Zoetevaart
ZeelandHulstHulstZoetevaart

Zoetevaart, Hulst

Buurt in Hulst

Zoetevaart heeft 1.370 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 656 woningen in ZoetevaartMomenteel staan er 30 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ZoetevaartOp basis van geregistreerde woningen

Zoetevaart bevindt zich in de provincie Zeeland, in de gemeente Hulst, in de wijk Hulst De buurt heeft een totaal oppervlakte van 44 hectare, waarvan 44 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU06770108. Het postcodegebied is 4561DT-4561VZ.

Inwoners

Zoetevaart telt 1.370 inwoners. Hiervan is 48,2% man en 52,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (29,2%). De overige leeftijden zijn 29,2% voor '65 jaar of ouder', 21,2% voor '25 tot 45 jaar', 13,1% voor '0 tot 15 jaar' en 7,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 39,1% is ongehuwd, 45,3% is gehuwd, 9,1% is gescheiden en 7,3% is verweduwd. 960 inwoners komen uit Nederland, 345 komen uit Europa en 70 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 625 huishoudens in Zoetevaart. 31,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 39,2% huishoudens zonder kinderen en 29,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zoetevaart zijn er 1.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.900, wat €2.500 (7%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.600, wat €1.200 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Zoetevaart zijn middelbaar opgeleid. 71,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 16,0% heeft HBO of WO en 13,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.370 inwoners heeft ongeveer 63% betaald werk, wat neerkomt op 863 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (90%), terwijl 10% als zelfstandige actief is. In Zoetevaart ontvangt 33% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 350 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zoetevaart zijn er 656 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €291.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 27% huurwoningen en 73% koopwoningen. Van de woningen is 73% in particulier bezit, 23% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zoetevaart zijn 1980-1990 (29%) en 1990-2000 (27%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Zoetevaart. De nieuwste aangeboden woning is Zoetevaart Bouwnummer 5 door witteboussenvastgoed.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Zoetevaart.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Zoetevaart. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Zoetevaart.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Zoetevaart.

Energie

In Zoetevaart zijn er 672 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (38%), B (26%) en C (21%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zoetevaart 2.370 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 10% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 930 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 5% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
2,1 km
Apotheek
0,5 km
Ziekenhuis
2,2 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
47,4 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
1,2 km
Middelbare school
1,9 km
Bekijk woningen in Zoetevaart

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zoetevaart

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Zoetevaart heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
195Eenpersoonshuishoudens
245Huishoudens zonder kinderen
185Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.600 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€34.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger6% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Zoetevaart in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Zoetevaart

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€367.767
gemiddeld▼ 1,1%
€359.000
mediaan▼ 9,1%
9 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.945
gemiddeld▲ 4,3%
€2.895
mediaan▼ 2,1%
-28% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
59 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verkopen in afgelopen jaar
131 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-28%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zoetevaart
930
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Zoetevaart
2.370
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Zoetevaart

Hoe duur zijn huizen in Zoetevaart?

Een koopwoning in Zoetevaart werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €374.295 (€2.858 per m²). Daarmee ligt het 28% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat zijn de energielabels in Zoetevaart?

Het woningaanbod in Zoetevaart is opvallend zuinig: 62% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 930 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Zoetevaart?

Vanuit Zoetevaart bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 2,1 km, een treinstation op 47,4 km, een basisschool op 1,2 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Zoetevaart?

Op dit moment vind je in Zoetevaart 30 koopwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk