Reutum kern
Overijssel›Tubbergen›Reutum›Reutum kern

Reutum kern, Tubbergen

Buurt in Tubbergen

Reutum kern heeft 685 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 281 woningen in Reutum kernMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Reutum kernOp basis van geregistreerde woningen

Reutum kern bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Tubbergen, in de wijk Reutum De buurt heeft een totaal oppervlakte van 43 hectare, waarvan 43 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01830600. Het postcodegebied is 7667NA-7667TH.

Inwoners

Reutum kern telt 685 inwoners. Hiervan is 52,6% man en 47,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,5%). De overige leeftijden zijn 23,4% voor '65 jaar of ouder', 21,2% voor '25 tot 45 jaar', 15,3% voor '0 tot 15 jaar' en 12,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 43,1% is ongehuwd, 50,4% is gehuwd, 2,9% is gescheiden en 4,4% is verweduwd. 655 inwoners komen uit Nederland, 15 komen uit Europa en 20 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 275 huishoudens in Reutum kern. 23,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 38,2% huishoudens zonder kinderen en 38,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Reutum kern zijn er 600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.500, wat €6.700 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.700, wat €5.200 (15%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Reutum kern zijn middelbaar opgeleid. 42,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 32,7% heeft VMBO of MBO 1 en 25,0% heeft HBO of WO.

Van de 685 inwoners heeft ongeveer 79% betaald werk, wat neerkomt op 541 mensen. Dit is 7% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Reutum kern ontvangt 23% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 140 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Reutum kern zijn er 281 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €445.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 16% huurwoningen en 84% koopwoningen. Van de woningen is 83% in particulier bezit, 4% in handen van woningcorporaties, 12% van overige verhuurders en 1% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Reutum kern zijn 1950-1970 (20%) en 1970-1980 (17%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Reutum kern. De nieuwste aangeboden woning is Haarlefertsweg 13 door Aarnink Makelaardij en Taxaties op Funda. Afgelopen jaar zijn er 15 woningen verkocht in Reutum kern. Een woning werd gemiddeld in 94 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Reutum kern was afgelopen jaar €509.933. Dit is 15% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €445.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.017.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Reutum kern. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Reutum kern.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Reutum kern.

Energie

In Reutum kern zijn er 119 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (26%), A (22%) en B (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Reutum kern 3.450 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 35% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.150 m³ per jaar 44% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • De Gruttenmaat
  • Markenhoekpad
  • Holsmanweg
  • Het Loosan
  • Velinksweg
  • Klumperstraat
  • Ootmarsumseweg
  • Nieuwematenweg
  • Teussestraat
  • Brinkstraat
  • Haarlefertsweg
  • F.J. Groothuisweg
  • De Scholmaat
  • De Haverkamp
  • Kerkstraat
  • Pastoor Lauteslagerstraat
  • Koopmanstraat
  • De Elsmaat

Voorzieningen

Huisarts
4,4 km
Apotheek
4,4 km
Ziekenhuis
13,1 km
Supermarkt
4,8 km
Treinstation
13,2 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
5,5 km
Bekijk woningen in Reutum kern

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Reutum kern

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Reutum kern heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
65Eenpersoonshuishoudens
105Huishoudens zonder kinderen
105Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.700 P.J.gemiddeld per inwoner15% onder landelijk gemiddelde
€35.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger16% onder landelijk gemiddelde
84%van de werkenden is in loondienst
16%van de werkenden is zelfstandig
79%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Reutum kern
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Reutum

Cijfers van wijk Reutum vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
75 dagen ▲ 103,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
21
verkopen in afgelopen jaar
200 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-23%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Reutum kern
1.150
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Reutum kern
3.450
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Reutum kern

Welk type woningen overheerst in Reutum kern?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 51% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (49%).

Hoe duur zijn huizen in Reutum kern?

Een koopwoning in Reutum kern werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €405.429 (€2.533 per m²). Daarmee ligt het 23% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Reutum kern samengesteld?

Buurt Reutum kern telt 685 inwoners. Veel gezinnen: 38% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Reutum kern?

Vanuit Reutum kern bereik je gemiddeld een supermarkt op 4,8 km, een huisarts op 4,4 km, een treinstation op 13,2 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen