Valeriusbuurt-West
Noord-HollandAmsterdamWillemsparkValeriusbuurt-West

Valeriusbuurt-West, Amsterdam

Buurt in Amsterdam

Valeriusbuurt-West heeft 2.610 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.265 woningen in Valeriusbuurt-WestMomenteel staan er 35 te koop en 6 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Valeriusbuurt-WestOp basis van geregistreerde woningen

Valeriusbuurt-West bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam, in de wijk Willemspark De buurt heeft een totaal oppervlakte van 14 hectare, waarvan 14 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU0363KC03. Het postcodegebied is 1075BG-1075XA.

Inwoners

Valeriusbuurt-West telt 2.610 inwoners. Hiervan is 48,1% man en 51,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (33,0%). De overige leeftijden zijn 24,9% voor '45 tot 65 jaar', 17,4% voor '0 tot 15 jaar', 14,8% voor '65 jaar of ouder' en 9,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 60,5% is ongehuwd, 31,6% is gehuwd, 6,1% is gescheiden en 1,7% is verweduwd. 1.260 inwoners komen uit Nederland, 620 komen uit Europa en 725 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.275 huishoudens in Valeriusbuurt-West. 42,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,1% huishoudens zonder kinderen en 30,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Valeriusbuurt-West zijn er 2.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €87.400, wat €50.000 (134%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €67.300, wat €36.500 (119%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Valeriusbuurt-West zijn hoogopgeleid. 67,5% heeft HBO of WO, 21,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 11,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.610 inwoners heeft ongeveer 66% betaald werk, wat neerkomt op 1.723 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (73%), terwijl 27% als zelfstandige actief is. In Valeriusbuurt-West ontvangt 16% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 340 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Valeriusbuurt-West zijn er 1.265 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €1.016.000. Hiervan is ongeveer 92% bewoond en 8% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 55% huurwoningen en 45% koopwoningen. Van de woningen is 45% in particulier bezit, 17% in handen van woningcorporaties en 38% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Valeriusbuurt-West zijn 1900-1925 (96%) en 1925-1950 (2%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Valeriusbuurt-West. De nieuwste aangeboden woning is Koninginneweg 191-2 door Signature Listing | Baerz & Co op Funda. Afgelopen jaar zijn er 31 woningen verkocht in Valeriusbuurt-West. Een woning werd gemiddeld in 29 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Valeriusbuurt-West was afgelopen jaar €1.227.290. Dit is 21% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €1.016.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €7.867.

Huurwoningen

Er zijn 12 woningen te huur in Valeriusbuurt-West. De meest recentelijke woning is Hendrik Jacobszstraat 3H aangeboden door www.vva.amsterdam. Het afgelopen jaar zijn er 91 woningen verhuurd in Valeriusbuurt-West. Een aanbod werd gemiddeld in 20 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Valeriusbuurt-West was afgelopen jaar €4.368 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €45 per maand.

Energie

In Valeriusbuurt-West zijn er 1.307 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (49%), D (14%) en C (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Valeriusbuurt-West 2.570 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 3% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.160 m³ per jaar 18% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Straatnamen

  • Koninginneweg
  • Valeriusterras
  • Okeghemstraat
  • Cornelis Krusemanstraat
  • Valeriusplein
  • Lomanstraat
  • Valeriusstraat
  • Des Présstraat
  • Amstelveenseweg
  • Hendrik Jacobszstraat
  • Pieter Lastmankade
  • Jan van Goyenkade

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
2,4 km
Supermarkt
0,2 km
Treinstation
2,1 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
0,4 km
Bekijk woningen in Valeriusbuurt-West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Valeriusbuurt-West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Valeriusbuurt-West heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
540Eenpersoonshuishoudens
345Huishoudens zonder kinderen
390Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€67.300 P.J.gemiddeld per inwoner119% boven landelijk gemiddelde
€87.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger134% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Valeriusbuurt-West
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Valeriusbuurt-West in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Valeriusbuurt-West

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€1.646.261
gemiddeld▼ 17,7%
€1.175.000
mediaan▼ 41,3%
23 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€13.235
gemiddeld▼ 21,9%
€14.502
mediaan▼ 14,4%
+154% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€4.386
gemiddeld▲ 4,1%
€4.950
mediaan▲ 32,0%
11 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€50,2
gemiddeld▲ 17,6%
€61,1
mediaan▲ 37,9%
+101% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q4 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
25 dagen ▼ 33,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
43
verkopen in afgelopen jaar
102 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+154%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
21 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
66
verhuringen in afgelopen jaar
105 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+101%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Valeriusbuurt-West
1.160
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Valeriusbuurt-West
2.570
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Valeriusbuurt-West

Hoe ziet de woningvoorraad in Valeriusbuurt-West eruit?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 100% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (98%).

Wat kost een koopwoning in Valeriusbuurt-West?

Een koopwoning in Valeriusbuurt-West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €1.318.698 (€12.418 per m²). Daarmee ligt het 154% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de gemiddelde huur in Valeriusbuurt-West?

Een huurwoning in Valeriusbuurt-West kostte gemiddeld €4.231 per maand (€41 per m²). Dat is 101% boven het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Valeriusbuurt-West?

Buurt Valeriusbuurt-West telt 2.610 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (33%).

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Valeriusbuurt-West?

Het woningaanbod in Valeriusbuurt-West is opvallend zuinig: 63% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.160 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Valeriusbuurt-West?

Vanuit Valeriusbuurt-West bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,2 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 2,1 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Valeriusbuurt-West?

Op dit moment vind je in Valeriusbuurt-West 35 koopwoningen en 6 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk