Welgelegen Den Hommel
UtrechtUtrechtWestWelgelegen Den Hommel

Welgelegen Den Hommel, Utrecht

Buurt in Utrecht

Welgelegen Den Hommel heeft 1.800 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 910 woningen in Welgelegen Den HommelMomenteel staan er 10 te koop en 4 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Welgelegen Den HommelOp basis van geregistreerde woningen

Welgelegen Den Hommel bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Utrecht, in de wijk West De buurt heeft een totaal oppervlakte van 39 hectare, waarvan 36 hectare land en 3 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03440111. Het postcodegebied is 3527KT-3533KN.

Inwoners

Welgelegen Den Hommel telt 1.800 inwoners. Hiervan is 46,7% man en 53,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (43,1%). De overige leeftijden zijn 18,9% voor '65 jaar of ouder', 13,9% voor '45 tot 65 jaar', 13,3% voor '15 tot 25 jaar' en 10,8% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 68,3% is ongehuwd, 18,9% is gehuwd, 6,4% is gescheiden en 6,4% is verweduwd. 1.330 inwoners komen uit Nederland, 215 komen uit Europa en 250 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.095 huishoudens in Welgelegen Den Hommel. 62,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 24,7% huishoudens zonder kinderen en 12,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Welgelegen Den Hommel zijn er 1.600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €45.400, wat €8.000 (21%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €39.100, wat €8.300 (27%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Welgelegen Den Hommel zijn hoogopgeleid. 70,4% heeft HBO of WO, 23,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 6,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.800 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 1.332 mensen. Dit is 9% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Welgelegen Den Hommel ontvangt 20% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 320 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Welgelegen Den Hommel zijn er 910 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €430.000. Hiervan is ongeveer 92% bewoond en 8% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 56% huurwoningen en 44% koopwoningen. Van de woningen is 44% in particulier bezit en 56% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Welgelegen Den Hommel zijn 1950-1970 (55%) en 2010-2020 (21%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 10 woningen te koop in Welgelegen Den Hommel. De nieuwste aangeboden woning is Bartóklaan 20 door Grift en Gracht Makelaars & Taxateurs. Afgelopen jaar zijn er 13 woningen verkocht in Welgelegen Den Hommel. Een woning werd gemiddeld in 22 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Welgelegen Den Hommel was afgelopen jaar €371.000. Dit is 14% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €430.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.264.

Huurwoningen

Er zijn 3 woningen te huur in Welgelegen Den Hommel. De meest recentelijke woning is Rachmaninoffplantsoen 102 aangeboden door ikwilhuren.nl. Het afgelopen jaar zijn er 92 woningen verhuurd in Welgelegen Den Hommel. Een aanbod werd gemiddeld in 36 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Welgelegen Den Hommel was afgelopen jaar €899 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €15 per maand.

Energie

In Welgelegen Den Hommel zijn er 947 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (44%), C (17%) en E (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Welgelegen Den Hommel 2.050 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 22% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 300 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 69% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

• Peter Schathof
  • 24 Oktoberplein

Huisarts
0,8 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
4,5 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
2,7 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
1,1 km
Bekijk woningen in Welgelegen Den Hommel

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Welgelegen Den Hommel

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Welgelegen Den Hommel heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
685Eenpersoonshuishoudens
270Huishoudens zonder kinderen
140Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€39.100 P.J.gemiddeld per inwoner27% boven landelijk gemiddelde
€45.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger22% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Welgelegen Den Hommel in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Welgelegen Den Hommel

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€373.778
gemiddeld▼ 5,4%
€335.000
mediaan▼ 15,2%
9 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.459
gemiddeld▲ 36,8%
€4.938
mediaan▲ 23,7%
-29% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
21 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
15
verkopen in afgelopen jaar
76 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-29%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
50 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
56
verhuringen in afgelopen jaar
71 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-36%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Welgelegen Den Hommel
300
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Welgelegen Den Hommel
2.050
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Welgelegen Den Hommel

Welk type woningen overheerst in Welgelegen Den Hommel?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 73% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (82%).

Hoe duur zijn huizen in Welgelegen Den Hommel?

Een koopwoning in Welgelegen Den Hommel werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €366.533 (€5.161 per m²). Daarmee ligt het 29% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat is de huurprijs in Welgelegen Den Hommel?

Een huurwoning in Welgelegen Den Hommel kostte gemiddeld €1.340 per maand (€19 per m²). Dat is 36% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Welgelegen Den Hommel samengesteld?

Buurt Welgelegen Den Hommel telt 1.800 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (43%). Opvallend: 63% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Wat zijn de energielabels in Welgelegen Den Hommel?

Het woningaanbod in Welgelegen Den Hommel is opvallend zuinig: 78% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 300 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Welgelegen Den Hommel?

Vanuit Welgelegen Den Hommel bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,9 km, een huisarts op 0,8 km, een treinstation op 2,7 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Welgelegen Den Hommel?

Op dit moment vind je in Welgelegen Den Hommel 10 koopwoningen en 4 huurwoningen. De markt is hier snel: een koopwoning staat gemiddeld maar 20 dagen te koop.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk