Schelfhorst Noordoost
OverijsselAlmeloSchelfhorstSchelfhorst Noordoost

Schelfhorst Noordoost, Almelo

Buurt in Almelo

Schelfhorst Noordoost heeft 1.335 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 542 woningen in Schelfhorst NoordoostMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Schelfhorst NoordoostOp basis van geregistreerde woningen

Schelfhorst Noordoost bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Almelo, in de wijk Schelfhorst De buurt heeft een totaal oppervlakte van 29 hectare, waarvan 28 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01411804. Het postcodegebied is 7608AD-7608GX.

Inwoners

Schelfhorst Noordoost telt 1.335 inwoners. Hiervan is 49,1% man en 50,9% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (31,8%). De overige leeftijden zijn 24,0% voor '45 tot 65 jaar', 18,0% voor '25 tot 45 jaar', 14,2% voor '0 tot 15 jaar' en 11,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 34,8% is ongehuwd, 55,8% is gehuwd, 4,5% is gescheiden en 4,9% is verweduwd. 1.135 inwoners komen uit Nederland, 90 komen uit Europa en 110 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 540 huishoudens in Schelfhorst Noordoost. 17,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 45,4% huishoudens zonder kinderen en 37,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Schelfhorst Noordoost zijn er 1.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €31.500, wat €5.900 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €26.700, wat €4.100 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Schelfhorst Noordoost zijn middelbaar opgeleid. 48,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 26,3% heeft HBO of WO en 25,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.335 inwoners heeft ongeveer 61% betaald werk, wat neerkomt op 814 mensen. Dit is 4% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Schelfhorst Noordoost ontvangt 34% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 400 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Schelfhorst Noordoost zijn er 542 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €331.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 1% huurwoningen en 99% koopwoningen. Van de woningen is 99% in particulier bezit en 1% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Schelfhorst Noordoost zijn 1970-1980 (100%) en 1950-1970 (0%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Schelfhorst Noordoost. De nieuwste aangeboden woning is Oldengaerde 4 door Team Sanders Makelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Schelfhorst Noordoost.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Schelfhorst Noordoost. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Schelfhorst Noordoost.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Schelfhorst Noordoost.

Energie

In Schelfhorst Noordoost zijn er 539 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (77%), A (8%) en B (8%). Gemiddeld verbruikt een adres in Schelfhorst Noordoost 2.910 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 10% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.410 m³ per jaar 44% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,4 km
Apotheek
1,4 km
Ziekenhuis
7,4 km
Supermarkt
1,1 km
Treinstation
4,4 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
1,0 km
Bekijk woningen in Schelfhorst Noordoost

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Schelfhorst Noordoost

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Schelfhorst Noordoost heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
95Eenpersoonshuishoudens
245Huishoudens zonder kinderen
200Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€26.700 P.J.gemiddeld per inwoner13% onder landelijk gemiddelde
€31.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger16% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Schelfhorst Noordoost in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Schelfhorst

Cijfers van wijk Schelfhorst vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€437.500
gemiddeld▲ 11,8%
€399.000
mediaan▲ 2,6%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.038
gemiddeld▲ 4,8%
€3.192
mediaan▲ 5,9%
-32% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
48 dagen ▲ 11,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
89
verkopen in afgelopen jaar
133 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-32%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
40 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
10
verhuringen in afgelopen jaar
130 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-43%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Schelfhorst Noordoost
1.410
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Schelfhorst Noordoost
2.910
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Schelfhorst Noordoost

Hoe ziet de woningvoorraad in Schelfhorst Noordoost eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 90% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (61%).

Wat kost een koopwoning in Schelfhorst Noordoost?

Een koopwoning in Schelfhorst Noordoost werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €352.652 (€2.647 per m²). Daarmee ligt het 32% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 12%.

Wat is de gemiddelde huur in Schelfhorst Noordoost?

Een huurwoning in Schelfhorst Noordoost kostte gemiddeld €1.208 per maand (€9 per m²). Dat is 43% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Schelfhorst Noordoost samengesteld?

Buurt Schelfhorst Noordoost telt 1.335 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (32%). Veel gezinnen: 37% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Schelfhorst Noordoost?

Vanuit Schelfhorst Noordoost bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,1 km, een huisarts op 1,4 km, een treinstation op 4,4 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk