in Opende-West. Een woning werd gemiddeld in 49 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Opende-West was afgelopen jaar €514.478. Dit is 68% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €307.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.183.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Opende-West. De meest recentelijke woning is Provincialeweg 66C aangeboden door De Flexibele Makelaar, NVM Makelaardij op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 5 woningen verhuurd in Opende-West. Een aanbod werd gemiddeld in 21 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Opende-West was afgelopen jaar €750 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €18 per maand.

Energie

In Opende-West zijn er 317 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (27%), B (17%) en A (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Opende-West 2.800 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 10% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 990 m³ per jaar 24% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Sjallemastraat
  • De Uithof
  • De Westerkluft
  • Drachtsterweg
  • Topweer
  • De Hoge Kamp
  • Westerdwarsreed
  • Alkemastraat
  • De Dobbe
  • Hetsmastraat
  • De Houtwal
  • De Wending
  • De Weide
  • Oosterdwarsreed
  • Bensmastraat
  • De Oever
  • Provincialeweg
  • Zuiderdwarsreed
  • Centrumweg
  • Bosweg
  • Verbindingsweg
  • De Akker

Voorzieningen

Huisarts
3,0 km
Apotheek
3,0 km
Ziekenhuis
12,7 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
11,3 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
2,2 km
Bekijk woningen in Opende-West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Opende-West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.0
Bewoners geven Opende-West een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Opende-West

Praat mee
8.0
Senna
Samenwonend · Tussenwoning
12-05-2025
Levendig en rustig

Sinds ik der woon is der nog booit wat wegs gebeurt het is een super biurt mooi rustig maar ook levendig met kinderen

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
170Eenpersoonshuishoudens
130Huishoudens zonder kinderen
185Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€27.900 P.J.gemiddeld per inwoner20% onder landelijk gemiddelde
€34.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger19% onder landelijk gemiddelde
81%van de werkenden is in loondienst
19%van de werkenden is zelfstandig
76%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Opende-West
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Opende-West

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
49 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
23
verkopen in afgelopen jaar
161 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-3%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Opende-West
990
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Opende-West
2.800
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Opende-West

Welk type woningen overheerst in Opende-West?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 53% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (48%).

Hoe duur zijn huizen in Opende-West?

Een koopwoning in Opende-West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €514.478 (€3.185 per m²).

Wie wonen er in Opende-West?

Buurt Opende-West telt 1.115 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (30%). Veel gezinnen: 38% van de huishoudens heeft kinderen.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Opende-West?

Vanuit Opende-West bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 3,0 km, een treinstation op 11,3 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen