Schinnen
Limburg›Beekdaelen›Wijk 05›Schinnen

Schinnen, Beekdaelen

Buurt in Beekdaelen

Schinnen heeft 1.545 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 768 woningen in SchinnenMomenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in SchinnenOp basis van geregistreerde woningen

Schinnen bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Beekdaelen, in de wijk Wijk 05 De buurt heeft een totaal oppervlakte van 236 hectare, waarvan 232 hectare land en 4 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19540500. Het postcodegebied is 6365AE-6365CV.

Inwoners

Schinnen telt 1.545 inwoners. Hiervan is 49,2% man en 50,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (32,7%). De overige leeftijden zijn 27,8% voor '45 tot 65 jaar', 19,4% voor '25 tot 45 jaar', 11,3% voor '0 tot 15 jaar' en 8,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 37,9% is ongehuwd, 44,3% is gehuwd, 9,1% is gescheiden en 9,1% is verweduwd. 1.280 inwoners komen uit Nederland, 140 komen uit Europa en 125 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 755 huishoudens in Schinnen. 37,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,8% huishoudens zonder kinderen en 27,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Schinnen zijn er 1.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.000, wat €5.200 (12%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.100, wat €2.800 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Schinnen zijn middelbaar opgeleid. 47,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,6% heeft HBO of WO en 22,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.545 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 1.004 mensen. Dit is 7% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Schinnen ontvangt 39% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 470 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Schinnen zijn er 768 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €312.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 38% huurwoningen en 62% koopwoningen. Van de woningen is 63% in particulier bezit, 28% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Schinnen zijn 1950-1970 (31%) en 1970-1980 (18%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 6 woningen te koop in Schinnen. De nieuwste aangeboden woning is Dr. Poelsstraat 7 door Ralf Trafas Makelaardij en Vastgoed op Funda. Afgelopen jaar zijn er 30 woningen verkocht in Schinnen. Een woning werd gemiddeld in 43 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Schinnen was afgelopen jaar €412.467. Dit is 32% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €312.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €1.677.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Schinnen. De meest recentelijke woning is Achter de Kerk 1D aangeboden door V&H Vastgoed. Het afgelopen jaar zijn er 6 woningen verhuurd in Schinnen. Een aanbod werd gemiddeld in 30 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Schinnen.

Energie

In Schinnen zijn er 493 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (19%), C (19%) en B (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Schinnen 2.770 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 9% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 910 m³ per jaar 14% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
3,1 km
Ziekenhuis
6,5 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
1,2 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
3,6 km
Bekijk woningen in Schinnen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Schinnen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Schinnen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
280Eenpersoonshuishoudens
270Huishoudens zonder kinderen
205Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.100 P.J.gemiddeld per inwoner8% onder landelijk gemiddelde
€37.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger12% onder landelijk gemiddelde
84%van de werkenden is in loondienst
16%van de werkenden is zelfstandig
65%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Schinnen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Schinnen

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
43 dagen ▼ 57,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
30
verkopen in afgelopen jaar
235 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-22%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Schinnen
910
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Schinnen
2.770
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Schinnen

Wat voor woningen staan er in Schinnen?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 71% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in Schinnen?

Een koopwoning in Schinnen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €412.467 (€2.173 per m²). Daarmee ligt het 22% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Schinnen samengesteld?

Buurt Schinnen telt 1.545 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (33%).

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Schinnen?

Vanuit Schinnen bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 1,2 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen