Warmenhuizen-Centrum
Noord-Holland›Schagen›Warmenhuizen›Warmenhuizen-Centrum

Warmenhuizen-Centrum, Schagen

Buurt in Schagen

Warmenhuizen-Centrum heeft 1.165 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 530 woningen in Warmenhuizen-CentrumMomenteel staan er 9 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Warmenhuizen-CentrumOp basis van geregistreerde woningen

Warmenhuizen-Centrum bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Schagen, in de wijk Warmenhuizen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 43 hectare, waarvan 43 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU04410501. Het postcodegebied is 1749AC-1749XZ.

Inwoners

Warmenhuizen-Centrum telt 1.165 inwoners. Hiervan is 48,9% man en 51,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (30,0%). De overige leeftijden zijn 24,9% voor '65 jaar of ouder', 19,7% voor '25 tot 45 jaar', 14,2% voor '15 tot 25 jaar' en 11,2% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 45,9% is ongehuwd, 42,5% is gehuwd, 6,4% is gescheiden en 5,2% is verweduwd. 1.075 inwoners komen uit Nederland, 50 komen uit Europa en 45 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 525 huishoudens in Warmenhuizen-Centrum. 34,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,3% huishoudens zonder kinderen en 31,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Warmenhuizen-Centrum zijn er 1.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.700, wat €4.500 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.200, wat €1.700 (5%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Warmenhuizen-Centrum zijn middelbaar opgeleid. 46,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,0% heeft HBO of WO en 23,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.165 inwoners heeft ongeveer 77% betaald werk, wat neerkomt op 897 mensen. Dit is 5% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (77%), terwijl 23% als zelfstandige actief is. In Warmenhuizen-Centrum ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 250 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Warmenhuizen-Centrum zijn er 530 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €423.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 21% huurwoningen en 79% koopwoningen. Van de woningen is 79% in particulier bezit, 12% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Warmenhuizen-Centrum zijn 1950-1970 (38%) en 1900-1925 (17%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 9 woningen te koop in Warmenhuizen-Centrum. De nieuwste aangeboden woning is Dorpsstraat 199 door Van de Giesen Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 29 woningen verkocht in Warmenhuizen-Centrum. Een woning werd gemiddeld in 45 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Warmenhuizen-Centrum was afgelopen jaar €520.155. Dit is 23% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €423.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.489.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Warmenhuizen-Centrum. Het afgelopen jaar zijn er 3 woningen verhuurd in Warmenhuizen-Centrum. Een aanbod werd gemiddeld in 60 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Warmenhuizen-Centrum.

Energie

In Warmenhuizen-Centrum zijn er 237 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (31%), C (22%) en D (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Warmenhuizen-Centrum 2.960 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 16% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.080 m³ per jaar 35% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Hartendorp
  • Dorpsstraat
  • Kerkhoflaantje
  • Alingterp
  • Stationsstraat
  • Burg. Burgerstraat
  • De Helling
  • De Waelke
  • Torenvenplein
  • Burgemeester Noletstraat
  • De Huisweid
  • Oud Wulpendorp
  • Ontsluitingsweg
  • Zwartepad
  • De Fuik
  • Veilingweg
  • Posthoorn
  • Burgemeester. Burgerstraat
  • Oostwal
  • Fatimahof
  • De Loortjen
  • Vierhuizen

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
10,5 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
10,4 km
Dagverblijf
1,0 km
Basisschool
1,0 km
Middelbare school
8,1 km
Bekijk woningen in Warmenhuizen-Centrum

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Warmenhuizen-Centrum

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Warmenhuizen-Centrum heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
180Eenpersoonshuishoudens
180Huishoudens zonder kinderen
165Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.200 P.J.gemiddeld per inwoner5% onder landelijk gemiddelde
€37.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger11% onder landelijk gemiddelde
77%van de werkenden is in loondienst
23%van de werkenden is zelfstandig
77%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Warmenhuizen-Centrum
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Warmenhuizen-Centrum

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
45 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
29
verkopen in afgelopen jaar
147 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-2%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Warmenhuizen-Centrum
1.080
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Warmenhuizen-Centrum
2.960
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Warmenhuizen-Centrum

Uit wat voor huizen bestaat Warmenhuizen-Centrum?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 56% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (47%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Warmenhuizen-Centrum?

Een koopwoning in Warmenhuizen-Centrum werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €520.155 (€3.844 per m²).

Wie wonen er in Warmenhuizen-Centrum?

Buurt Warmenhuizen-Centrum telt 1.165 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (30%).

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Warmenhuizen-Centrum?

Vanuit Warmenhuizen-Centrum bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 10,4 km, een basisschool op 1,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen