Vriezenveen-Centrum
Overijssel›Twenterand›Vriezenveen (kern)›Vriezenveen-Centrum

Vriezenveen-Centrum, Twenterand

Buurt in Twenterand

Vriezenveen-Centrum heeft 2.780 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 1.396 woningen in Vriezenveen-CentrumMomenteel staan er 3 te koop en 2 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Vriezenveen-CentrumOp basis van geregistreerde woningen

Vriezenveen-Centrum bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Twenterand, in de wijk Vriezenveen (kern) De buurt heeft een totaal oppervlakte van 158 hectare, waarvan 153 hectare land en 5 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17000107. Het postcodegebied is 7671AA-7671ZP.

Inwoners

Vriezenveen-Centrum telt 2.780 inwoners. Hiervan is 48,0% man en 51,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (32,6%). De overige leeftijden zijn 22,5% voor '45 tot 65 jaar', 19,6% voor '25 tot 45 jaar', 14,2% voor '0 tot 15 jaar' en 11,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 38,8% is ongehuwd, 42,3% is gehuwd, 7,4% is gescheiden en 11,5% is verweduwd. 2.465 inwoners komen uit Nederland, 105 komen uit Europa en 205 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.260 huishoudens in Vriezenveen-Centrum. 37,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 31,7% huishoudens zonder kinderen en 30,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Vriezenveen-Centrum zijn er 2.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €30.400, wat €11.800 (28%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €27.100, wat €7.800 (22%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Vriezenveen-Centrum zijn middelbaar opgeleid. 48,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,7% heeft VMBO of MBO 1 en 17,7% heeft HBO of WO.

Van de 2.780 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 1.863 mensen. Dit is 5% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Vriezenveen-Centrum ontvangt 40% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 830 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Vriezenveen-Centrum zijn er 1.396 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €314.000. Hiervan is ongeveer 94% bewoond en 6% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 58% huurwoningen en 42% koopwoningen. Van de woningen is 42% in particulier bezit, 49% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Vriezenveen-Centrum zijn 1950-1970 (39%) en 1970-1980 (14%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Vriezenveen-Centrum. De nieuwste aangeboden woning is Jonkershof 18 door eXp Nederland. Afgelopen jaar zijn er 34 woningen verkocht in Vriezenveen-Centrum. Een woning werd gemiddeld in 39 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Vriezenveen-Centrum was afgelopen jaar €474.324. Dit is 51% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €314.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.001.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Vriezenveen-Centrum. De meest recentelijke woning is Willem Alexanderlaan 1 aangeboden door www.woninghuren.nl. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in Vriezenveen-Centrum. Een aanbod werd gemiddeld in 8 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Vriezenveen-Centrum was afgelopen jaar €1.350 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €15 per maand.

Energie

In Vriezenveen-Centrum zijn er 1.141 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (29%), C (21%) en B (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Vriezenveen-Centrum 2.460 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 4% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 870 m³ per jaar 9% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Platanenplein
  • Kerkplein
  • Barend Lemansstraat
  • Verzetstraat
  • Het Bassin
  • Joh van Oldenbarneveldtstraat
  • Kerkstraat
  • Dunantstraat
  • Willem Alexanderlaan
  • Vondelstraat
  • Jan de Wittstraat
  • Schout Doddestraat
  • Herman Jansenpark
  • Jonkershof
  • De Watergang
  • Pastorielaan
  • Manitobaplein
  • Begherstraat
  • Wethouder Potstraat
  • Petersburgstraat
  • Thorbeckestraat
  • Zuivelstraat
  • Derk Smoesstraat
  • Almeloseweg
  • Bevrijdingslaan
  • Linthorstlaan
  • Oosteinde
  • Beukenhof
  • Grensweg
  • Krijgerstraat
  • Engelsstraat
  • De Patrijs
  • De Zuivering
  • Kerkpad
  • Jonkerlaan
  • De Ruyterstraat
  • Buitenhof
  • Kruijsstraat
  • Grevinckhoffstraat
  • Rembrandtstraat
  • Hugo de Grootstraat
  • Westeinde
  • Boerhaavelaan

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
1,3 km
Ziekenhuis
5,6 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
2,4 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
0,5 km
Bekijk woningen in Vriezenveen-Centrum

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Vriezenveen-Centrum

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Vriezenveen-Centrum heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
475Eenpersoonshuishoudens
400Huishoudens zonder kinderen
385Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€27.100 P.J.gemiddeld per inwoner22% onder landelijk gemiddelde
€30.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger28% onder landelijk gemiddelde
86%van de werkenden is in loondienst
14%van de werkenden is zelfstandig
67%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Vriezenveen-Centrum
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Vriezenveen-Centrum

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
39 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
34
verkopen in afgelopen jaar
170 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-10%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Vriezenveen-Centrum
870
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Vriezenveen-Centrum
2.460
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Vriezenveen-Centrum

Uit wat voor huizen bestaat Vriezenveen-Centrum?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 62% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Vriezenveen-Centrum?

Een koopwoning in Vriezenveen-Centrum werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €474.324 (€3.003 per m²). Daarmee ligt het 10% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Vriezenveen-Centrum?

Buurt Vriezenveen-Centrum telt 2.780 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (33%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Vriezenveen-Centrum?

Het woningaanbod in Vriezenveen-Centrum is opvallend zuinig: 54% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 870 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Vriezenveen-Centrum?

Vanuit Vriezenveen-Centrum bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 2,4 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen