Vossenbelt-Zuid
Overijssel›Hengelo›Slangenbeek›Vossenbelt-Zuid

Vossenbelt-Zuid, Hengelo

Buurt in Hengelo

Vossenbelt-Zuid heeft 2.295 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 938 woningen in Vossenbelt-ZuidMomenteel staan er 1 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Vossenbelt-ZuidOp basis van geregistreerde woningen

Vossenbelt-Zuid bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Hengelo, in de wijk Slangenbeek De buurt heeft een totaal oppervlakte van 34 hectare, waarvan 34 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01640801. Het postcodegebied is 7559JA-7559WS.

Inwoners

Vossenbelt-Zuid telt 2.295 inwoners. Hiervan is 50,8% man en 49,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,4%). De overige leeftijden zijn 24,4% voor '25 tot 45 jaar', 16,8% voor '0 tot 15 jaar', 15,0% voor '65 jaar of ouder' en 12,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,2% is ongehuwd, 44,7% is gehuwd, 6,8% is gescheiden en 2,4% is verweduwd. 1.765 inwoners komen uit Nederland, 115 komen uit Europa en 415 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 950 huishoudens in Vossenbelt-Zuid. 26,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,5% huishoudens zonder kinderen en 42,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Vossenbelt-Zuid zijn er 1.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.800, wat €400 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.000, wat €900 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Vossenbelt-Zuid zijn middelbaar opgeleid. 47,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 36,1% heeft HBO of WO en 16,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.295 inwoners heeft ongeveer 78% betaald werk, wat neerkomt op 1.790 mensen. Dit is 6% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Vossenbelt-Zuid ontvangt 19% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 290 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Vossenbelt-Zuid zijn er 938 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €369.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 20% huurwoningen en 80% koopwoningen. Van de woningen is 79% in particulier bezit, 17% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Vossenbelt-Zuid zijn 1990-2000 (86%) en 2000-2010 (13%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Vossenbelt-Zuid. De nieuwste aangeboden woning is Stockholmstraat 25 door iQ Makelaars Eindhoven. Afgelopen jaar zijn er 78 woningen verkocht in Vossenbelt-Zuid. Een woning werd gemiddeld in 36 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Vossenbelt-Zuid was afgelopen jaar €463.359. Dit is 26% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €369.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €1.524.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Vossenbelt-Zuid. De meest recentelijke woning is Arhusstraat 26 aangeboden door www.woninghuren.nl. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in Vossenbelt-Zuid. Een aanbod werd gemiddeld in 4 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Vossenbelt-Zuid.

Energie

In Vossenbelt-Zuid zijn er 547 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (49%), B (40%) en A+ (6%). Gemiddeld verbruikt een adres in Vossenbelt-Zuid 2.770 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 9% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 840 m³ per jaar 5% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Osnabruckstraat
  • Brusselstraat
  • Emsdettenplein
  • Oslostraat
  • Kirunastraat
  • Nordhornstraat
  • Arhusstraat
  • Stavangerstraat
  • Binnenveldweg
  • Antwerpenstraat
  • Topweg
  • Stockholmstraat
  • Hammerfeststraat
  • Gronaustraat
  • Namenstraat
  • Kalmarstraat
  • Larvikstraat
  • Mechelenstraat
  • Kortrijkstraat
  • Oostendestraat
  • Luxemburgstraat
  • Helsinkistraat
  • Wevelgemstraat
  • Waregemstraat
  • Aalststraat
  • Trondheimstraat
  • Turnhoutstraat
  • Knokkestraat
  • Esbjergstraat
  • Münsterstraat
  • Berlijnstraat
  • Gotenburgstraat
  • Gentplein
  • Odensestraat

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
5,4 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
4,6 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
3,6 km
Bekijk woningen in Vossenbelt-Zuid

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Vossenbelt-Zuid

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Vossenbelt-Zuid heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
255Eenpersoonshuishoudens
290Huishoudens zonder kinderen
405Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.000 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€41.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% onder landelijk gemiddelde
89%van de werkenden is in loondienst
11%van de werkenden is zelfstandig
78%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Vossenbelt-Zuid
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Vossenbelt-Zuid

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€441.417
gemiddeld▼ 1,7%
€469.750
mediaan▲ 21,2%
6 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.523
gemiddeld▲ 4,6%
€3.079
mediaan▼ 12,3%
-12% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
36 dagen ▲ 27,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
77
verkopen in afgelopen jaar
142 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-12%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Vossenbelt-Zuid
840
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Vossenbelt-Zuid
2.770
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Vossenbelt-Zuid

Welk type woningen overheerst in Vossenbelt-Zuid?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (57%).

Hoe duur zijn huizen in Vossenbelt-Zuid?

Een koopwoning in Vossenbelt-Zuid werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €464.506 (€3.309 per m²). Daarmee ligt het 12% onder het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Vossenbelt-Zuid?

Buurt Vossenbelt-Zuid telt 2.295 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (31%). Veel gezinnen: 43% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Vossenbelt-Zuid?

Het woningaanbod in Vossenbelt-Zuid is opvallend zuinig: 94% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 840 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Vossenbelt-Zuid?

Vanuit Vossenbelt-Zuid bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 4,6 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen