’s-Gravenhout

’s-Gravenhout, Pijnacker-Nootdorp

Buurt in Pijnacker-Nootdorp

’s-Gravenhout heeft 1.770 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 597 woningen in ’s-GravenhoutMomenteel staan er 5 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ’s-GravenhoutOp basis van geregistreerde woningen

’s-Gravenhout bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Pijnacker-Nootdorp, in de wijk Nootdorp De buurt heeft een totaal oppervlakte van 46 hectare, waarvan 43 hectare land en 3 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19260224. Het postcodegebied is 2631PH-2631XJ.

Inwoners

’s-Gravenhout telt 1.770 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 50,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (39,8%). De overige leeftijden zijn 20,3% voor '15 tot 25 jaar', 16,1% voor '0 tot 15 jaar', 14,7% voor '25 tot 45 jaar' en 9,3% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 49,4% is ongehuwd, 45,2% is gehuwd, 4,0% is gescheiden en 1,4% is verweduwd. 1.320 inwoners komen uit Nederland, 140 komen uit Europa en 310 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 605 huishoudens in ’s-Gravenhout. 14,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 26,4% huishoudens zonder kinderen en 59,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In ’s-Gravenhout zijn er 1.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €59.700, wat €17.500 (41%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €47.300, wat €12.400 (36%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van ’s-Gravenhout zijn hoogopgeleid. 43,8% heeft HBO of WO, 40,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 16,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.770 inwoners heeft ongeveer 79% betaald werk, wat neerkomt op 1.398 mensen. Dit is 7% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (82%), terwijl 18% als zelfstandige actief is. In ’s-Gravenhout ontvangt 12% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 140 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In ’s-Gravenhout zijn er 597 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €758.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 15% huurwoningen en 85% koopwoningen. Van de woningen is 85% in particulier bezit, 8% in handen van woningcorporaties en 7% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in ’s-Gravenhout zijn 2000-2010 (97%) en 2010-2020 (1%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in ’s-Gravenhout. De nieuwste aangeboden woning is Hofweg 20 door Ruseler & Van Herk Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 27 woningen verkocht in ’s-Gravenhout. Een woning werd gemiddeld in 45 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in ’s-Gravenhout was afgelopen jaar €946.185. Dit is 25% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €758.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €5.257.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in ’s-Gravenhout. De meest recentelijke woning is Laan van Floris de Vijfde 59 aangeboden door Schep Vastgoedmakelaars. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in ’s-Gravenhout. Een aanbod werd gemiddeld in 18 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor ’s-Gravenhout.

Energie

In ’s-Gravenhout zijn er 349 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (82%), A+ (11%) en B (4%). Gemiddeld verbruikt een adres in ’s-Gravenhout 3.650 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 43% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 950 m³ per jaar 19% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,4 km
Apotheek
1,5 km
Ziekenhuis
7,6 km
Supermarkt
2,0 km
Treinstation
2,2 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
2,9 km
Bekijk woningen in ’s-Gravenhout

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel ’s-Gravenhout

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
’s-Gravenhout heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
85Eenpersoonshuishoudens
160Huishoudens zonder kinderen
360Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€47.300 P.J.gemiddeld per inwoner36% boven landelijk gemiddelde
€59.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger41% boven landelijk gemiddelde
82%van de werkenden is in loondienst
18%van de werkenden is zelfstandig
79%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
’s-Gravenhout
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in ’s-Gravenhout

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
43 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
28
verkopen in afgelopen jaar
193 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+80%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
’s-Gravenhout
950
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
’s-Gravenhout
3.650
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over ’s-Gravenhout

Welk type woningen overheerst in ’s-Gravenhout?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990.

Hoe duur zijn huizen in ’s-Gravenhout?

Een koopwoning in ’s-Gravenhout werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €953.464 (€4.929 per m²). Daarmee ligt het 80% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van ’s-Gravenhout samengesteld?

Buurt ’s-Gravenhout telt 1.770 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (40%). Veel gezinnen: 60% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in ’s-Gravenhout?

Het woningaanbod in ’s-Gravenhout is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 950 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit ’s-Gravenhout?

Vanuit ’s-Gravenhout bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,0 km, een huisarts op 1,4 km, een treinstation op 2,2 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen