Schelfhorst
OverijsselAlmeloSchelfhorst

Schelfhorst, Almelo

Wijk in Almelo

9.5
Bewoners geven Schelfhorst een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 4 reacties
Bekijk
Schelfhorst heeft 10.645 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 4.699 woningen in SchelfhorstMomenteel staan er 41 te koop en 4 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in SchelfhorstOp basis van geregistreerde woningen

Schelfhorst bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Almelo De wijk heeft een totaal oppervlakte van 288 hectare, waarvan 281 hectare land en 6 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK014118. Het postcodegebied is 7603AX-7608ZD.

Inwoners

Schelfhorst telt 10.645 inwoners. Hiervan is 48,8% man en 51,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (26,4%). De overige leeftijden zijn 25,6% voor '45 tot 65 jaar', 21,6% voor '25 tot 45 jaar', 15,3% voor '0 tot 15 jaar' en 11,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 41,6% is ongehuwd, 43,8% is gehuwd, 8,0% is gescheiden en 6,7% is verweduwd. 7.715 inwoners komen uit Nederland, 745 komen uit Europa en 2.185 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 4.605 huishoudens in Schelfhorst. 30,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 32,6% huishoudens zonder kinderen en 36,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Schelfhorst zijn er 8.700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €30.100, wat €7.300 (20%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €24.900, wat €5.900 (19%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Schelfhorst zijn middelbaar opgeleid. 43,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,2% heeft VMBO of MBO 1 en 23,6% heeft HBO of WO.

Van de 10.645 inwoners heeft ongeveer 60% betaald werk, wat neerkomt op 6.387 mensen. Dit is 5% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Schelfhorst ontvangt 34% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.550 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Schelfhorst zijn er 4.699 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €258.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 37% huurwoningen en 63% koopwoningen. Van de woningen is 62% in particulier bezit, 29% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Schelfhorst zijn 1970-1980 (71%) en 1980-1990 (11%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Schelfhorst. De nieuwste aangeboden woning is Twickel 69 door Weusthuis Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Schelfhorst.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Schelfhorst. De meest recentelijke woning is Muiderslot 32 aangeboden door www.woninghuren.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Schelfhorst.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Schelfhorst.

Energie

In Schelfhorst zijn er 4.723 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (56%), D (16%) en B (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Schelfhorst 2.680 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 2% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.190 m³ per jaar 21% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,0 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
6,8 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
3,8 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
1,2 km
Bekijk woningen in Schelfhorst

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Schelfhorst

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Schelfhorst

Kaart van Schelfhorst Zuidwest
10.0Schelfhorst ZuidwestBuurt
Kaart van Havezathe
10.0HavezatheBuurt
Kaart van Schelfhorst Noordwest
7.9Schelfhorst NoordwestBuurt
VeenelandenBuurt
9.5
Bewoners geven Schelfhorst een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 4 reacties

Praat mee
10
Grace
Gezin · Tussenwoning
Havezathe09-10-2025
Kindvriendelijk

Mijn ervaring met de buurt is, heel behulpzaam, saamhorigheid.ons kent ons..!!

10
Alma
Samenwonend · Twee-onder-een-kap
Een fijne buurt om tewonen

Een fijne buurt om tewonen Lekker rustig open baar vervoer op Loop afstand veilige fiets paden En winkel centrum op fiets af stand Wij wonen op 5 min van een park Met veel speel toestellen en wandelen En als je van vissen houd kan dat ook Wij wij wonen eekhoorn tjes in de Tuin veel vogels

7.9
Laura
Gezin · Twee-onder-een-kap
Fijne buurt

Het is hier prima wonen..met uitzondering van 1 buurman en de gemeente die hier niets aan doet.

10
Almq
Samenwonend · Overig
Leuke rustige straat

Prima alles dicht bij winkelcentrum Met de auto lopend en fiets Tandarts huisartsen praktijk Wij wonen bij een park wel Een mooi park met speel toestellen En vis water en veel konijnen heerlijk om na het stads park tegaan kort om heerlijk wonen

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.420Eenpersoonshuishoudens
1.500Huishoudens zonder kinderen
1.685Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€24.900 P.J.gemiddeld per inwoner19% onder landelijk gemiddelde
€30.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger19% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Schelfhorst in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Schelfhorst

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€335.442
gemiddeld▼ 9,6%
€314.250
mediaan▼ 14,7%
26 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.624
gemiddeldstabiel
€2.554
mediaanstabiel
-32% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
48 dagen ▲ 11,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
89
verkopen in afgelopen jaar
133 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-32%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
40 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
10
verhuringen in afgelopen jaar
130 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-43%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Schelfhorst
1.190
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Schelfhorst
2.680
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Schelfhorst

Welk type woningen overheerst in Schelfhorst?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 90% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (47%).

Hoe duur zijn huizen in Schelfhorst?

Een koopwoning in Schelfhorst werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €352.652 (€2.647 per m²). Daarmee ligt het 32% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 10%.

Wat is de huurprijs in Schelfhorst?

Een huurwoning in Schelfhorst kostte gemiddeld €1.208 per maand (€9 per m²). Dat is 43% onder het landelijk gemiddelde.

Is Schelfhorst een fijne plek om te wonen?

Bewoners geven Schelfhorst een 9,5 uit 10 op basis van 4 reviews. Het sterkst scoort onderwijs (10,0), het zwakst hygiëne (9,0).

Hoe is de bevolking van Schelfhorst samengesteld?

Wijk Schelfhorst telt 10.645 inwoners. Veel gezinnen: 37% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Schelfhorst?

Vanuit Schelfhorst bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 1,0 km, een treinstation op 3,8 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Schelfhorst?

Op dit moment vind je in Schelfhorst 41 koopwoningen en 4 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk