Verspreide huizen Oostelbeers
Noord-Brabant›Oirschot›Oostelbeers›Verspreide huizen Oostelbeers

Verspreide huizen Oostelbeers, Oirschot – “Veilig, maar niet ve...”

Buurt in Oirschot

7.9
Bewoners geven Verspreide huizen Oostelbeers een goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Verspreide huizen Oostelbeers heeft 670 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 240 woningen in Verspreide huizen OostelbeersMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Verspreide huizen OostelbeersOp basis van geregistreerde woningen

Verspreide huizen Oostelbeers bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Oirschot, in de wijk Oostelbeers De buurt heeft een totaal oppervlakte van 2.206 hectare, waarvan 2.189 hectare land en 17 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU08230309. Het postcodegebied is 5091BD-5091TC.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als goed met een score van 7.9. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Veilig, maar niet veel te doen'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Verspreide huizen Oostelbeers telt 670 inwoners. Hiervan is 52,2% man en 47,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,4%). De overige leeftijden zijn 21,6% voor '25 tot 45 jaar', 20,1% voor '65 jaar of ouder', 18,7% voor '0 tot 15 jaar' en 10,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 47,0% is ongehuwd, 46,3% is gehuwd, 3,7% is gescheiden en 3,0% is verweduwd. 630 inwoners komen uit Nederland, 20 komen uit Europa en 20 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 245 huishoudens in Verspreide huizen Oostelbeers. 18,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,7% huishoudens zonder kinderen en 44,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Verspreide huizen Oostelbeers zijn er 500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €45.600, wat €3.400 (8%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €36.600, wat €1.700 (5%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Verspreide huizen Oostelbeers zijn middelbaar opgeleid. 48,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 28,0% heeft HBO of WO en 24,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 670 inwoners heeft ongeveer 84% betaald werk, wat neerkomt op 563 mensen. Dit is 12% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (63%), terwijl 37% als zelfstandige actief is. In Verspreide huizen Oostelbeers ontvangt 18% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 110 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Verspreide huizen Oostelbeers zijn er 240 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €633.000. Hiervan is ongeveer 92% bewoond en 8% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 13% huurwoningen en 87% koopwoningen. Van de woningen is 87% in particulier bezit en 13% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Verspreide huizen Oostelbeers zijn 1950-1970 (27%) en 1925-1950 (16%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Verspreide huizen Oostelbeers. De nieuwste aangeboden woning is Rozemarijn 50 door Lelieveld Makelaardij Oirschot op Funda. Afgelopen jaar zijn er 6 woningen verkocht in Verspreide huizen Oostelbeers. Een woning werd gemiddeld in 176 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Verspreide huizen Oostelbeers was afgelopen jaar €792.467. Dit is 25% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €633.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.923.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Verspreide huizen Oostelbeers. De meest recentelijke woning is Dr. J. v.d. Mortellaan 3 aangeboden door Klement Rentmeesters. Het afgelopen jaar zijn er 5 woningen verhuurd in Verspreide huizen Oostelbeers. Een aanbod werd gemiddeld in 28 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Verspreide huizen Oostelbeers.

Energie

In Verspreide huizen Oostelbeers zijn er 95 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (24%), B (16%) en C (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Verspreide huizen Oostelbeers 4.250 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 67% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.240 m³ per jaar 55% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Berkdijk
  • Schuttersweg
  • Baesterdijk
  • Oirschotsedijk
  • Andreasstraat
  • Vijfsprong
  • Doctor Jan van de Mortellaan
  • Jonkheer de la Courtweg
  • Dennendijk
  • Neereindseweg
  • Fransebaan
  • Rotten
  • Steenfortseweg
  • Arnoldlaan
  • Beerseweg
  • Bervennen
  • Kanaaldijk Zuid
  • Hillestraat
  • Langereijt
  • Kattenbergseweg
  • Marjolein
  • Onderhoudspad
  • Hoogeindseweg
  • De Maneschijn
  • Straatsche Heide
  • Sint Martensbergweg
  • Heikant
  • De Hanenberg
  • Achterste Heistraat
  • Sparrendijk
  • Nieuwe Erven
  • Burgemeester Jan Smulderslaan
  • Groenewoudsedijk
  • Watermolenweg
  • Esperenweg
  • Driehoek
  • Groenewoud
  • Rozemarijn
  • Kanaaldijk-Noord
  • Broekdijk
  • Voorste Heistraat
  • Steenovenweg

Voorzieningen

Huisarts
2,7 km
Apotheek
2,8 km
Ziekenhuis
14,7 km
Supermarkt
2,6 km
Treinstation
10,9 km
Dagverblijf
2,1 km
Basisschool
1,6 km
Middelbare school
4,9 km
Bekijk woningen in Verspreide huizen Oostelbeers

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Verspreide huizen Oostelbeers

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.9
Bewoners geven Verspreide huizen Oostelbeers een goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Verspreide huizen Oostelbeers

Praat mee
7.9
B.R.M.
Gezin · Vrijstaand huis
02-05-2025
Veilig, maar niet veel te doen

De huizen zijn gewoon goede, movie huizen. Het dorp zelf light een beetje afgelegen en de bus komt in het weekend niet. Ook is er niet veel te doen. Er is bijvoorbeeld maar een bar. Veiligheid is top. Voor zover ik weet word er nauwelijks ingebroken en is er in bijna elke straat of wijk een app groep. Het is mooi schoon ook.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
45Eenpersoonshuishoudens
90Huishoudens zonder kinderen
110Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€36.600 P.J.gemiddeld per inwoner5% boven landelijk gemiddelde
€45.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger8% boven landelijk gemiddelde
63%van de werkenden is in loondienst
37%van de werkenden is zelfstandig
84%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Verspreide huizen Oostelbeers
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Oostelbeers

Cijfers van wijk Oostelbeers vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
68 dagen ▲ 81,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
38
verkopen in afgelopen jaar
164 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+19%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
40 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
6
verhuringen in afgelopen jaar
173 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-13%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Verspreide huizen Oostelbeers
1.240
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Verspreide huizen Oostelbeers
4.250
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Verspreide huizen Oostelbeers

Wat voor woningen staan er in Verspreide huizen Oostelbeers?

Het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (83%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Verspreide huizen Oostelbeers?

Een koopwoning in Verspreide huizen Oostelbeers werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €630.855 (€4.017 per m²). Daarmee ligt het 19% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Verspreide huizen Oostelbeers?

Buurt Verspreide huizen Oostelbeers telt 670 inwoners. Veel gezinnen: 45% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Verspreide huizen Oostelbeers?

Het woningaanbod in Verspreide huizen Oostelbeers is opvallend zuinig: 63% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.240 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Verspreide huizen Oostelbeers?

Vanuit Verspreide huizen Oostelbeers bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,6 km, een huisarts op 2,7 km, een treinstation op 10,9 km, een basisschool op 1,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen