Pannenhoef (west)

Pannenhoef (west), Loon op Zand

Buurt in Loon op Zand

Pannenhoef (west) heeft 1.115 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 509 woningen in Pannenhoef (west)Momenteel staan er 5 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Pannenhoef (west)Op basis van geregistreerde woningen

Pannenhoef (west) bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Loon op Zand, in de wijk Kaatsheuvel-West De buurt heeft een totaal oppervlakte van 20 hectare, waarvan 20 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU08091010. Het postcodegebied is 5171AE-5172BD.

Inwoners

Pannenhoef (west) telt 1.115 inwoners. Hiervan is 49,3% man en 50,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (26,9%). De overige leeftijden zijn 24,7% voor '25 tot 45 jaar', 23,3% voor '65 jaar of ouder', 15,2% voor '0 tot 15 jaar' en 9,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,8% is ongehuwd, 40,8% is gehuwd, 7,6% is gescheiden en 6,7% is verweduwd. 870 inwoners komen uit Nederland, 75 komen uit Europa en 170 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 505 huishoudens in Pannenhoef (west). 31,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 32,7% huishoudens zonder kinderen en 35,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Pannenhoef (west) zijn er 900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €31.400, wat €10.800 (26%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €26.100, wat €8.800 (25%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Pannenhoef (west) zijn middelbaar opgeleid. 53,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,3% heeft VMBO of MBO 1 en 13,6% heeft HBO of WO.

Van de 1.115 inwoners heeft ongeveer 71% betaald werk, wat neerkomt op 792 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (90%), terwijl 10% als zelfstandige actief is. In Pannenhoef (west) ontvangt 32% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 230 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Pannenhoef (west) zijn er 509 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €330.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 55% huurwoningen en 45% koopwoningen. Van de woningen is 45% in particulier bezit, 46% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Pannenhoef (west) zijn 1970-1980 (59%) en 1950-1970 (17%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Pannenhoef (west). De nieuwste aangeboden woning is Schildersplein 115 door De Makelaars van Altena. Afgelopen jaar zijn er 19 woningen verkocht in Pannenhoef (west). Een woning werd gemiddeld in 42 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Pannenhoef (west) was afgelopen jaar €339.868. Dit is 3% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €330.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.468.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Pannenhoef (west). De meest recentelijke woning is Gerard Davidstraat 11 aangeboden door www.woninginzicht.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Pannenhoef (west).

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Pannenhoef (west).

Energie

In Pannenhoef (west) zijn er 409 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (25%), C (20%) en B (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Pannenhoef (west) 2.790 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 9% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 690 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 14% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Hugo van der Goesstraat
  • Europalaan
  • Joos van Clevestraat
  • Paulus Potterplein
  • Driestapelenstoel
  • Adam van Noortstraat
  • Jeroen Boschstraat
  • Rogier van der Weydenstraat
  • Rembrandtstraat
  • Jan van Eyckstraat
  • Schildersplein
  • Gerard Davidstraat
  • Dirck Boutsstraat
  • Lucas van Leijdenstraat
  • Hans Memlincstraat
  • Driestapelenhof
  • Pieter Bruegelstraat
  • Abraham Bloemaertstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
1,2 km
Ziekenhuis
4,1 km
Supermarkt
1,5 km
Treinstation
13,1 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
1,0 km
Bekijk woningen in Pannenhoef (west)

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Pannenhoef (west)

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Pannenhoef (west) heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
160Eenpersoonshuishoudens
165Huishoudens zonder kinderen
180Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€26.100 P.J.gemiddeld per inwoner25% onder landelijk gemiddelde
€31.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger26% onder landelijk gemiddelde
90%van de werkenden is in loondienst
10%van de werkenden is zelfstandig
71%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Pannenhoef (west)
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kaatsheuvel-West

Cijfers van wijk Kaatsheuvel-West vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
54 dagen ▼ 3,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
262
verkopen in afgelopen jaar
144 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-4%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
111 dagen ▲ 141,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
8
verhuringen in afgelopen jaar
172 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-31%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Pannenhoef (west)
690
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Pannenhoef (west)
2.790
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Pannenhoef (west)

Hoe ziet de woningvoorraad in Pannenhoef (west) eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 61% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (46%).

Wat kost een koopwoning in Pannenhoef (west)?

Een koopwoning in Pannenhoef (west) werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €506.624 (€3.878 per m²).

Wie wonen er in Pannenhoef (west)?

Buurt Pannenhoef (west) telt 1.115 inwoners. Veel gezinnen: 36% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Pannenhoef (west)?

Het woningaanbod in Pannenhoef (west) is opvallend zuinig: 56% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 690 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Pannenhoef (west)?

Vanuit Pannenhoef (west) bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,5 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 13,1 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen