Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)
UtrechtMontfoortWijk 00Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)

Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk), Montfoort – “Prima wonen”

Buurt in Montfoort

6.7
Bewoners geven Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) een voldoende beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) heeft 2.575 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.029 woningen in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)Momenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)Op basis van geregistreerde woningen

Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Montfoort, in de wijk Wijk 00 De buurt heeft een totaal oppervlakte van 37 hectare, waarvan 37 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03350001. Het postcodegebied is 3417AJ-3417VK.

Twee bewoners beoordelen de buurt als ruim voldoende met een score van 6.7. Ze beschrijven het als 'Prima wonen' en 'Als Amsterdamse te saai hier'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) telt 2.575 inwoners. Hiervan is 49,9% man en 49,9% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,3%). De overige leeftijden zijn 22,1% voor '25 tot 45 jaar', 19,6% voor '65 jaar of ouder', 17,7% voor '0 tot 15 jaar' en 12,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,8% is ongehuwd, 42,9% is gehuwd, 6,6% is gescheiden en 3,7% is verweduwd. 2.220 inwoners komen uit Nederland, 105 komen uit Europa en 250 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.025 huishoudens in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk). 22,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,6% huishoudens zonder kinderen en 43,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen.

In Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) zijn er 2.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.800, wat €0 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €35.800. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.600, wat €1.400 (5%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €29.200. De meeste inwoners van Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) zijn middelbaar opgeleid. 45,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,6% heeft HBO of WO en 25,4% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.575 inwoners heeft ongeveer 71% betaald werk, wat neerkomt op 1.828 mensen. Dit is 6% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) ontvangt 21% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 430 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) zijn er 1.029 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €410.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 22% huurwoningen en 78% koopwoningen. Van de woningen is 78% in particulier bezit, 20% in handen van woningcorporaties en 2% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) zijn 1950-1970 (42%) en 1990-2000 (27%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk). De nieuwste aangeboden woning is Kleverplantsoen 5 door Roelse Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk).

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk). Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk).

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk).

Energie

In Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) zijn er 1.024 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (32%), C (32%) en A (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) 2.820 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 0% boven het landelijke gemiddelde van 2.810 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 1.050 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 18% onder het landelijke gemiddelde van 1.280 m³.

Straatnamen

  • Odiliastraat
  • Willemien van Naaldwijkstraat
  • Jonker Fransstraat
  • Abraham Colijnhof
  • Joop Westerweelstraat
  • Hoeksestraat
  • Wim Speelmanstraat
  • H van Zuilenstraat
  • Anne Franklaan
  • Miep Giesstraat
  • Hannie Schaftstraat
  • Brederodestraat
  • Jan de Rijkelaan
  • Johannes Poststraat
  • Burggraaf Zwederlaan
  • Gerrit Zaslaan
  • Merodeplantsoen
  • Graaf Jan de Derdestraat
  • Wim Speelmanplein
  • Lichtenbergerstraat
  • Jan Hoenlaan
  • Riek Kuipersstraat
  • Lambertus Hortensiusstraat
  • Roelof de Roverlaan
  • Johan de Ridderlaan
  • Provincialeweg
  • Titus Brandsmastraat
  • Kleverplantsoen
  • Truus Oversteegenstraat
  • Heeswijk
  • Jaagpad
  • Lodewijkstraat
  • Gerrit Jan van der Veenstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,9 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
7,7 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
8,5 km
Dagverblijf
1,0 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
1,2 km
Bekijk woningen in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
6.7
Bewoners geven Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) een ruime voldoende
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)

Praat mee
6.4
L
Gezin · Tussenwoning
29-08-2025
Prima wonen

Het is een leuke gezellige buurt waar je prima kunt wonen. Centrum op loop afstand. Er zijn weinig winkel, het centrum is niet druk bezocht maar prima voor een kleinere stad. Huisvesting is een groot probleem, huizen zijn er amper en als ze er zijn onbetaalbaar. Verder prima wonen. De natuur is redelijk, het stadspark zou wel wat verbetering kunnen gebruiken maar is te doen.

7.0
Marianne
Alleenwonend · Appartement
18-09-2024
Als Amsterdamse te saai hier

Ik ben een stadse meid. Ik ga gelukkig ook weer terug naar Amsterdam. Ik denk als je hier bent opgegroeid dat t leuk is

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
225Eenpersoonshuishoudens
355Huishoudens zonder kinderen
445Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.600 P.J.gemiddeld per inwoner0% boven landelijk gemiddelde
€35.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger4% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Wijk 00

Cijfers van wijk Wijk 00 vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€465.250
gemiddeld▲ 1,7%
€460.000
mediaan▲ 1,1%
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.788
gemiddeld▲ 17,3%
€4.890
mediaan▲ 21,4%

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
40 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
46
verkopen in afgelopen jaar
106 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€259.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)
1.050
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)
2.820
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)

Wat voor woningen staan er in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 65% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (60%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)?

Een koopwoning in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €479.435 (€4.623 per m²).

Hoe is de bevolking van Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) samengesteld?

Buurt Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) telt 2.575 inwoners. Veel gezinnen: 43% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)?

Het woningaanbod in Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) is opvallend zuinig: 50% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.050 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)?

Vanuit Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk) bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 8,5 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen