Vaals
Limburg›Vaals›Vaals

Vaals, Vaals

Wijk in Vaals

8.2
Bewoners geven Vaals een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Vaals heeft 7.440 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 4.543 woningen in VaalsMomenteel staan er 57 te koop en 8 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in VaalsOp basis van geregistreerde woningen

Vaals bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Vaals De wijk heeft een totaal oppervlakte van 259 hectare, waarvan 259 hectare land en 0 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK098101. Het postcodegebied is 6291AA-6291ZB.

Inwoners

Vaals telt 7.440 inwoners. Hiervan is 51,1% man en 48,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (30,1%). De overige leeftijden zijn 28,2% voor '45 tot 65 jaar', 19,6% voor '25 tot 45 jaar', 12,6% voor '15 tot 25 jaar' en 9,6% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 44,3% is ongehuwd, 37,8% is gehuwd, 10,3% is gescheiden en 7,6% is verweduwd. 2.715 inwoners komen uit Nederland, 4.005 komen uit Europa en 725 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 4.340 huishoudens in Vaals. 55,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 26,5% huishoudens zonder kinderen en 17,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Vaals zijn er 5.600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.500, wat €7.700 (18%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.900, wat €6.000 (17%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Vaals zijn middelbaar opgeleid. 37,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 32,6% heeft VMBO of MBO 1 en 29,5% heeft HBO of WO.

Van de 7.440 inwoners heeft ongeveer 53% betaald werk, wat neerkomt op 3.943 mensen. Dit is 19% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Vaals ontvangt 31% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.670 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Vaals zijn er 4.543 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €208.000. Hiervan is ongeveer 92% bewoond en 8% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 61% huurwoningen en 39% koopwoningen. Van de woningen is 38% in particulier bezit, 30% in handen van woningcorporaties, 31% van overige verhuurders en 2% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Vaals zijn 1950-1970 (22%) en 1970-1980 (19%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Vaals. De nieuwste aangeboden woning is Jos Francotteweg 6 door Laan20 Makelaars op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Vaals.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Vaals. De meest recentelijke woning is Kolmondstraat 3D aangeboden door www.thuisinlimburg.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Vaals.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Vaals.

Energie

In Vaals zijn er 2.572 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (28%), A (24%) en B (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Vaals 2.150 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 16% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 930 m³ per jaar 16% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,9 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
14,9 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
15,3 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
0,9 km
Middelbare school
11,5 km
Bekijk woningen in Vaals

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Vaals

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.2
Bewoners geven Vaals een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Vaals

Praat mee
10
Fabrice
Gezin · Vrijstaand huis
Vaals
29-07-2025
Speciaal

Nooit problemen gehad

6.3
Rademakers
Gezin · Tussenwoning
Vaals
09-06-2024
Een fijne buitenwijk van Vaals maar niet de beste

De straat "Heuvel" in Vaals is een bijzondere en charmante locatie die de karakteristieke sfeer van deze Zuid-Limburgse gemeente perfect weet te vangen. Als je door deze straat wandelt, word je meteen getroffen door het schilderachtige beeld dat ze biedt, met oude huizen die een nostalgische uitstraling hebben en de unieke, glooiende topografie die haar naam eer aandoet. Heuvel is bekend om zijn historische panden en authentieke Limburgse architectuur. De woningen langs deze straat zijn vaak versierd met mooie gevels en goed onderhouden tuinen, wat bijdraagt aan een gevoel van rust en landelijke charme. Dit maakt Heuvel een populaire plek voor zowel inwoners als bezoekers die op zoek zijn naar een vleugje geschiedenis en traditie. Een van de opvallende aspecten van Heuvel is het rustige en vredige karakter. Ondanks dat het centraal gelegen is in Vaals, biedt de straat een oase van rust, ver weg van de drukte van de grote steden. Dit maakt het een ideale plek voor een ontspannen wandeling, waarbij je kunt genieten van het uitzicht op het omliggende heuvellandschap dat zo typerend is voor deze regio. Verder draagt de nabijheid van diverse voorzieningen, zoals winkels, cafés en culturele bezienswaardigheden, bij aan de aantrekkelijkheid van de straat. Heuvel ligt op korte afstand van het drielandenpunt, een toeristische trekpleister waar Nederland, België en Duitsland samenkomen. Deze geografische ligging geeft een extra dimensie aan het wonen of verblijven in deze straat. Al met al biedt Heuvel in Vaals een unieke combinatie van historische charme, natuurlijke schoonheid en praktische voordelen. Het is een straat die je uitnodigt om te verkennen en te genieten van alles wat het te bieden heeft. Of je nu een inwoner bent die de rustige ambiance waardeert, of een toerist die de authentieke sfeer van Vaals wil ervaren, Heuvel zal je zeker niet teleurstellen.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
2.425Eenpersoonshuishoudens
1.150Huishoudens zonder kinderen
765Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.900 P.J.gemiddeld per inwoner17% onder landelijk gemiddelde
€34.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger18% onder landelijk gemiddelde
86%van de werkenden is in loondienst
14%van de werkenden is zelfstandig
53%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Vaals
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Vaals

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€451.154
gemiddeld▲ 21,9%
€367.500
mediaan▲ 5,3%
16 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.323
gemiddeld▲ 11,5%
€3.093
mediaan▲ 5,3%
-28% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
78 dagen ▲ 5,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
240
verkopen in afgelopen jaar
149 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-28%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
33 dagen ▲ 186,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
27
verhuringen in afgelopen jaar
72 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-58%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Vaals
930
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Vaals
2.150
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Vaals

Welk type woningen overheerst in Vaals?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 63% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (57%).

Hoe duur zijn huizen in Vaals?

Een koopwoning in Vaals werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €379.303 (€2.804 per m²). Daarmee ligt het 28% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 22%.

Wat is de huurprijs in Vaals?

Een huurwoning in Vaals kostte gemiddeld €910 per maand (€15 per m²). Dat is 58% onder het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Vaals?

Wijk Vaals telt 7.440 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (30%). Opvallend: 56% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Vaals?

Vanuit Vaals bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 15,3 km, een basisschool op 0,9 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Vaals?

Op dit moment vind je in Vaals 57 koopwoningen en 8 huurwoningen. Een koopwoning staat hier gemiddeld 78 dagen te koop — relatief lang voor de huidige markt.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen